Газета по-надвірнянськи
 

На ХХVІ сесії районної ради: про ліквідацію наслідків стихії, створення опорного закладу освіти та ін…

7 червня 2019, 12:22 | Рубрика: У районній раді Версія для друку Версія для друку 1,403 переглядів

Динамічною, насиченою і результативною видалася 26-та сесія районної ради 30 травня н. р., що відбулася на «одному диханні» завдяки активній участі всього депутатського корпусу.

Традиційно, на початку пленарного засідання, голова районної ради Іван Гурмак стисло проаналізував діяльність представницького органу влади Надвірнянщини у міжсесійний період. Керівник органу зазначив, що останній весняний місяць став цьогоріч особливо визначальним. Основна його особливість – День Героїв, який урочисто відзначили патріотичним заходом у міському сквері ім. Марти і Мирона Свідруків 23 травня із найширшим залученням захисників територіальної цілісності держави на буремному сході, воїнів УПА, влади та громадськості. Ще однією знаковою подією стало освячення відновленого Меморіального комплексу членам ОУН та воякам УПА у Цуцилові. Впорядкувати 47 могил відважних борців за незалежність України вдалося завдяки клопотанню депутатів районної ради Василя і Миколи Андрейчуків перед районною й обласною владою. На ремонтні роботи комплексу з обласного та районного бюджетів виділено відповідно 280 і 330 тис. грн. Висловлюючи вдячність депутатам районної ради від Цуцилова братам Андрейчукам та Іванні Савчук, а також відділу культури РДА за організацію мистецької частини заходу, Іван Гурмак наголосив, що комплекс вояків ОУН-УПА по праву стане візитівкою краю, а незабаром там виготовлять і встановлять інформаційний стенд.

У низці травневих подій – і богатирські ігри, які вперше у Надвірній провели 24 травня. Очільник Надвірнянщини переконаний, що такі змагання стронгменів, де пропагують здоровий спосіб життя, перейдуть до розряду традиційних у нашому районі. За організацію заходу подяки адресував раднику голови районної ради Вікторії Пицюк та депутатові обласної ради Михайлові Іваночку.

З нагоди 40-річного ювілею та за зразкову професійну діяльність на посаді начальника відділу освіти райдержадміністрації депутат районної ради Степан Северилов удостоївся Подяки голови районної ради.

Водночас голова районної ради Іван Гурмак та голова райдержадміністрації Олександр Кеніз вручили подарунки і грамоти переможцям конкурсу на кращу вишиванку, визначеним голосуванням у мережі «Фейсбук» під час Всесвітнього дня Вишиванки 16 травня ц. р. Зокрема, найбільше «вподобайок» отримала Мар`яна Буртик, яка подарувала власноруч виготовлене тістечко у формі вишиванки голові районної ради Івану Гурмаку, у номінаціях «Краща вишиванка 2019 року», «Оригінальна світлина у вишиванці», «Діти у вишиванках» переможцями стали Леся Бойко, Мар`яна Рибарук і Даринка Андрейчук.

Іван Гурмак подякував усім краянам, котрі своїми діями, вчинками і помислами підтримують національні традиції та звичаї. Бо дуже важливо, щоб за писанковою вишиванкою билося серце невтомного полум`яного патріота України.

***

По затвердженні порядку денного сесії і додаткових питань, рекомендованих до обговорення профільними депутатськими комісіями та президією районної ради, депутати водночас підтримали і пропозицію колеги Андрія Крицького про включення ще одного додаткового питання щодо інформації райдержадміністрації про ліквідацію наслідків паводку 20 травня ц. р.

Депутатські запити і звернення

Порушена депутатами проблематика полягала в основному у ремонтних роботах дорожньо-мостової інфраструктури, що зумовлено збитками і новими загрозами, які принесла із собою травнева повінь цього року.

Богдан Кузюк у своєму запиті клопотав про невідкладний ремонт моста у гірській Зеленій. Забезпечити дотримання чинного законодавства під час встановлення межових знаків між земельними ділянками двох жителів району просив Андрій Карманський. Два депутатські запити оприлюднив Андрій Крицький. Перший стосувався виділення коштів із резервного фонду Битківській селищній раді на відновлення комунальних доріг, через руйнування яких горяни не можуть добратися до власних помешкань; другий – щодо перенесення Битківської лікарської амбулаторії, яка зараз знаходиться за три кілометри від центру селища, що унеможливлює доступність битківчанам медичних послуг, до приміщення самоврядного органу. Кошти потрібно на виготовлення проектно-кошторисної документації та власне реконструкцію першого поверху адмінприміщення Битківської селищної ради. Запит Андрія Гунди стосувався невідкладного вжиття заходів із очищення узбіч автодоріг на території району, що в результаті зменшить руйнування їх проїжджої частини.

