12 липня 2019, 13:46 | Рубрика: Політика
Версія для друку
15,747 переглядів
Партія «Європейська Солідарність» стає на заваді відкату України в темряву 2013 року
Протягом останнього місяця стрічки інформаційних агентств стали страшним сном для українських патріотів. День у день виринають повідомлення про скандальні рішення судів, які перекреслюють здобутки декомунізації й дерусифікації.
Одним з останніх таких інформаційних приводів стало рішення Окружного адміністративного суду Києва про скасування штрафу, накладеного на телеканал «Інтер» за трансляцію концерту 9 травня минулого року, під час якого ведучий заявив: «Ми не дозволимо називати вулиці іменами фашистських злочинців». Тоді Національна рада оштрафувала телеканал Льовочкіна-Фірташа на 4 млн. гривень за розпалювання ворожнечі. Тепер суд вирішив, що ведучі цілком мають право на таке «оціночне судження», а припинення російської пропаганди є «цензурою». Цілком у дусі нових віянь.
Це вже друге обурливе рішення Окружного адмінсуду за останні кілька днів. Перед тим суддя Чудак скасувала перейменування проспектів Московського і Ватутіна у Києві на честь героїв визвольних змагань Степана Банери і Романа Шухевича. А в Харкові міська рада повернула проспекту Григоренка ім’я радянського маршала Жукова.
Днями в інтерв’ю агентству «РБК-Україна» керівник офісу президента Зеленського Андрій Богдан заявив, що одним із партнерів партії Зеленського у новій Раді буде «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука. І запропонував «заради миру в Україні» поновити дію норм закону Колесніченка-Ківалова щодо запровадження регіональних мов.
Про те, що «реванш» стрімко набирає обертів, свідчить уже чимало проявів на різних рівнях. Закон про очищення влади ще діє (хоча готуються скасувати і його), а той самий Богдан протизаконно очолив адміністрацію президента – хоча мав бути люстрований з огляду на роботу в Кабміні Азарова. Затверджений кадровиками ОПУ на посаду голови Луганської ОДА Віталій Комарницький у 2014 році як депутат обласної ради від Партії регіонів підтримував сепаратистів «ЛНР». Один за одним в Україну повертаються прибічники Януковича, починаючи з його юриста Андрія Портнова, який відкрито заявляє про помсту Порошенкові й задіює свій вплив на суди задля ухвалення ними реваншистських рішень.
«Події, що відбуваються після інавгурації – особливо в гуманітарній політиці – не залишають сумнівів у тому, що проросійські сили в Україні націлені на реванш. На цьому напрямку нова владна команда або не має чіткої позиції і не захищає українські інтереси, або діє разом з «Опозиційним блоком» та Медведчуком», – наголошує «батько декомунізації», голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. Тепер він іде у парламент із партією Петра Порошенка «Європейська Солідарність», щоб захистити здобутки попередніх п’яти років.
Потребують такого захисту і досягнення Порошенка та його команди на зовнішньополітичній арені. Вперше за п’ять років порушений принцип «нічого про Україну без України»: провідні держави ЄС за спиною Києва домовилися з Кремлем і делегація РФ повернулася у ПАРЄ без виконання будь-яких вимог. При цьому Росія так і не повернула ні наших моряків, ні інших полонених. Путін відверто кепкує над «зеленим» президентом і диктує свої вимоги на міжнародному полі.
Усе це сприяє наростанню народного невдоволення, що загрожує як політичною, так і економічною дестабілізацією. Ще одного Майдану виснажена війною держава може й не пережити. Єдиний вихід – обрати у Верховну Раду тих політиків, які спроможні протистояти реваншу й зупинити «відкат» до 2013 року. Політологи відзначають: серед партій, які згідно з рейтингами проходять у парламент, на це спроможна лише «Європейська Солідарність». «Голос» Вакарчука – недосвідчений і строкатий, популістська «Батьківщина» Тимошенко йде у ВР лише зі «старими» політиками і взагалі сподівається на коаліцією зі «Слугою народу». Партії Смешка і Гриценка не долають виборчий бар’єр.
Натомість в оновленій команді «ЄС» об’єдналися досвідчені державники й дипломати та новачки у політиці, але відомі конкретними справами волонтери, громадські діячі, ветерани АТО: героїчний командувач Десантно-штурмових військ Михайло Забродський, засновник батальйону «Госпітальєри» Яна Зінкевич, екс-політв’язень Кремля Ахтем Чийгоз, «голос» львівського Євромайдану Софія Федина та багато інших.
Олександр БОНДАРЕНКО.