- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Надвірнянська нафта – з найвищої точки-свердловини в Україні та Європі

Posted By Модератор On 26.07.2019 @ 15:40 In Новини | No Comments

У це дещо незвичне відрядження, котре нагадало мою кореспондентсько-журналістську молодість, люб’язно запросило керівництво НГВУ «Надвірнанафтогаз» та його профспілкової організації. Отож мав честь 17 липня побувати у вахтовому містечку «Синячка» НГВУ «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта», де триває його реконструкція-оновлення. Тут видобувають нафту і газ із свердловин на найвищій точці в Україні та Європі – 1280 метрів. Майже три десятиліття тому я відвідував тут набагато скромніше вахтове поселення нафтовиків. А добирались ми, представники районних ЗМІ, цього разу складною гірською дорогою у КАМАЗі, якого за колір любовно називають «білим лелекою».

У вахтовому містечку «Синячка» зараз постійно впродовж тижня проживають майже два десятки працівників НГВУ «Надвірнанафтогаз», які здійснюють розробку Довбушансько-Бистрицького та Битків-Бабченського родовищ і працюють за вахтовим методом. Це оператори з видобутку, електрик, кухар, водії, прибиральниця, при потребі працівники цеху капітального та підземного ремонту свердловин. Об’єкт розташований у Карпатах біля гори Синячка на висоті 1280 м над рівнем моря. Попри фантастичну красу, яка оточує містечко, таке розташування у високогір’ї Карпат означає постійний вплив складних погодних умов – дощів, гроз, буревіїв, снігопадів (нерідко сніговий шар – вищий за бульдозер), різких перепадів температур. Холодний період тут триває з жовтня по травень. Сніг у травні – тут нормальне явище.

IMG_9341-1 [1]

Містечко засноване близько 40 років тому і сформоване з п’яти житлових вагонів, вагона-їдальні та побутового вагона. Більшість з них експлуатували вже понад 20-30 років і їх технічний стан став незадовільним. Тому, щоб створити комфортні умови праці та проживання для робітників, керівництво ПАТ «Укрнафта» вирішило облаштувати містечко відповідно до сучасних вимог. Кошторисна вартість проекту – майже 6 млн. (5966 тис. грн.) Попри фінансові затрати дуже складним виявився процес транспортування стрімкими гірськими дорогами 5-ти великовагових габаритних вагончиків до вахтового містечка «Синячка». Зараз триває процес будівництва містечка. Завезені та встановлені нові вагончики, в яких розмістилися адмінбудинок, побутовий вагон, вагон-їдальня та житлові вагони. Підведена електроенергія, виконано заземлення, ведуть роботи із підведення та підключення водопостачання та водовідведення.

Необхідні роботи виконують фахівці групи обслуговування Західного нафтопромислового регіону управління будівельних робіт «Будсервіс» НГВУ «Долинанафтогаз» (керівник Роман Микитюк, майстер Микола Ботулінський). Тут прокладено 600 метрів водопроводу і каналізаційних мереж. Встановлюють також піщано-гравійний фільтр, після проходження через який стічні води потраплятимуть очищеними у природні водойми. Умови роботи крайньо складні ще й від того, що грунти тут суглинкові й часто перепадають дощі. А ще складність, як добратися на Синячку та інші нафтогазові об’єкти, особливо взимку. У цей період для підсипання гірських доріг надвірнянські нафтовики використовують майже 4 тисячі тонн сипучих матеріалів.

IMG_9263-1 [2]

Якщо заглянути в історію освоєння площ Битків-Бабченського родовища, то воно розпочато в районі «Дора» свердловиною 302, яка пробурена у 1969 році. У районі «Синячка» родовище відкрите і введене в дослідно-промислову розробку в 1970 році свердловинами 303 і 306. Свердловини цього родовища, які територіально знаходяться на Синячці, експлуатуються глибинними штанговими насосами. Довбушансько-Бистрицьке родовище (Довбушанська складка) у районі «Синячка» відкрите і введене у розробку в 1977 році свердловинами 1 і 301. Усього тут видобувають нафту із 25 свердловин. Оператори нерідко у складних кліматичних умовах долають пішки до цих об’єктів по 10 км.

IMG_9322-1 [3]

Безсумнівно, для надвірнянських нафтовиків важливою є поважна оцінка-думка столичного галузевого видання «НафтаРинок», журналіст якого у складі групи всеукраїнських ЗМІ нещодавно відвідав НГВУ «Надвірнанафтогаз» і, зокрема, вахтове містечко «Синячка»: «У рамках візиту ми ще раз переконалися, що спеціалісти «Укрнафти» настільки суворі, що примудряються піднімати нафту з глибини 6203 м від поверхні землі, знаходячись на висоті 1280 м над рівнем моря, де навіть техніка не витримує, але витримують люди…» А характеризуючи нинішні виробничі будні нафтовиків, редакція «НафтаРинку», відзначає, що «зараз «Укрнафта» виживає лише тому, що на підприємстві працює грамотний колектив, котрий завдяки досвіду і знанням утримує у робочому стані виробниче обладнання, що забезпечує зберігання і навіть приріст щодобових дебітів нафти і газу. Ситуацію з «Укрнафтою» потрібно вирішувати як можна попоскоріше, а саме – нарешті піти назустріч менеджменту і зняти обмеження на інвестиції, а також покращити регуляторне поле. Тим, котрі без грошей досягають результатів, треба допомагати, а тих, котрі переробляють гроші в «пости» у фейсбуці, треба карати», зазначає «НафтаРинок» і сподівається, що новий уряд зробить правильні висновки і правильний вибір. Що це істинно так і фахівці НГВУ «Надвірнанафтогаз», і ПАТ «Укрнафта», владні місцеві структури, як і «Народна Воля», особливо впродовж останніх років переконані і вживали певних заходів громадського впливу на урядові верхи. Однак і на превеликий жаль, інвестиціям у карпатську нафту і газ поки що шлях не відкрили…