Микола Сенатович привернув увагу до ремонту автодороги Надвірна-Бистриця на ділянці с. Пасічна на межі 14 км (поблизу магазину «Скриня»). Депутат загострив проблему з відсутності перил на мосту і повідомив про готовність жителів села вдатися до рішучих дій, якщо не розпочнуть ремонтні роботи. Також Микола Сенатович вкотре апелював щодо потреби у співфінансуванні спорудження у Пасічній будинку культури; шкільного санвузла; ремонту фасаду місцевої ЗОШ І ст. №1; проведення робіт із забезпечення питною водою учнів та педагогів ЗОШ І-ІІІ ст. Ще один запит стосується надання інформації про формування ціноутворення на паливні дрова.

Про проблемне транспортне сполучення між Надвірною і Красною мовив у депутатському запиті Василь Білоус. Причина – надзвичайно поганий стан доріг, через що перевізники відмовляються надавати послуги із пасажирських перевезень жителям цього села. Тож депутат пропонує скликати робочу нараду із перевізниками й відповідно взятися за лагодження автошляху до Красної. Іванна Савчук озвучила спільний із депутатами Василем і Миколою Андрейчуками запит про передбачення коштів при уточненні райбюджету для зміни штучного покриття на спортивному майданчику у Цуцилівському НВК. Дмитро Гандзюк клопотав за виділення коштів безпосередньо жителям села Гвізд на ліквідацію нанесених водною стихією збитків. Андрій Томин – про спортивне обладнання для Назавизівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Райбюджет: є перевиконання за перший квартал

З інформацією про затвердження звіту щодо виконання районного бюджету за І квартал 2019 року виступила начальник управління фінансів райдержадміністрації Леся Свідрак.

За перший квартал 2019 року надходження до загального та спеціального фондів районного бюджету склали 281093,4 тис. грн., міжбюджетні трансферти з державного та місцевих бюджетів – 242625,4 тис. грн., у т. ч. базова дотація – 7634,4 тис. грн., дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих із державного бюджету місцевим бюджетам видатків з утримання закладів освіти й охорони здоров’я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету – 7727,4 тис. грн., освітня субвенція – 49612,8 тис. грн., медична субвенція – 16194,1 тис. грн., субвенції з державного бюджету та місцевих бюджетів – 161456,7 тис. грн.

Надходження доходів загального фонду районного бюджету (без врахування трансфертів) склали 34708,6 тис. грн., або 119,3 відсотка (+5609,6 тис. грн.) до уточненого плану на відповідний період.

До спеціального фонду (без врахування трансфертів) надійшло 3759,4 тис. грн. Це власні надходження коштів бюджетних установ районного підпорядкування.

Основним платежем до районного бюджету є податок на доходи фізичних осіб. Питома вага податку на доходи фізичних осіб у загальній сумі надходжень складає 91,8 відсотка. За звітний період надійшло 31877,8 тис. грн. цього податку (119,5 відсотка), або на 5203,8 тис. грн. більше уточнених призначень на відповідний період. Виконання до річних призначень становить 23,4 відсотка.

Видатки загального і спеціального фондів районного бюджету проведено в сумі 281958,1 тис. грн., що складає 84,7 відсотка до призначень першого кварталу на 2019 рік, у т. ч. по загальному фонду – 273658 тис. грн. (84,8 відсотка), спеціальному – 8300,1 тис. грн. (82,3 відсотка).

Із загального обсягу видатків видатки соціального спрямування складають 99,1 відсотка, з них на освіту – 30,5 відсотка (82804,3 тис. грн.), охорону здоров’я – 9,2 відсотка (25053,8 тис. грн.), соціальний захист і соціальне забезпечення – 58 відсотків (157348,7 тис. грн.), культуру і мистецтво – 2 відсотка (5418,9 тис. грн.), фізичну культуру і спорт – 0,3 відсотка (694,2 тис. грн.).

Основну питому вагу у загальному обсязі видатків займають видатки на виплату заробітної плати, оплату за спожиті бюджетними установами теплоенергоносії та інші захищені статті бюджету – 99,1 відсотка або 271214,5 тис. грн.

