Газета по-надвірнянськи
 

Як боротися з фітофторозом

21 червня 2019, 14:00 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 21 переглядів

Щоб діждатися доброго урожаю, біля кожної овочевої культури треба походити-потрудитися, подоглядати за нею. А ще якби були сприятливі погодні умови. Кожен знає, якщо дощова погода, то вже, напевно, слід чекати розвитку всяких гнилів на томатах та картоплі або по науковому – фітофтороз. Це такі грибки, які паразитують на пасльонових. Появі фітофторозу сприяють тумани, затяжні дощі, рясні роси, прохолодна погода і погано провірювані теплиці. Ознаки появи фітофтори з`являються спочатку на листках, утворюючи бурі плями, і поступово ураження поширюється на всю рослину.

Захист помідорів від фітофторозу треба проводити для профілактики перший раз приблизно за тиждень після висадки розчином 200-300 грамів натурального деревного попелу, провареного з-пів години у 10-ти літрах води. Після проварювання можна розчинити у цьому розчині 20 грамів господарського мила. Цим відваром тричі за сезон скропити рясно кожний кущ. Сам лише відвар попелу не може дати 100% захисту від фітофтори, тому є й другий метод: у відрі з водою розчинити 20 звичайних пігулок ТРИХОПОЛУ (людські таблетки, які продають в аптеці), (або 10 вагінальних 500 мг), отриманим розчином обробляти помідори та картоплю. Перша обробка рослин – у період інтенсивного росту, наступна – у період цвітіння і за потреби у період дозрівання плодів.

Такими методами можна захищати помідори і картоплю. Водночас він має багато переваг, у т. ч. і те, що оброблені овочі «людським» препаратом від грибка можна вживати, не очікуючи, щоб минуло кілька тижнів, як це потрібно при використанні фунгіцидів.

Галина КОЗАР,

провідний спеціаліст

Держпродспоживслужби

в Івано-Франківській області.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!