Газета по-надвірнянськи
 

Надали згоду і делегували представника

7 червня 2019, 12:49 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 2,270 переглядів

Минулої п`ятниці, 31 травня н. р., під орудою Надвірнянського міського голови Зіновія Андрійовича депутати міської ради проголосували за основу і в цілому порядок денний з одного питання ХХХІІІ позачергової сесії міської ради – про надання згоди на добровільне об`єднання територіальних громад та делегування представника до складу спільної робочої групи.

Очільник Надвірної зазначив: – Процес децентралізації невпинно рухається до жовтня 2020 року, коли мають відбутися вибори до ОТГ. На території області вже створено 70 відсотків об`єднаних територіальних громад, які працюють для покращення життя краян.

Далі Зіновій Андрійович проаналізував хід адміністративно-територіальної реформи (у частині децентралізації) на теренах Надвірнянщини. За його словами, ще у 2015-му він як член обласної робочої групи разом з однодумцями захищали район, просуваючи ідею про поділ Надвірнянщини на три ОТГ: Надвірнянську, Ланчинську і Делятинську. Одначе, при формуванні Перспективного плану Івано-Франківської області такий почин, як відомо, не знайшов підтримки. Із часом ця проблема не вичерпалася, а перед тими, що й дотепер не відмовилися від такої ідеї, постали нові виклики.

Відбулося кілька громадських слухань. Третина (11) депутатів міської ради ініціювала звернення про об`єднання 10-ти населених пунктів потенційної Надвірнянської ОТГ із трьома населеними пунктами передбачуваної Зеленської ОТГ. Зіновій Андрійович поінформував депутатський корпус про останні громадські слухання 27 травня ц. р., на яких вирішили ініціювати добровільне об`єднання у Надвірнянську ОТГ.

Начальник інвестиційного відділу й муніципального розвитку міської ради Тарас Новосельський проаналізував економічний потенціал майбутньої Надвірнянської ОТГ. Зокрема, основними складовими дохідної частини бюджету об`єднаної громади стануть ПДФО, трансферти Держбюджету, дотація, субвенція. Орієнтовно, за попереднім підрахунком, дохідна частина бюджету – 457 млн. грн., видаткова – 437 млн. грн. Тобто, ОТГ буде життєздатна, стверджують посадовці, наголошуючи, що коефіцієнт платоспроможності 0,8 дасть можливість одержати до 12 млрд. грн. базової дотації.

Депутат міської ради Богдан Зеленчук тезисно окреслив обнадійливі перспективи. Розроблять статут для кожної громади. Кожна громада буде захищена в частині видатків і доходів. В адмінцентрі ОТГ повинні чути кожен орган місцевого самоврядування, що власне вже зараз намагаються робити у міській раді. Також Богдан Зеленчук закликав колег-депутатів максимально долучитися до переконання жителів населених пунктів, що ввійдуть до ОТГ, у доцільності об`єднання із Надвірною.

За результатами голосування 18 депутатів (1 – утримався) вирішили надати згоду на добровільне об’єднання територіальних громад міста Надвірна Надвірнянської міської ради,              сіл Гвізд та Млини Гвіздської сільської ради, сіл Назавизів і Мирне Назавизівської сільської ради, селища Битків Битківської селищної ради, села Лоєва Лоївської сільської ради, села Верхній Майдан Верхньомайданської сільської ради, села Молодків Молодківської сільської ради, сіл Парище і Лісна Велесниця Парищенської сільської ради, сіл Пнів, Мозолівка та Білозорина Пнівської сільської ради, села Стримба Стримбівської сільської ради, сіл Пасічна, Букове, Постоята, Соколовиця Пасічнянської сільської ради, сіл Зелена, Черник, Максимець Зеленської сільської ради, сіл Бистриця, Згари, Климпуші, Причіл Бистрицької сільської ради у Надвірнянську міську об’єднану територіальну громаду з центром у місті Надвірна.

Делегувати до складу спільної робочої групи з підготовки проектів рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад Надвірнянського міського голову Зіновія Андрійовича.

***

На 33-й позачерговій сесії депутати, за пропозицією Зіновія Андрійовича, хвилиною мовчання вшанували пам`ять голови Ради старійшин м. Надвірна Богдана Мушака, який того дня, 31 травня, відійшов у Вічність.

Інф. Надвірнянської міської ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!