Газета по-надвірнянськи
 

Колегія РДА: рішення в унісон з часом

27 червня 2019, 15:34 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 361 переглядів

Минулого тижня чергове засідання колегії РДА провів голова райдержадміністрації Олександр Кеніз за участі очільника представницької влади району Івана Гурмака та інших членів колегії.

Перед початком цього колегіального зібрання керівники району привітали державних службовців із професійним святом і вручили низку нагород. Зокрема, за високий професіоналізм, сумлінну працю та з нагоди професійного свята – Дня державної служби нагороджені Грамотою голів РДА та районної ради посадовці райдержадміністрації: Ганна Савчук – начальник – головний бухгалтер відділу фінансово-господарського забезпечення апарату; Мирослава Янцюк – головний спеціаліст відділу фінансово-господарського забезпечення апарату; Оксана Лавринович – завідувач сектора транспорту та інфраструктури відділу економічного розвитку, промисловості, транспорту та лісового господарства; Мар`яна Грицків – начальник архівного відділу; Богдан Чіх – начальник відділу будівництва; Олександра Николайчук – головний спеціаліст відділу доходів і фінансів галузей виробничої сфери управління фінансів; Іванна Дмитрук – начальник відділу прийому громадян щодо надання соціальних допомог та компенсацій управління соціального захисту населення; Ірина Данилюк – головний спеціаліст відділу прийняття рішення з надання соціальних допомог та компенсацій управління соціального захисту населення.

Подяку голови районної ради отримали начальник відділу міжнародного співробітництва, туризму, інвестицій, молоді та спорту РДА Христина Богославець, адміністратор відділу адміністративних послуг УНАП Ірина Корчук, завідувач сектора – державний реєстратор сектора державної реєстрації УНАП Любов Боднарук, головний спеціаліст відділу освіти Тетяна Дзем’юк та начальник відділу Держгеокадастру у Надвірнянському районі Іван Забронський. Почесною грамотою голови облдержадміністрації відзначені головний спеціаліст відділу інформаційної діяльності, комунікацій з громадськістю та організаційної роботи апарату РДА Галина Питлюк та заступник начальника, начальник відділу доходів і фінансів галузей виробничої сфери управління фінансів РДА Лариса Русаловська.

Найвищу районну відзнаку «За заслуги перед Надвірнянщиною» голова районної ради Іван Гурмак вручив голові РДА Олександрові Кенізу, відзначивши його позитивні якості, які ефективно вплинули на життєдіяльність нашого району. Підкреслив також важливість взаєморозуміння і співпраці обох гілок районної влади, що дало змогу тримати на належному рівні високу планку Надвірнянського району в області. Подякував Олександрові Володимировичу за виважені кадрові рішення, за активну позицію на рівні обласної влади в інтересах громади Надвірнянщини, відсутність «гострих кутів» при формуванні райбюджету та вирішенні інших важливих проблем.

Бюджет району за 1 квартал:

доходи зросли

Із першого питання порядку денного колегії «Про виконання бюджету району за 1 квартал 2019 року» доповіла начальник управління фінансів РДА Леся Свідрак, зазначивши, що до загального фонду місцевих бюджетів району надійшло (без трансфертів) 52986,7 тис.грн., або 108,5 відсотка до затверджених призначень. У бюджет району додатково надійшло 4165,6 тис.грн.

Основним бюджетоутворюючим джерелом залишається податок на доходи фізичних осіб, питома вага надходжень якого в обсязі доходів загального фонду – 60,2 відс. У розрізі найбільших платників зросли податкові надходження, у т.ч. НГВУ «Надвірнанафтогаз» (157,9 відс.), ТДВ «Надвірнянський кар’єр «Карпати» (135,8 відс.), Пасічнянський кар’єр нерудних копалин (116,8 відс.).

Питома вага надходжень по платі за землю в обсязі доходів загального фонду – 13,9 відс., якої надійшло 7392,9 тис.грн. (107,1 відс.). Питома вага єдиного податку – 11,7 відс. (надійшло 6208,1 тис.грн.).

