Газета по-надвірнянськи
 

ВОЛОДИМИР ТИЩЕНКО

18 липня 2019, 13:54 | Рубрика: Передвиборна агітація Версія для друку Версія для друку 21 переглядів

Івано-Франківщина: Надвірнянщина, Яремче,

частина Богородчанщини та Коломийщини!

Впевнений і наполегливий. З тих людей, хто створив себе сам. Успішний підприємець, заснував та розвиває найвідомішу в Івано-Франківщині броварню Ягер. Створює робочі місця, сумлінно платить податки та переконаний, що кожен громадянин має обов’язок власною працею підіймати економіку країни. Ніколи не стоїть на місці та не зупиняється на досягнутому, нещодавно започаткував нове підприємство – завод з виробництва бруківки.

IMG-25570c8e928983c3e299d3b

Переконаний, що тільки підприємці «з народу» знають, які реформи потрібні, щоб створити умови для розвитку бізнесу. Ніколи не був причетний ні до політики, ні до влади, ні до бюджетних коштів. Вважає, що справжні зміни можуть забезпечити тільки по-справжньому нові політики, які жодного дня не перебували при владі, не обіймали державні посади та не давали порожніх обіцянок, які власними справами та успіхом довели, що можуть провести реформи, підняти економіку країни, відновити соціальну справедливість, стати лідерами й основою громадянського суспільства. Які хоч і є спеціалістами різних сфер – однак, як єдина команда, здатні сформувати компетентний парламент і професійний уряд, побудувати сильну та правову державу для людей.

Більше – у розмові з Володимиром Тищенком.

– Чому вирішили йти у політику і саме з партією «Голос» Вакарчука?

– Задумався про участь у політиці після розмови із старшим сином. Якось він заявив, що не хоче жити в Україні і мріє поїхати за кордон. Ці слова мене дуже вразили, я виріс у бідній сім’ї і доклав всіх зусиль, аби мої діти ні в чому собі не відмовляли. Ця розмова не давала мені спокою. І коли Святослав Вакарчук оголосив, що йде зі своєю партією на вибори до Верховної Ради України, я вирішив іти з ним у народні депутати, зробити щось для країни і змінити думку сина. Вакарчук є символом нашої країни і говорить правильні та зрозумілі мені речі – створення для українців рівних умов із рівними можливостями. Чи йдеться про бізнес, чи освіту, чи медицину, чи доступ до суду, чи політику. Мені це імпонує, а питань до його партійного списку «Голос» немає. Там професійні і порядні люди.

– Які проблеми округу в першу чергу вирішуватимете?

– Тут живуть батьки дружини і я багато їжджу по округу. Відверто, я шокований. Коли туристи їдуть на «Буковель» – вони не помічають біди, дорога гарна, обабіч колиби, готелі… Але як тільки трохи з’їхати вбік – катастрофа, а не дороги. Вони не лише створюють незручності. Де нема добрих доріг – не буде економіки, роботи і грошей. Якісні дороги – перша умова для інвестицій, тому не дивно, що масове безробіття у цих районах давно стало нормою.

Цю проблему треба вирішувати за рахунок справедливого перерозподілу коштів дорожнього фонду. Навіть у межах області на різні округи виділяють різні суми. На жаль, це вирішують за політичним принципом: «правильний» депутат – дамо грошей, «неправильний» – не дамо. Так не має бути. Потрібен чіткий план відновлення шляхів по всій Україні. Якщо зробити якісну дорогу до села Бистриця, там почне розвиватися туризм: відкриють заклади харчування, садиби, готелі. Так само потрібно відновити дороги до існуючих виробництв. Тоді у бюджет підуть податки, з яких можна буде продовжити ремонт чи будівнитво доріг в інших місцевостях.

– А як бути з безробіттям?

– Для створення робочих місць на окрузі треба розвивати глибинну деревообробку та переробку ягід і грибів. Не відправляти сировину за кордон, а переробляти і виготовляти готову продукцію тут, продавати її на експорт значно дорожче.

Маємо виробити раціональне ставлення до ресурсів. Ліс потрібно заготовляти, але обов’язково вчасно відновлювати і садити. Потрібно створити грамотну державну програму з відновлення лісів, щоб розуміти, де можна рубати, а де ні.

Цехи з деревообробки та переробки ягід, грибів коштують дорого і бізнесмени зараз бояться у це інвестувати. Але, якщо запропонувати їм чесні правила без корупції, рівні умови і стабільність, то, я впевнений, вони створюватимуть такі цехи.

– Чому жителі округу мають підтримати саме Вас?

– Я не даю людям порожніх обіцянок, що одразу збудую дорогу чи очисні споруди, зупиню вирубку лісу чи пофарбую бордюри. Цього народний депутат не може зробити. Народний депутат законами може створювати правила для бізнесу і влади, які змінять ситуацію на краще. На жаль, багато людей поки що цього не розуміють і це дуже зле. Поки у нас не з’явиться критична маса свідомих виборців, нечесні політики за щось купуватимуть голоси людей – за обіцянки чи якісь подачки.

– Як щодо загальнодержавного рівня, якими стануть Ваші кроки?

– Я відстоюватиму проєвропейський курс, реформу децентралізації, українську культуру і мову, просуватиму рефоми, спрямовані на відбудову доріг, а також розвиток економіки регіону.

Для цього необхідна підтримка малого і середнього бізнесу. Чиновники мають вважати своїм обов’язком сприяти підприємцям, і за це – отримувати гідну зарплату. Зараз вони тільки перешкоджають і змушені брати хабарі. Бюрократичні процедури з відкриття і реєстрації бізнесу треба зробити швидкими і простими, доступними в «єдиному вікні». Ще одна важлива умова – доступне кредитування державними банками. Умови мають стати для всіх однаковими, щоб люди не боялися все втратити. Держава не повинна заважати підприємцям будувати бізнес, працювати і давати людям роботу.

Принциповим для мене залишається питання мови і культури. У нас має бути єдина державна українська мова. Також маємо поглиблювати децентралізацію, аби більше коштів залишалося на місцях, і громади самі визначали, куди їх витрачати. Ніхто не знає краще потреби регіону, аніж самі громади.

– Розкажіть більше про себе, свої цінності та досягнення.

– Я народився у Києві у родині бухгалтерки і тракториста. Навчався на податківця, але жодного дня у цій сфері не пропрацював – з юного віку хотів мати роботу для душі та з гідною зарплатою. Таку знайшов у банку – за рік важкої праці показав значні результати, очолюючи відділення банку у Києві, і призначений керівником філії в Івано-Франківську. Це виявилася дуже успішна робота, відкрив кілька районних відділень. Потім – ще декілька банків, але я хотів рухатись уперед. І почав створювати своє – маленьку пивоварню, яка сьогодні переросла у великий завод «Ягер». Нещодавно відкрив завод з виготовлення бруківки. Незважаючи на те, що в Івано-Франківську повсюдно встеляють тротуари і дороги бруківкою, моє підприємство ніколи не працювало з бюджетними грошима. Для мене важлива моя репутація.

Я маю прибуткові підприємства і велику щасливу сім’ю. Дружина та четверо дітей мотивують мене не стояти на місці. Вони – моє найбільше досягнення. Саме тому і вирішив піти у політику: аби для своїх дітей і всіх українців створити країну, яку не захочеться покидати.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!