Газета по-надвірнянськи
 

Пнів: пам`ятникові Тарасові Шевченку – 30 літ

26 липня 2019, 15:37 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 386 переглядів

Спогади… Спогади… Вони бувають різними. Але жодні так не хвилюють душу, як доленосні для країни, краю і кожного з нас. Саме такі спогади 14 липня охопили учасників віча у с. Пнів, приуроченого 30-річчю встановлення пам`ятника Тарасові Шевченку у цьому патріотичному і здавна нескореному селі.

Ювілейний захід, зініційований громадською організацією «Рада старійшин с. Пнів», відкрила відома активістка, невтомна берегиня місцевих традицій, фольклору, етносу Галина Пуканюк. Продовжила пам`ятне зібрання, на яке прибули переважно учасники і свідки відкриття Кобзаревого пам`ятника, голова Ради старійшин, патріотка краю Ганна Хащук. Кому, як не їй, поділитися спогадами про буремний 1989-й. Назвала поіменно і всіх односельчан, котрі своєю рішучістю, національним вільнолюбством і прагненням до втілення Тарасових мрій спричинилися до спорудження та відкриття пам`ятника.

Пнів

Священник місцевої церкви Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ о. Микола Костик закликав до спільної молитви за здоров`я патріотів села. Детальними спогадами поділився Пнівський сільський голова Василь Гладиш, наголосивши, що атмосфера навколо відкриття пам’ятника, передусім, збоку районної компартійної влади була не вельми сприятливою, та перемогла думка, бажання, прагнення і конкретні дії сільських активістів та громади.

Один з ініціаторів виготовлення пам`ятника Кобзареві, патріотично налаштований пнів`янин Михайло Плитус згадав не лише відкриття пам`ятника, а й церкви, Символічної могили борцям за волю України, відновлення пам`ятного Хреста на честь скасування панщини. Розповів і про своє знайомство з авторкою погруддя Шевченка, скульптором Лідією Мороз. Перш ніж щось збудувати у селі, треба було згуртувати людей, готових до жертовної праці для свого краю. Серед таких однодумців він назвав Івана Котулича, Миколу Паньківа, Ярослава Зварича, Дмитра Боклашка, Марію Винник, Ганну Плитус, Романа Мамчура, Михайла Вірсту та ін.

Привітав пнів`ян і сильною назвав громаду села заступник голови районної ради Ігор Писклинець, а Вікторія Пицюк від імені керівництва району вручила причетним до встановлення пам`ятника Т. Шевченку спільні грамоти районної ради і РДА за активну громадську позицію та особистий внесок у розбудову Української держави. За активну громадську позицію та особистий внесок у літературне життя краю такої ж грамоти удостоєна учителька Пнівської ЗОШ І-ІІІ ст. Лілія Максим`юк.

Усі присутні отримали музичні й поетичні подарунки від жіночого вокального колективу «Горлиця» та школярок Ірини Мартинюк і Наталії Шпитко. Разом виконали Шевченків «Заповіт».

Володимир ПИТЛЮК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!