Газета по-надвірнянськи
 

Літо та гострі кишкові інфекції

12 липня 2019, 13:23 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 954 переглядів

У літній період, зазвичай, збільшується кількість випадків виникнення спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь, пов’язаних із вживанням бактеріально забруднених продуктів харчування та питної води. Основні причини – залучення до приготування страв випадкових осіб, порушення технологій приготування їжі, зберігання харчових продуктів в антисанітарних умовах, без належного температурного режиму.

профі

Факторами передачі інфекції найчастіше стають готові страви, молоко і молочні продукти, кондитерські вироби, які готують «із запасом», що призводить до накопичення у продуктах збудників інфекційних захворювань.

З метою профілактики МОЗ рекомендує: НЕ вживати продуктів і напоїв при найменшій підозрі щодо їх недоброякісності та з простроченими термінами споживання; НЕ купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних осіб. Купуючи будь-які харчові продукти у торговельній мережі, споживач має право вимагати у продавця документи про якість і безпеку продукції. НЕ вживати незнайомі гриби, ягоди, трави й інші рослини. НЕ готувати продукти із запасом. Зберігання готової страви без холоду не повинно перевищувати 2 годин. НЕ приготовляти багатокомпонентні страви, що вимагають високої термічної обробки (паштети, м’ясні салати тощо), у незабезпечених умовах.

Для пиття і приготування їжі використовувати воду тільки з централізованих джерел водопостачання або питну бутильовану. При неорганізованому відпочинку (туристичні мандрівки тощо) для миття посуду і рук вода має бути проварена. Для пиття та приготування їжі необхідно мати з собою запас питної води. Дорослим необхідно ретельно стежити за тим, щоб діти не споживали незнайомі ягоди та продукти.

У випадку виявлення перших ознак кишкового захворювання терміново звертайтеся до найближчої лікувальної установи. При тяжкому стані хворого треба негайно викликати швидку медичну допомогу. При груповому відпочинку хворого бажано тимчасово (до прибуття лікаря) ізолювати від решти колективу.

Оксана ГЛУХАНЮК,

лікар-епідеміолог Надвірнянської міськрайонної

філії ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!