Газета по-надвірнянськи
 

«Екологічна варта» – на варті чистих Тисменичан

21 червня 2019, 14:17 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 491 переглядів

У рамках загальносистемного корпоративного проекту «Гордість села» у Тисменичанській сільській бібліотеці-філії відбулася зустріч-інтерв’ю з людьми, якими насправді може гордитися село – членами товариства «Екологічна варта». Таке формування як добровільна екологічна дружина при виконкомі Тисменичанської сільської ради працює із 2016 року.

Її ініціатор та організатор – Василь Миколайович Чуйко. Першим поштовхом, що «треба щось робити» став у 2014 році приїзд його сина Тараса із-за кордону для того, щоб добровольцем піти воювати на Схід. Два роки Василь Миколайович був волонтером, допомагав батальйонові, в якому воював син. Після його повернення додому не зміг заспокоїтись, прагнув і надалі творити добро, бути корисним громаді. На той час найбільшого захисту потребувала Природа. Стихійні звалища нагромаджувались у всіх куточках села, а найбільше допекли відходи від забою тварин, які звозили на окраїни нашого села з навколишніх сіл і міст. Для великих справ потрібні були помічники і п. Василь зумів об’єднати навколо себе однодумців, які люблять своє село і готові захищати навколишнє середовище. «Екологічна варта» об’єднує 17 активістів, які зуміли налагодити роботу в усіх природоохоронних напрямках, що торкаються нашого села. Тут кожен відповідає за якусь сферу діяльності. За три роки провели титанічну роботу: заборонили ввозити відходи від забою тварин, прибрали усі стихійні смітники, а на їхніх місцях встановили попереджувальні знаки про заборону вивезення сміття, у різних кутках села встановили контейнери для збору пластикових і скляних пляшок та організували їхню здачу, контейнер прийому використаних батарейок та ящики для сміття у відпочинкових зонах біля річки і озера.

Ведуть наступальну та важку боротьбу з незаконною вирубкою лісу, зокрема, молодих дубів, перешкоджають вивезенню гравію з річки, переживають за стан довкілля після кроплення орендарями полів хімікатами. Зараз на порядку денному – боротьба з борщівником, яку Василь Чуйко розпочав своїм трактором минулої суботи у Горішньому куті села.

Василь Чуйко розповів на зустрічі про створення «Екологічної варти», її діяльність, коло проблем, над якими працюють, про перешкоди, які виникають у роботі. Роман Бот поділився нюансами боротьби за ліс, Володимир Козак ознайомив із правилами риболовлі у ставку проінформував також про мисливство та відновлювані природоохоронні угіддя, на яких заборонено полювання. Відбулася жвава розмова про збереження довкілля села для майбутніх поколінь. Добрі справи робити завжди важко в селі. Не всі хочуть вникнути, перейнятися і зрозуміти загальні проблеми, що стосуються села, тому небайдужим, активним завжди нелегко. Є прихильники, які готові допомагати фізично і фінансово, але є і недоброзичливці. Але активісти «Екологічної варти» віддані своїй справі, незважаючи ні на що, працюють на збереження довкілля села для майбутніх поколінь.

Завідувач бібліотекою підготувала та представила мультимедійну презентацію «Екологічна варта» – на варті», про роботу організації, представила об’єкти, над якими ще потрібно працювати, а також показала слайди чарівної природи села. Микола Гусак, депутат районної ради висловив своє шанування і подяку голові організації Василеві Чуйко та її учасникам, пообіцяв свою підтримку у вирішенні будь- яких, у тому числі і екологічних питань.

Галина КУШНІРЧУК,

завідувач бібліотеки.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!