- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Зміни до порядку надання житлових субсидій

Posted By Модератор On 24.05.2019 @ 11:22 In До відома краян,Соціальне | No Comments

Уряд вніс зміни у надання житлових субсидій із травня 2019-го. Зокрема, кому потрібно подати нову заяву і декларацію для отримання субсидії, на які періоди її призначають та в якій формі надають, за який період враховують дохід.

субсидії [1]

Положення про порядок призначення житлових субсидій, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 передбачає, що громадянам, які одержували житлову субсидію в опалювальному сезоні у грошовій формі (безготівковій чи готівковій), і у них немає заборгованості за житлово-комунальні послуги, житлову субсидію на наступний строк призначають у готівковій формі без подання нових заяви і декларації.

Громадянам, які її одержували в опалювальному сезоні і відповідно до Положення мають подавати нові заяви і декларації, за відсутності заборгованості субсидію призначають також у грошовій готівковій формі (незалежно від того, в якій формі отримували субсидію в опалювальному сезоні). Громадянам, які її одержували в опалювальному сезоні і в них наявна заборгованість з оплати послуг, субсидію на наступний період призначають у грошовій безготівковій формі після вирішення питання з наявною заборгованістю.

  • Якщо за результатами розрахунку розмір субсидії складає більше 5 тис. грн., її надають у грошовій безготівковій формі.

Повторно із заявою про призначення житлової субсидії та декларацією про доходи і майновий стан у травні 2019 року мають звернутися: орендарі житла; внутрішньо переміщені особи; домогосподарства, яким субсидію призначено не на всіх зареєстрованих осіб; домогосподарства, де є непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати, або якщо у складі домогосподарства чи у складі сім’ї члена домогосподарства відбулися зміни протягом останнього року.

Якщо в опалювальний сезон розмір призначеної житлової субсидії – 0,00 грн. (так звана «нульова»), то на наступний неопалювальний сезон призначають на підставі звернення громадянина.

  • Житлову субсидію з 1 травня 2019-го розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 р. Якщо у травні цьогоріч субсидію перепризначать на новий період (з 1 травня 2019 р. по 30 квітня 2020 р.) – у жовтні 2019 року її розмір на опалювальний сезон розрахують автоматично. До уваги братимуть доходи 1-2 кварталів 2019 року.

Тепер врегульовано питання виплати житлової субсидії у готівковій формі АТ «Ощадбанк» представнику одержувача за довіреністю, яка оформлена відповідно до ч. 4 ст. 245 Цивільного кодексу України. Така довіреність має бути видана на працівника територіального центру соціального обслуговування, зразок підпису якого засвідчує керівник структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, та оформлена на офіційному бланку організації, в якій довіритель працює, навчається, перебуває на стаціонарному лікуванні, або за місцем його проживання. Підписує довіреність керівник (начальник, директор, голова, головний лікар тощо) цієї організації (навчальний або лікувальний заклад, житлово-експлуатаційна організація, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний кооператив тощо) та скріплює печаткою організації (за наявності).

Надано право комісіям призначати житлову субсидію домогосподарствам:

  • які мешкають у житловому приміщенні, опалювальна площа якого перевищує 120 кв. метрів для квартири, 200 кв. метрів для індивідуального будинку, якщо у складі домогосподарства є особа з інвалідністю з ураженнями опорно-рухового апарату, яка пересувається на візках і яку забезпечено цим житловим приміщенням за рахунок державного чи місцевого бюджету;
  • якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особа, яка має заборгованість зі сплати аліментів, але вона перебуває у місцях позбавлення або обмеження волі.

Романія СТЕЦЮК,

заступник начальника

управління соцзахисту населення РДА.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2019/05/zminy-do-poryadku-nadannya-zhytlovyh-subsydij-3/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2019/05/субсидії.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.