Газета по-надвірнянськи
 

Одержима свободою… Ірина Сеник

21 червня 2019, 13:54 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 26 переглядів

У центральній районній бібліотеці презентувала книгу «Одержима свободою. Шлях Героїні Світу Ірини Сеник» її упорядник, у минулому вчитель української мови, журналіст Галина Литвин. Галина Йосипівна розповіла про героїню книги – Ірину Сеник, як члена Організації Українських Націоналістів та Української Гельсінкської групи, відома за своє життя як талановита українська поетеса, вишивальниця, дисидент і громадська діячка. Її поетичні збірки видавали у Нью-Йорку та Торонто.

Книга вміщує вибрані поетичні твори, спогади людей, які зустрічалися з Іриною Сеник, а також описаний сценарій літературно-музичної вистави «Поза межами болю», присвячений життю і творчості поетеси. Галина Литвин розповіла про роботу над книгою, яка тривала п’ять років, про поштовх до її укладання. Щира, пристрасна розповідь про незламність духу героїчної львів’янки, цікаві факти з її нелегкого, сповненого любові до України життя, не залишила байдужим нікого з присутніх.

Ірина Сеник виховувалася у міжвоєнний час двома великими школами: Організації Українських Націоналістів та Митрополита Андрея Шептицького, котрі, безсумнівно, поєднались у внутрішньому світі героїні. Комуністичний режим заарештував її у 1945-му за те, що була українкою. Каралася у сталінських таборах і на засланні загалом 34 роки.

Авторка цілої низки високохудожніх поетичних творів. Її поезії облетіли увесь світ, збірки її творів видавали в Україні, Європі, Канаді, США. Талановита майстриня вишивки, яка через довгі роки тюрем та заслань, підбираючи шматки тканини, роздобуваючи неймовірними зусиллями нитки і голки, створила цілий світ власних авторських неповторних узорів, започаткувавши свою техніку вишивання. Її творчі роботи створені на основі кращих зразків української народної вишивки минулих століть. Нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ст., одна із 100 Героїнь Світу, визнаних на з’їзді Світової Федерації Українських жіночих організацій 1998 року у США.

Презентацію книги супроводжував показ слайдів зі світлинами Ірини Сеник. Героїня книги – це справді приклад тієї тендітної, водночас мужньої жінки-українки, про яку варто згадувати і писати, котра віддала все своє життя служінню України.

Надвірнянська ЦБС.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!