У звітному періоді прийнято два розпорядження районної державної адміністрації про виділення 70 тис. грн. із резервного фонду районного бюджету.

Рішенням сесії затверджено звіти про виконання районного бюджету та про використання коштів резервного фонду за перший квартал ц. р.

За координацією Лесі Свідрак депутати внесли зміни до рішення районної ради від 12 грудня 2018 р. «Про районний бюджет на 2019 рік». Вони покликані врахувати у доходах і видатках районного бюджету надходження субвенції із Державного та обласного бюджетів, а також із скарбниць міської ради, Делятинської селищної ради ОТГ, Ланчинської селищної ради ОТГ, Зеленської, Пасічнянської, Стримбівської, Бистрицької та Пнівської сільських рад. Також ці зміни стосуються перерозподілу бюджетних призначень головних розпорядників коштів районного бюджету.

***

Начальник Надвірнянського відділу поліції Головного управління Національної поліції (ВП ГУНП) в області Микола Сидорук доповів про стан злочинності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території району за 2018 рік.

Зокрема, торік до чергової служби Надвірнянського ВП ГУНП надійшло 8644 заяви та повідомлення про кримінальні правопорушення й інші події. Переважна більшість повідомлень не містили ознак кримінального правопорушення та розглянуті згідно із Законом України «Про звернення громадян». Водночас по 890 повідомленнях з ознаками кримінального правопорушення інформація внесена в Єдиний реєстр досудових розслідувань.

Керівник районних поліцейських звернув увагу, що детальніше із результатами їх минулорічної роботи можна ознайомитися на відповідних сайтах.

Різноспектрові питання начальнику відділу поліції адресували депутати Микола Гусак, Андрій Карманський, Михайло Мельник, Микола Сенатович, Андрій Крицький, Степан Северилов. Крім того, депутати подякували Миколі Сидоруку за злагоджену, об`єктивну й неупереджену роботу очолюваного ним особового складу під час цьогорічних виборів Президента України.

Створено ще одне некомерційне КП…

Своїм рішенням депутати створили комунальне некомерційне підприємство (КНП) «Надвірнянська центральна районна лікарня» районної ради шляхом перетворення ЦРЛ Надвірнянського району.

Сергій Ємельянчук, якого згідно з рішенням сесії призначено т. в. о. директора КНП, прокоментував, що метою створення є підписання договору із Національною службою здоров`я України, адже до кінця року відповідно до медичної реформи зміниться механізм фінансування медичних закладів.

Голові районної ради доручено затвердити передавальний акт, складений комісією з реорганізації ЦРЛ. Статутний капітал новоствореного КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» районної ради визначено у розмірі 50 тис. грн. Затверджено також статут КНП.

… і Пасічнянський ліцей

Згідно з рішенням сесії створено опорний комунальний заклад загальної середньої освіти «Пасічнянський ліцей Надвірнянської районної ради Івано-Франківської області» шляхом реорганізації (злиття) п`яти комунальних закладів у цьому гірському селі: ЗОШ І-ІІІ ст. і п`ятьох початкових шкіл – ЗОШ І ст. №№ 1, 2, 3, 4, 5. Вирішили створити філії опорного комунального закладу «Пасічнянський ліцей…»: Пасічнянська початкова школа №1 (вул. С. Галечко), №2 (вул. Постоята), №3 (вул. І. Франка) і №4 (вул. Бухтівець). До складу створеної комісії з реорганізації шляхом злиття закладів освіти ввійшов депутат районної ради Микола Сенатович.

Затверджено статут Пасічнянського ліцею районної ради.

***

Ухвалено рішення про припинення діяльності Надвірнянської вечірньої (змінної) школи районної ради шляхом її ліквідації, розташованої у м. Надвірна на вул. Мазепи. Затверджено персональний склад ліквідаційної комісії з припинення діяльності вечірньої школи під орудою голови комісії директора Олександра Григоренка. Відділу освіти РДА доручено забезпечити умови для продовження навчання здобувачам освіти вечірньої (змінної) школи у закладах загальної середньої освіти Надвірнянського району.

