Газета по-надвірнянськи
 

ХХVІІ сесія Надвірнянської районної ради відбулась у селі Зелена

5 липня 2019, 13:19 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 339 переглядів

27 червня під головуванням голови Надвірнянської районної ради Івана Гурмака у селі Зелена відбулася виїзна чергова ХХVІІ сесія районної ради. Для її роботи зареєструвалося 22 районних обранці. На порядок денний винесли 5 актуальних питань.

Виїзне засідання розпочали із відвідин новозбудованої амбулаторії загальної практики сімейної медицини (ЗПСМ) у селі Зелена. Адже однією з прерогатив місцевої влади є будівництво нових амбулаторій. Держава дає кошти на ці цілі, погоджує проекти. Умовою проектування є технічні вимоги, які розроблені Мінрегіоном. Прикметно, що за короткий термін будівля вже фактично на стадії завершення. Тривають внутрішні будівельні роботи і вже незабаром жителі Зеленої зможуть отримувати медичні послуги у комфортних умовах.

На сьогодні лікувальний заклад у Зеленій розміщений у пристосованому приміщенні на другому поверсі, в якому також працюють заклади торгівлі та громадського харчування.

Кількість жителів, котрих обслуговує лікувальний заклад, – 3810 осіб, у т. ч. 2860 дорослих та 950 дітей. Зареєстровано 48 дітей до 1 року життя. Дільниця обслуговує 2 населені пункти – села Зелена і Черник.

У приміщенні амбулаторії працює аптечний пункт. Зараз частково забезпечують ліками за рецептами лікарів, зокрема, за Програмою «Доступні ліки» в аптечному пункті комунальної аптеки №100 м. Надвірна. У приміщенні амбулаторії розміщений пункт Надвірнянського відділення екстренної медичної допомоги, а також функціонують лабораторія, фізіотерапевтичний кабінет, деннний стаціонар.

Голова районної ради Іван Гурмак відзначив важливість новозбудованої амбулаторії для жителів гірських населених пунктів.

Пріоритетним питанням порядку денного став звіт директора КП «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги» Надвірнянської районної ради Емілії Сем’янів про роботу комунального підприємства «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги» Надвірнянської районної ради. У червні 2018 року рішенням сесії районної ради № 537-2-/2018 створено КП «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги» Надвірнянської районної ради, а з листопада, після відповідної реєстрації та отримання ліцензії на провадження медичної практики, прийнявши працівників зі структурних підрозділів первинного рівня, підприємство розпочало свою роботу.

У його складі: відділення загальної практики № 1 (педіатричне) м. Надвірна; відділення загальної практики № 2 (терапевтичне) м. Надвірна; 7 амбулаторій загальної практики у сільських населених пунктах (села Бистриця, Білі Ослави, смт. Битків, Зелена, Пасічна, Парище, Тисменичани); 16 ФАПів (села Максимець, Черник, Букове, Пнів, Білозорина, Гвізд, Молодків, Назавизів, Стримба, Лоєва, Красна, Камінне, Цуцилів, Лісна Тарновиця, Верхній Майдан, Лісна Велесниця).

За станом на 20 червня 2019 року лікарі Центру уклали 47991 декларацію з пацієнтами, що складає 62,8%. За даними Держстату, на обслуговуванні перебувають 76476 жителів.

При підписанні угоди з сімейним лікарем — фінансування на 1 пацієнта збільшується до 370 грн. Ця сума змінюється залежно від певного коефіцієнта. Дитина від 0 до 5 років – коефіцієнт 4,0; від 6 – 17 років – коефіцієнт 2,2; від 18 до 39 років — коефіцієнт 1,0; від 40 до 64 років – 1,2; старші 65 років — 2,0.

Позитивної ноти засіданню додало вручення керівнику первинної ланки медицини ключів від службового автомобіля Renault Duster, отриманого відповідно до умов державної програми. Емілія Сем’янів подякувала голові та депутатському корпусу районної ради, голові райдержадміністрації за підтримку та сприяння у створенні умов і можливостей у наданні якісної медичної допомоги в районі.

Користуючись нагодою, очільник депутатського корпусу районної ради Іван Гурмак спільно з головою районної державної адміністрації Олександром Кенізом вручили Подяку за сумлінну службу в правоохоронних органах депутату районної ради, інспектору ювенальної превенції сектору превенції Надвірнянського ВП ГУНП в Івано-Франківській області Михайлові Нагорняку.

Депутати районної ради внесли зміни до районного бюджету на 2019 рік, врахувавши у доходах і видатках районного бюджету на 2019 рік обсяг субвенцій з державного та обласного бюджетів. Також одноголосно прийняли рішення «Про внесення змін районної ради від 21.02.2019 № 629-25/2019 «Про програму соціально-економічного та культурного розвитку району на 2019 рік».

У «Різному» виступила депутат районної ради Тетяна Пришляк, яка апелювала до колег з проханням заслухати звіт керівника Надвірнянського Спецагролісгоспу на наступній сесії районної ради. Пропозицію підтримали.

У результаті своєї роботи у проведенні засідання чергової ХХVІІ сесії депутати районної ради ухвалили проекти рішень з усіх питань порядку денного із внесеними змінами та доповненнями.

Прес-служба

Надвірнянської районної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!