Газета по-надвірнянськи
 

Виїзне засідання 29-ї сесії обласної ради

18 липня 2019, 13:56 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 38 переглядів

У п’ятницю, 12 липня ц. р., у місті Коломиї на базі академічного обласного українського драматичного театру імені Івана Озаркевича відбулося виїзне засідання 29-ї сесії обласної ради сьомого демократичного скликання.

За рекомендацією президії обласної ради до порядку денного включено 16 питань. Основну увагу депутатський корпус присвятив аналізу стану, проблем і перспектив розвитку театрального та музичного мистецтв і музейної справи. Водночас прийнято рішення про перейменування Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру імені Івана Франка та затвердження його Статуту в новій редакції у зв’язку з наданням театру статусу національного.

«Традиційно ми проводимо виїзні тематичні сесії з метою сконцентрувати увагу депутатського корпусу і громадськості області на тій чи іншій проблемі. Вже давно планували провести сесію з питань культури. Її столицею можемо впевнено назвати Коломию, яка увібрала в себе два етнічні регіони – Покуття і Гуцульщину», – розповів перший заступник голови обласної ради Василь Гладій.

Перед початком роботи депутати обласної ради ознайомилися з діяльністю Музею писанкового розпису та Коломийського національного музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Й. Кобринського.

Доповідаючи про розвиток театрального та музичного мистецтв і музейної справи на Прикарпатті, начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак поінформував, що в області працює чотири професійні театральні заклади, один професійний музичний заклад і чотири музеї обласного підпорядкування.

«Театральне, музичне мистецтво, музейна справа представляють духовну і матеріальну базу нашої нації, мають колосальний вплив на виховання суспільства і на позитивні тенденції, які відбуваються у цьому суспільстві. Культура – це не просто елемент міфології, це національна ідея і національна перспектива. Коли ми говоримо про театри, філармонії та музеї, то є поступ у цій справі», – відзначив Володимир Федорак.

Поряд із високими професійними здобутками обласних закладів культури, на яких акцентували їх керівники, є потреба у покращенні матеріально-технічної бази, проведенні ремонтів фасадів та приміщень, придбанні автотранспорту тощо.

«Ми не зможемо одним рішенням на одній сесії вирішити ці питання. Але системно спрямовуючи кошти зможемо це зробити. Пропоную на чергове засідання обласної ради, коли ми вноситимемо зміни до обласного бюджету, взяти у пріоритет культуру та мистецтво і ті проблемні питання, які сьогодні почули, крок за кроком будемо вирішувати», – резюмував перший заступник голови обласної ради Василь Гладій.

За результатами обговорення вирішено при формуванні обласного бюджету на 2020 рік врахувати потреби у коштах на зміцнення матеріально-технічної бази (капітальні ремонти, заміна технічних засобів, закупівля автотранспорту та музичних інструментів, поповнення музейних фондів) театрально-концертним та музейним закладам обласного підпорядкування. Водночас враховуватимуть потребу у коштах на збільшення розміру заробітної плати працівникам театрів, філармонії та музеїв обласного підпорядкування.

Депутати ухвалили низку рішень, які потребували невідкладного розгляду. Зокрема, внесено зміни до обласного бюджету на 2019 рік, а також до двох обласних програм та до рішень обласної ради «Про розподіл коштів бюджету розвитку обласного бюджету на 2019 рік (зі змінами)» і «Про фінансування природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища за рахунок планових надходжень у 2019 році».

За ініціативою постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики депутати звернулися до центральних органів державної влади щодо необхідності забезпечення коштами на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, що фінансуються з місцевих бюджетів.

Обласна рада схвалила рішення про прийняття та реорганізацію шляхом перетворення обласної психоневрологічної клінічної лікарні №1, затвердила Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти обласної ради, прийняла рішення про звільнення керівників закладів загальної середньої та вищої освіти обласної ради у зв’язку із закінченням строку трудового договору.

В обласній раді відзначили переможців VIІI Всеукраїнської спартакіади серед депутатів усіх рівнів

За зайняте перше загальнокомандне місце на VІІІ Всеукраїнській спартакіаді серед депутатів всіх рівнів учасникам збірної команди Івано-Франківської області вручили спортивний інвентар. Команди з волейболу та футзалу отримали ігрові м’ячі, тенісисти – набори ракеток, а шахісти і шашкісти – відповідно шахи і шашки. Водночас представників команди нагороджено цінним подарунком голови обласної ради.

Вручив нагороди депутатам-спортсменам перший заступник голови обласної ради Василь Гладій.

Прес-служба

обласної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!