За участі голови Фонду комунального майна району Івана Коцька депутати надали згоду на продовження договорів оренди частини приміщень, що відносяться до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст району, а також на здійснення невід`ємних покращень орендованих приміщень. Щодо останнього, то надано згоду БФ “Карітас-Надвірна» на капітальний ремонт орендованих приміщень адмінбудівлі на вул. Котляревського (колишня аптека №44) у Надвірній згідно з дефектним актом і кошторисною документацією на 756,022 тис. грн. і дозволено реконструювати дахову покрівлю будинку. Приміщення площею 96,9 м кв.

Благодійний фонд «Карітас» переобладнає його на кімнати нічного перебування для безхатченків та денний стаціонар для людей похилого віку.

***

Депутати районної ради внесли зміни до 15-ти районних цільових програм, заслухавши першого заступника голови РДА Богдана Зеленчука. Також окремим рішенням затверджено програму забезпечення функціонування Центру з обслуговування платників податків у сфері надання адміністративних послуг, що надають Надвірнянському управлінню ГУ ДФС в області на 2019-2023 роки. Обсяг фінансування програми складає 860 тис. грн.

Ліквідація наслідків повені потребує коштів

Депутати затвердили розпорядження райдержадміністрації від 27 травня 2018 р. «Про виділення коштів із резервного фонду районного бюджету». Мова про 110 тис. грн. для відшкодування збитків, завданих стихією 20 травня ц. р., виділених із резервного фонду райбюджету Гвіздській (30 тис. грн.), для ремонту автомобільного моста через річку Лукавець Малий, Молодківській (30 тис. грн.) сільським радам, райдержадміністрації (40 тис. грн.) – для накопичення матеріального резерву для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій на 2019 рік.

За пропозицією Андрія Крицького під час засідання ХХVІ сесії районної ради заслухали інформацію районної державної адміністрації щодо ліквідації наслідків стихії, яку озвучив перший заступник голови РДА Богдан Зеленчук. За його словами, на час проведення сесії (30 травня) спільними зусиллями відповідних служб жителям постраждалих від паводку сіл Гвозда і Молодкова відновлено газопостачання. Завдяки злагодженій та оперативній роботі рятувальників під орудою Андрія Мочерняка та поліцейських на чолі із Миколою Сидоруком у нашому районі вдалося запобігти загибелі людей, не допустити мародерства під час великого паводку 20-21 травня ц. р. Водночас природна стихія «наскрізь» оголила «результати» безгосподарності краян, зокрема, нагальної потреби щодо чищення потічків, канав, впорядкування прибережних смуг тощо.

Як відомо, від травневої зливи постраждали орієнтовно 1700 домогосподарств. Із надією на одержання компенсації від завданих повінню збитків жителі звертаються до місцевої влади. Проте, без урядової підтримки компенсувати краянам збитки неможливо через відсутність достатніх коштів у районній скарбниці. Навіть, якщо б кожному із 1700 постраждалих видали по 1 тис. грн., все одно таких фінансів у районі немає. Наразі райдержадміністрація фінансово забезпечує у межах своєї компетенції. І якщо надійдуть ресурси з області чи Держбюджету, то без депутатського корпусу їх розподіл не вирішуватимуть, запевнив на сесії Богдан Зеленчук. Йшлося також про реальні очікування екологічних коштів з області і Державної скарбниці.

Про те, що ліквідація наслідків великої води важким тягарем давить на найболючіші «точки», свідчили дискусійні, подекуди, погляди на шляхи розв`язання спричинених нею проблем, розбіжності у підходах з боку представницької та виконавчої гілок влади у районі. У ході обміну думками свою позицію принципово відстоювали депутати Ігор Білоган та Андрій Крицький. Зокрема Ігор Білоган наголосив на безпосередній участі Управління газового господарства щодо відновлення газопроводів, котрі перебувають на їхньому балансі. Зрештою, всі пропозиції та зауваження стали основою ухваленого депутатами рішення, згідно з яким відповідні рекомендації адресовані райдержадміністрації. Слово мав і начальник райвідділу УДСНС в області Андрій Мочерняк, який наголосив на важливості спільних дієвих заходів із ліквідації стихії саме на початковому її етапі, а також нагадав, що рятувальники відкачують воду за заздалегідь чітко визначеними списками, складеними органами місцевого самоврядування.

На цьому перелік обговорюваних питань порядку денного сесії вичерпався.

Голова районної ради Іван Гурмак подякував депутатам районної ради за конструктивну роботу, а також виконавчому апарату районної ради за підготовку матеріалів чергової сесії.

 Інф. Надвірнянської районної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!