Газета по-надвірнянськи
 

Благодійна виставка «Повернення додому»

21 червня 2019, 14:21 | Рубрика: Тема дня Версія для друку Версія для друку 81 переглядів

IMG_9453-768x512

Цього тижня у Надвірнянській міській раді відкрилася благодійна виставка «Повернення додому». Захід відбувся за організації Євгенії та Дмитра Ейдерів та за підтримки і сприяння Надвірнянської міської ради і міського голови Зіновія Андрійовича, Музею історії Надвірнянщини. Мета виставки – привернути увагу суспільства щодо незаконного утримання українських військових у російських в’язницях, а також підтримки українських моряків, які перебувають у полоні.

IMG_9533-768x512

На виставці презентують картини, створені митцями з різних куточків України, на подарунок і для підтримки наших хлопців, які зараз є військовополоненими у Росії. За приклад взяли картину Беати Куркуль «Маленький кораблик, повертайся додому», намальована у перші дні полону наших моряків. Художники відтворили 24 «копії», але у своєму стилі і зі своїми емоціями. Самі картини подарують кожному з полонених героїв після їх звільнення. Виставка уже побувала у Києві, Одесі, Дніпрі, Кременчуці, Кропивницькому, Львові й Івано-Франківську, а цього тижня відкрита для відвідувачів у Надвірній.

Андрій Ейдер – наймолодший із 24-х членів екіпажів малих броньованих артилерійських катерів «Бердянськ» (якраз на ньому служив Андрій) і «Нікополь» та рейдового буксира «Яни Капу», проти яких 25 листопада торік прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії під час їх планового переходу з порту Одеса у Маріуполь. Біля анексованого Криму росіяни їх не пропустили, два катери і буксир повернули назад, але російські кораблі їх наздогнали, таранили буксир, стріляли по катеру «Бердянськ», поранивши трьох хлопців і зрештою взяли їх у полон.

Сім’я відважного юнака переїхала з Одеси до Надвірної рік тому. Батько Дмитро Ейдер зі своєю дружиною Євгенією, яка є корінною надвірнянкою, уже 4 роки займається волонтерством. Дмитро Ейдер, який за фахом є ковалем-зброярем, створив власноруч прототип майбутньої нагороди, яку планують вручити морякам – іменний кинджал. Литвом займаються хлопці з Івано-Франківська та інші майстри по всій Україні.

Відкрив виставку міський голова Зіновій Андрійович. Від імені всієї громади Надвірної він висловив слова підтримки сім’ї Андрія, а також усім військовополоненим та їхнім родичам і зазначив, що сьогодні така допомога і підтримка є дуже важливою, адже під час таких акцій ми зміцнюємо віру і надію полонених у якнайскоріше їх повернення додому. Міський голова наголосив, що Герої України, які перебувають сьогодні у російському полоні, стали одним із символів нескореності нашого народу. Їхні мужність, сила волі та вірність Батьківщині мають служити дороговказом у боротьбі за незалежність України. Євгенія та Дмитро Ейдери також висловили слова подяки всім присутнім за підтримку.

Виставка триватиме до 21 червня включно.

У рамках заходу відбудеться благодійний ярмарок, на якому всі охочі зможуть придбати листівки, картини, ювелірні, шкіряні та керамічні вироби й інші вироби мистецтва. Також такий ярмарок проходитиме у суботу, 22 червня, на майдані Шевченка у Надвірній. Усі кошти передадуть батькам полонених. Хто ще не побував на виставці – щиро запрошуємо всіх бажаючих.

Інф. Надвірнянської міської ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!