Газета по-надвірнянськи
 

Українці хочуть бачити Юлію Тимошенко на посаді прем’єр-міністра

7 червня 2019, 12:04 | Рубрика: Суспільство Версія для друку Версія для друку 39 переглядів

«Слуга народу» заявив свою програму-максимум на парламентські вибори: одноосібно сформувати більшість у Верховній Раді. З огляду на нинішню пропорційно-мажоритарну виборчу систему це видається більш, ніж фантастикою. Зекоманді все-таки доведеться шукати партнерів у парламенті, щоб створити правлячу коаліцію. Найприроднішим союзником тут видається «Батьківщина» Юлії Тимошенко – і з ідеологічних міркувань, і з чисто математичних.

Президент Володимир Зеленський запропонував Верховній Раді ухвалити закон про запровадження пропорційної системи виборів, який би ліквідував корупційну «мажоритарку» й дав змогу «Слузі народу» провести більше своїх представників до наступного парламенту.

Проте цього не сталося – скомпроментовані депутати, сподіваючись купити мандат у мажоритарних округах, залишили собі цю лазівку.

Непослух парламенту скоротив гіпотетичну кількість депутатів від «Слуги народу» рівно удвічі. Добрати стільки на «мажоритарці» – просто нереально. Тут президентська партія може розраховувати на перемогу хіба що декількох відомих акторів-«кварталівців».

Партійної команди у Зеленського наразі немає, адже політсила – нова, щойно створена. Обласні партосередки ще не встигли сформувати, а за районні – навіть не бралися.

Якщо «Слуга народу» й висуватиме когось у «мажоритарці», то це, радше за все, будуть випадкові люди, неперевірені у роботі. Залишилося занадто мало часу, щоб президентська політсила належно підготувалася до загальноукраїнських виборів. А потрібно сформувати не лише партійний список – треба знайти авторитетних кандидатів для висування в усіх 225 мажоритарних округах.

Тож із ким партія Зеленського створить коаліцію у Верховній Раді? Варіантів насправді два – з біло-блакитною опозицією чи з «Батьківщиною» Юлії Тимошенко. Блок Петра Порошенка «Солідарність» відпадає одразу, адже Зеленський давно заявив, що в жодному разі не об’єднуватиметься зі своїм головним опонентом, якого на президентських виборах він поклав на обидві лопатки.

Якщо вірити соціологам, інших партій у парламенті не буде, адже залишається доволі високий прохідний бар’єр у 5 відсотків. Його не зможуть подолати дрібні політсили, хай навіть їх і очолюватимуть артисти чи рок-зірки.

Політичні аналітики вважають, що «Слуга народу» не піде на союз із «Опозиційною платформою». «Виборці Зеленського не зрозуміють ніяких коаліцій із Порошенківським БПП чи відверто проросійською «Опоплатформою». Такі коаліції будуть політичним самогубством персонально для Зеленського та його партії», – каже президент Центру інноваційного консалтингу «КДА» Дмитро Корнєйчук.

Водночас експерт наголосив, що «Батьківщина» – єдина політсила, яка реально підтримала як достроковий розпуск Ради, так і ініціативу Зеленського про перехід до пропорційної виборчої системи.

Корнєйчук також звертає увагу на те, що Зеленському вигідна коаліція з Тимошенко, оскільки «Батьківщина» має вже підготовленого кандидата на посаду прем’єр-міністра та покроковий план дій («Новий курс») з «відновлення країни після Порошенківського іга».

«Зеленський та його команда вже використовують деякі тези із «Нового курсу» Юлії Тимошенко», – зазначає Корнєйчук, натякаючи на майбутній союз двох політиків. За словами політолога, тільки Тимошенко готова взяти на себе відповідальність за зниження тарифів на газ для жителів та скасування усіх антисоціальних рішень, які ухвалили протягом останніх п’яти років.

Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко також наголошує на пріоритетності «соціалки» в політиці лідера «Батьківщини».

«Тимошенко демонструє готовність до конструктивної взаємодії з командою Зеленського. Проте в питаннях соціальної та економічної політики вона може стати його жорстким критиком», – уточнив експерт.

Не лише політичні аналітики, а й виборці на боці Тимошенко-прем’єра. Відповідно до соціологічних опитувань, лідер «Батьківщини» очолює рейтинг політиків, яких українці хочуть бачити на посаді голови нового уряду.

Сергій МАЦІЄВСЬКИЙ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!