- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Престиж-зустріч із ювіляром Володимиром Луцівим

Posted By Модератор On 21.06.2019 @ 14:18 In Новини | No Comments

5 червня Володимиру Луціву – співаку-бандуристу світової слави, публіцисту, громадському діячу, патріоту рідного краю, меценату, Почесному громадянину м. Надвірна виповнилось 90 років. Свій поважний ювілей Маестро відзначив у рідному місті, до якого недавно завітав із дружиною Лесею. 7 червня у читальній залі центральної районної бібліотеки його з дружиною тепло зустріли містяни та шанувальники.

Модератор зустрічі Марта Кушнерчук представила гостя, відзначила, що багатогранна, багатовекторна діяльність цієї людини викликає подив і захоплення. Зупинилась на основних віхах його біографії. Володимир Луців – перший українець, який переміг на 111-у Міжнародному Європейському конкурсі у 1961 році (тепер – Євробачення). Як професійний співак виступав на багатьох сценах світу, найбільших кораблях, зробив записи на п`яти вінілових платівках, написав більше 400 статей на мистецькі теми, видав автобіографічну книгу «Від Бистриці до Темзи», організовував виставки українського мистецтва в Англії, привозив в Україну хори, які виконували українські пісні, передав свою культурну спадщину рідному місту, створив у Надвірній Культурно-мистецький фонд свого імені, який підтримує талановиту молодь. Пан Володимир розповідав про свій життєвий, творчий шлях, насичений цікавими подіями, успіхами, громадською, культурною діяльністю. Про родинні стосунки, дітей, онуків розповідь чоловіка доповнила дружина Леся.

Гарним доповненням до зустрічі став мультимедійний ряд, який підготував Богдан Зрайко, та пісні у виконанні Маестро. Від імені всіх присутніх Володимира Гавриловича з ювілеєм привітала директор ЦБС Галина Волошин та подякувала за приємну зустріч.

Митець, громадський діяч і просто Людина з великої літери, яка увесь свій талант, організаторські здібності віддає на вівтар рідного народу, неньки-України, – таким є Володимир Луців. Через усе своє життя він проніс кредо: «Я – українець! Я нестиму людям українську культуру, щоб Україна була знана в усьому світі».

За вагомий особистий внесок у формування позитивного міжнародного іміджу України та інтеграцію у світовий культурний простір нагороджений Орденами «За заслуги» ІІ і ІІІ ст. від Президента України, має інші численні нагороди.

Вітаємо пана Володимира з ювілеєм, бажаємо міцного здоров`я, Божого благословення йому та його родині на довгі роки!

Інф. Надвірнянської ЦРБ.

 


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2019/06/prestyzh-zustrich-iz-yuvilyarom-volodymyrom-lutsivym/

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.