Невиконання уточнених призначень за 1 квартал ц.р. спостерігається з акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 22,9 відс. Недоодержано 3032,9 тис.грн. внаслідок того, що у 1 кварталі до місцевих бюджетів не надійшло бюджетне відшкодування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію країни пального. Не виконано також план із податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (76 відс.).

Із січня 2019-го збільшено на 50 відсотків рентну плату за спеціальне використання лісових ресурсів, 37 відсотків такого збільшення надходить до районного бюджету (за 1 квартал – 370,1 тис.грн.).

Детально охарактеризовано також видаткову частину загального фонду бюджету . Вона виконана на 83,4 відс. до уточнених призначень за 1 квартал. Видатки на державне управління виконані на 70,4 відс.; утримання установ освіти – 80,8; установ охорони здоров`я – 84,7; культури – 71,1; житлово-комунальне господарство – 68,6 та інші. Видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення виконані на 87,7 відс. до плану 1 кв. Фінансування субвенцій з державного бюджету соціального характеру здійснюють відповідно до фактичної потреби.

За станом на 1 березня по установах району зареєстровано кредиторську заборгованість – 11979,8 тис.грн. Є тенденція до зменшення заборгованості майже за всіма кодами економічної класифікації.

Члени колегії інформацію взяли до відома, отримавши фахові відповіді на запитання. Головним розпорядникам коштів окреслили шляхи забезпечення виконання плану на 2019 рік щодо наповнення місцевих бюджетів, вишукання додаткових джерел надходжень, дотримання жорсткого режиму економії бюджетних коштів та на посилення фінансово-бюджетної дисципліни.

Міському, селищному і сільським головам рекомендовано виконання місцевих бюджетів проаналізувати на чергових засіданнях виконкомів і сесіях місцевих рад.

Легалізація зарплати –

жорстка вимога

На цьому акцентувала начальник управління соціального захисту населення РДА Марія Юрчило. Сьогодні в Україні гостра проблема легалізації трудових відносин та заробітної плати. У районі діють дві робочі групи: з питань легалізації виплати зарплати і зайнятості населення, а також з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. Протягом січня-травня ц.р. проведено 4 спільні засідання цих груп, на яких заслухано 26 суб`єктів господарювання.

Колегія визнала за необхідне і надалі на засіданнях робочих груп обговорювати внесені органами ГУ Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області та Надвірнянського управління ГУ ДФС в області дані щодо дотримання окремими страхувальниками законодавства про працю та підвищення рівня оплати праці, а також питання сплати платежів до Пенсійного фонду України, в т.ч. шляхом погашення заборгованості.

Обговорили й інші чинники підвищення результативності робочих груп із активізації інформаційно-роз`яснювальної роботи серед краян щодо економічних і соціальних переваг отримання легальних доходів.

Готуй санки влітку

Ця прадавня народна мудрість стала своєрідним лейтмотивом під час обговорення третього питання порядку денного колегії «Про підсумки роботи підприємств паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства під час опалювального періоду 2018-2019 років, розрахунків за використані енергоносії та завдання підготовки до опалювального сезону 2019-2020 років».

Інформацію начальника відділу містобудування, містобудівного кадастру та житлово-комунального господарства РДА Тараса Угринчука колегія взяла до уваги. Усім задіяним службам, структурним підрозділам, керівникам органів місцевого самоврядування рекомендували: до 1 жовтня 2019 року виконати завдання з підготовки об’єктів паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства району до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 р., затверджені розпорядженням РДА від 28 травня ц.р.; до 1 вересня ц.р. забезпечити повну ліквідацію заборгованості за надані комунальні послуги і спожиті енергоносії; у липні-жовтні випробувати всі тепломережі району та внутрішньо будинкових систем; продовжити виконання заходів з енергозбереження, реконструкції водопровідних та каналізаційних мереж житлового фонду; провести комплекс робіт для безперебійного електро- та газопостачання; створити необхідний запас протиожеледних матеріалів та ін.

Контроль за виконанням рішень покладено на першого заступника голови РДА Богдана Зеленчука та заступника Ярослава Гундяка.

Інф. РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!