Газета по-надвірнянськи
 

Знешкоджуйте слимаків

31 травня 2019, 11:33 | Рубрика: До відома краян, Застереження Версія для друку Версія для друку 1,559 переглядів

Шкідник живе повсюдно на городах, дачних ділянках, перезволожених неужитках, обочинах ровів, каналів, неподалік овочевих і квіткових культур. Великої шкоди завдає в роки з підвищеною кількістю опадів. Поїдає наземні органи рослин протягом всього вегетаційного періоду.

слимак

Від весни до осені слимаки відкладають у вологий грунт білі яйця кулеподібної форми, з яких народжуються личинки і через 2-3 місяці стають дорослими слимаками. У період дощів та прохолодної погоди слимаки розмножуються особливо швидко.

Заходи боротьби: на невеликих ділянках розкладати принади з буряків, моркви, картоплі, гарбузів, кабачків та інших соковитих плодів, на яких увечері зберуться слимаки, вранці їх усіх зібрати і знищити; навколо ділянок з овочевими культурами насипають у 2-3 стрічки на віддалі 15 см одна від одної гашене вапно/пушонка/ або суперфосат/мінеральне добриво/; місця масового скупчення слимаків оприскують розчином гірчиці з розрахунку 100 г порошку на 10 л води, або розчином калійної солі (1 кг на 20 л води, витрачаючи 1 л на 1 м кв.). Оприскування проводити 2-3 рази з проміжком 30 хвилин пізно ввечері, коли слимаки масово вилазять на поверхню грунту; місця масового скупчення також можна посипати суперфосфатом 30-40 г на метр квадратний або приблизно 40 г гашеного вапна на метр кв., яке заодно дуже корисне для грунту. Всі ці роботи проводити також пізно ввечері.

Хімічні препарати для боротьби зі слимаками поки що не зареєстровані та не дозволені до використання в Україні.

Галина КОЗАР,

провідний спеціаліст

Держпродспоживслужби.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!