Той липневий день мав і приємну ознаку. Пропонуємо Вам миттєвість, зафіксовану на світлині (стор. 5), разом із колегами-нафтовиками, які розробляють Битків-Бабченське і Довбушансько-Бистрицьке родовища – партнерами часопису «Народна Воля» біля найглибшої свердловини № 812 – 6203 метри, пробуреної 13 жовтня 1979 року, а також із групою нагороджених Подякою адміністрації і профкому НГВУ за вагомий внесок в облаштування й оновлення вахтового містечка «Синячка». Цими нагородами відзначені майстри Василь Рибарук і Сергій Ляшевич, оператори з видобутку нафти і газу Василь Сав’юк, Іван Івасик, Василь Кузьмич, Василь Дубіщак, Василь Бедрій, Ярослав Максим’юк. А вручили їх нафтовикам голова профкому Олександр Діканьов і начальник цеху № 1 Ігор Дуда з участю радника голови правління ПАТ «Укрнафта» Володимира Чуприни (на світлині).

Відвідавши вахтове містечко «Синячка», яке у НГВУ «Надвірнанафтогаз» є таким другим сучасно облаштованим після аналогічного об’єкта на Микуличинському родовищі, поспілкувавшись, як мовиться, по душах із нафтовиками – операторами, майстрами, інженерами і керівниками, направду приходиш до раціонального, єдино правильного на нинішній день висновку (щоправда, не позбавленого реальної гіркоти), що наперекір політиці і складному регуляторному полю, відсутності коштів на інвестиції, різноманітним підніжкам від державних органів та іншим бідам компанія «Укрнафта» продовжує жити і нарощувати обсяги видобутку рідких вуглеводнів і природного газу. Але й висновки урядові чинники у цій ситуації мають зробити однозначні. І тоді нафтовики, зокрема, і надвірнянські мають відчути конкретну фінансову допомогу, щоб карпатська нафта струменіла бурхливими потоками, поповнюючи місцевий і державний бюджети та сприяючи енергетичній незалежності України.

IMG_9473-1 [4]

Цьогорічне професійне свято – у другу неділю вересня – надвірнянські нафтовики готуються і прагнуть зустріти в облаштованому сучасному вахтовому містечку на горі Синячка і помолитися у зведеній ними високогірній тутешній капличці. І запрошують разом з ними відчути дух, смак, красу і поклик гір, а водночас разом з ними, як стверджує парламентська газета «Голос України», перейнятися важливою проблемою-крайньою і невідкладною необхідністю – підтримати і зберегти на найвищому державному рівні нафтогазовидобувну галузь України, яка має свої традиції, династії й стала частиною історії Карпатських гір.

Олег Мальчик,

директор Бізнес-підрозділу «Захід» ПАТ «Укрнафта», в. о. начальника НГВУ «Надвірнанафтогаз»

IMG_0601-1 [5]

– У нинішніх непростих економічних умовах дуже знаковим є те, що керівництво ПАТ «Укрнафта» постійно дбає про покращення умов праці і побуту працівників компанії. Лише у минулому і в цьому році для НГВУ «Надвірнанафтогаз» виділено понад 2,5 мільйона гривень для покращення побутових умов у його виробничих підрозділах. Зокрема, на реконструкцію санвузлів і роздягалень, для постачання і забезпечення високоякісним спецодягом і спецвзуттям, в яких нафтовикам зручно, комфортно і безпечно працювати, а також засобами індивідуального захисту. Періодично проводимо семінари-тренінги з охорони і безпеки праці.

Окрім того, спільно з керівництвом компанії вживаємо заходів для покращення медичного обслуговування персоналу на підприємстві, у тому числі під час проведення періодичних медоглядів. У нас діють і дають позитивні результати соціальна програми «Лікар з доставкою», суть якої в тому, що лікаря запрошують безпосередньо на виробничий об’єкт, а також позачергові безкоштовні медогляди нафтовиків щодо запобігання серцево-судинним захворюванням. Таким чином, у центрі повсякденної уваги і турботи – здоров’я, безпечна робота та комфортні побутові умови кожного нашого працівника. І це для нас – найголовніше і найцінніше – такий наш дороговказ.

Іван ГРИДЖУК «Народна Воля».


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2019/07/nadvirnyanska-nafta-z-najvyschoji-tochky-sverdlovyny-v-ukrajini-ta-evropi-2/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2019/07/IMG_9341-1.jpg

[2] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2019/07/IMG_9263-1.jpg

[3] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2019/07/IMG_9322-1.jpg

[4] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2019/07/IMG_9473-1.jpg

[5] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2019/07/IMG_0601-1.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.