Газета по-надвірнянськи
 

Тріумф у Болгарії тисменичанських «кептариків»

12 липня 2019, 14:06 | Рубрика: Тема дня Версія для друку Версія для друку 1,292 переглядів

Кептарики

Традиційний Всеукраїнський конкурс-фестиваль «Зоряні мости», присвячений Міжнародному дню захисту дітей, цьогоріч спалахнув феєрверком талантів в Івано-Франківську.

Серед яскравих його фрагментів – виступи учнів Тисменичанської дитячої музичної школи (ДМШ). Найвищого п`єдесталу сягнула піаністка Юлія Василюк, яка під орудою викладача Ліани Куртяк (клас фортепіано) здобула перше місце у своїй конкурсній номінації. У номінації «Академічний спів» на другому місці – Вероніка Якубів, а серед вокальних дуетів вона разом із Софією Павлюк також зайняли друге місце (викладач Оксана Федорик, концертмейстер Ярина Іванова). І, звичайно, блискучу першість заслужено отримав вокальний ансамбль «Кептарик» під керівництвом викладача і концертмейстра Оксани Федорик та Ярини Іванової.

Призери отримали відповідні сертифікати і змогу зі зниженою вартістю взяти участь у престижному 5-му Міжнародному конкурсі-фестивалі «Звездни мостове» у сонячній Болгарії (м. Кітен).

Скористався цією нагородою вокальний ансамбль «Кептарик», а ми маємо нагоду гратулювати 8-12-річним тисменичанським юним обдаруванням та їхнім наставникам за здобуті першу премію і Кубок у номінації «Академічний спів – вокальні ансамблі». Ця перемога дала їм шанс брати участь в інших Міжнародних конкурсах – в Єгипті, Туреччині, а згодом в Італії: фінансова знижка конкурсантам-переможцям гарантована. Славу, диплом і першу премію вокалісти отримали за композицію на слова та музику Лесі Горової «Відчинилося життя».

Директор Тисменичанської ДМШ Лідія Лукач разом із радісною звісткою про успіх «Кептарика» у Болгарії зауважила, що йому передувала повсякденна наполеглива праця як талановитого досвідченого тандему Оксани Федорик та Ярини Іванової, так і їх улюблених вихованців. Оксана Федорик підтвердила, що праці вкладено немало, навіть, костюми довелось самим готувати до виступу. Але ця праця віддалась сторицею. Сцена такого рівня, відпочинок і проживання у Всеукраїнському таборі «Вместе» на Болгарській землі, креативні виступи інших конкурсантів – усе це у пам`яті назавжди.

Назвала і склад прославленого «Кептарика»: Анна Чуйко, Вероніка Якубів, Софія Павлюк, Анна Глек, Анастасія Охович, Юлія Василюк, Валерія Бойчук, Марія Василюк та Вікторія Шунц.

Характерно, що серед членів журі відомі в Україні і за її межами митці ведуча конкурсу Лілія Ребрик та її чоловік хореограф Андрій Дикий, президент конкурсу Жанна Тетьора, співачка Дарія Бєлікова та Яна Радостєва (вони на світлині з тисменичанськими співачками -«кептариками» зі своєю наставницею Оксаною Федорик.

І дівчата, і викладачі діляться своїми позитивними враженнями-емоціями у соцмережах та отримують щирі привітання. Відрадно, що привітала «Кептарик» й автор композиції «Відчинилося життя» Леся Горова і запропонувала подальшу співпрацю. Віримо, що вона також заплодоносить успіхом.

Ось Вам істинні таланти – тисменичанські, українські, а й чи не європейські?! Очевидно, якщо б українство зі своїм державним проводом мало у світі непохитну позицію, слово і визнання як нація, як єдиний народ, на котрий має і мав би рівнятися європейський і світовий люд (суспільство), то щонайменше такі дитячі таланти-самородки мали б і мусіли б заявити про себе (і диктувати свій мелос, свій національний тембр душі !) на майданчиках Євробачення (бо, на жаль, тематична, жанрова і виконавська палітра багатьох учасників Євробачення зараз за оцінкою численних фахівців і громадськості помітно відхилилася від справжніх азів мистецтва), а їхні наставники мали б отримати належний пошанівок. Спасибі, юні землячки! «Народна Воля» на свято Петра і Павла Вам гратулює!

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!