Газета по-надвірнянськи
 

Юрій Дерев’янко:«Люди гинуть від наслідків стихії на Прикарпатті, а уряд нічого не робить!»

7 червня 2019, 12:19 | Рубрика: Депутати за роботою Версія для друку Версія для друку 2,969 переглядів

Про це у Верховній Раді заявив лідер партії «ВОЛЯ», народний депутат від 87-го мажоритарного округу Юрій Дерев’янко. За його словами, цілу Україну сколихнула новина, що наприкінці травня у селі Мошківці Калуського району померла 23-річна жителька. І все тому, що «швидка допомога» не змогла проїхати у село.

Дерев'янко

«Вона не встигла доїхати, бо була зруйнована бетонна переправа внаслідок стихії, яка вирує уже цілий місяць на Західній Україні – це Івано-Франківська область, Закарпатська область, частина Львівської області. Більше місяця звертаюсь до уряду, до прем’єра Гройсмана із запитами та зверненнями, щоб негайно почали ліквідовувати наслідки стихії», – заявив нардеп.

Продемонстрував Юрій Дерев’янко урядовцям і світлини зруйнованого стихією мосту між селом Пнів і селищем Битків, що у Надвірнянському районі. «Для того, щоб він не зруйнувався, треба було витратити 300-500 тисяч гривень. Зараз, щоб відновити цей міст і проїзд до селища Битків, де проживає шість тисяч людей, треба більше 5-6 мільйонів гривень. Цей кущ повністю відрізаний від пологового будинку, від дитячої і центральної районної лікарні. Це сталось 1 травня і вже місяць нічого не робиться», – сказав лідер партії «ВОЛЯ».

Нині найбільш постраждалими внаслідок негоди є гірські райони. Йдеться, передусім, про Надвірнянський і Богородчанський. Причиною цього, певен Дерев’янко, є безконтрольна вирубка лісів.

«Тому, що будь-які зливи, які йдуть сьогодні, не можуть затриматись, бо немає дерев. Більше 5000 домогосподарств повністю залито і підтоплено. До цього часу допомоги від уряду – нуль. Вони говорять, що це регіональний рівень катастрофи, але 5 мільйонів гривень резервного фонду обласного бюджету не вистачить. Тільки на один Надвірнянський район треба 30 мільйонів гривень. А на всю Івано-Франківську область близько 300 млн. грн.», – говорить Дерев’янко.

Народний депутат закликав прем’єра Гройсмана і першого віце-прем’єра Кубіва негайно почати надавати допомогу людям.

«Прошу вас припинити вашу позицію за останні тижні стосовно того, щоб не проводити засідання уряду. Тому, що саме від уряду залежить: будуть ці люди мати допомогу чи ні. 25 травня Івано-Франківська ОДА направила вам необхідні звернення. Протягом 3-х днів ви мали зреагувати і дати відповідні доручення. Але ви граєтесь у політику, говорите про відповідальність, але займаєте абсолютно безвідповідальну позицію по відношенню до людей, які постраждали від стихійного лиха», – сказав нардеп.

 Прес-служба народного депутата

від партії «ВОЛЯ» Юрія Дерев’янка.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!