Газета по-надвірнянськи
 

Бюджет району: перевиконано дохідну частину

13 серпня 2019, 10:23 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 32 переглядів

На початку засідання колегії районної державної адміністрації 25 липня н. р. голова РДА Олександр Кеніз поінформував про зміни у складі колегії. Згідно з ними виведено зі складу покійного голову Ради старійшин Надвірнянського району Богдана Мушака. Ввели до складу колегії начальника управління фінансів райдержадміністрації Лесю Свідрак та директора районної філії обласного центру зайнятості Володимира Петрішака.

З інформацією про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку району за перше півріччя виступив перший заступник голови РДА Богдан Зеленчук. Посадовець наголосив, що управління, відділи, служби РДА, органи місцевого самоврядування вживали заходи з виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Надвірнянщини, затвердженої рішенням сесії районної ради від 21 лютого ц. р.

Обсяг виробництва промислової продукції за січень-квітень становить 868 млн. грн., що на 53,8 відс. більше, ніж за відповідний торішній період. Зросли обсяги видобутку нафти – на 6,3 відс., газу – на 10,1 відс. Знизилось виробництво меблів на 37,4 відс. та нерудних будівельних матеріалів на 28,4 відс.

Наявні певні здобутки у сільському господарстві, де посівна площа становить 18679 га. Розпочали збирати озимі зернові на площі 949 га, урожайність складає 35,9 ц/га. Задіяно 19 зернозбиральних комбайнів. Товаровиробники за власні кошти забезпечують себе паливно-мастильними матеріалами. У двох фермерських господарствах «Лахманюка» із Тисменичан та «Іванчука» із Цуцилова реалізують проект з вирощування ягід малини сорту «Полана» та чорниці (лохини).

Богдан Зеленчук водночас проаналізував результати діяльності освітньої, медичної та галузей культури району, а також соціального захисту населення РДА, райцентру зайнятості, управління надання адміністративних послуг.

Чималу увагу зосередив на виконанні обласної програми розвитку місцевого самоврядування, закликавши сільських та селищного голів активізувати участь у написанні проектів на десятий обласний конкурс проектів та програм місцевого самоврядування.

У низці проблемних питань, що потребують невідкладного розв’язання перший заступник голови РДА виокремив: питання поводження з ТПВ; проведення капремонту доріг державного і місцевого значення; виділення коштів із держбюджету на спорудження і добудову шкіл у Назавизові, Биткові; спортивного залу із басейном ДЮСШ відділу освіти РДА та ДНЗ у Пнів’ї, Камінному, Білих Ославах та Лісній Тарновиці; будівництво лікарських амбулаторій у Биткові, Тисменичанах, а в Пасічній – клубу з приміщенням сільської ради.

У рішенні колегії з цього питання рекомендовано відділам, управлінням та службам району зосере­дити зусилля і наявні ресурси на розв’язання невирішених у першому півріччі проблемних питань соціально-економічного розвитку району, а також на підготовку підприємств паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної інфраструктури до стабільної роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 рр.; завершення будівництва спортмайданчиків зі штучним покриттям при ЗОШ Надвірної, Верхнього Майдану, Камінного та Гвозда. Міській, сільським та селищній радам рекомендовано написані проекти Х обласного конкурсу подати в обласну раду до 30 серпня.

Начальник управління фінансів райдержадміністрації Леся Свідрак поінформувала про виконання бюджету району за результатами першого півріччя 2019 р. До загального фонду місцевих бюджетів району надійшло 117551 тис. грн. доходів (108 відс.). У бюджет району додатково надійшло 8692,8 тис. грн. У порівнянні з відповідним минулорічним періодом ріст надходжень складає 21786 тис. грн. Основним бюджетоутворюючим податком залишається податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), питома вага надходжень якого склала 59,6 відс. Найбільші платники цього податку – НГВУ «Надвірнанафтогаз», ТДВ «Надвірнянський кар’єр «Карпати», Пасічнянський кар’єр нерудних копалин.

Щодо бюджетів територіальних громад, то вісім місцевих рад не виконали дохідні частини своїх бюджетів. Втрати бюджету через невиконання плану по доходах становлять 1822,4 тис. грн., констатувала Леся Свідрак.

Видаткова частина загального фонду бюджету району виконана у сумі 543926,7 тис. грн., що складає 96,9 відс. Із загальної суми виконаних бюджетних видатків 96,2 відс. спрямовано на фінансування захищених статей.

Серед рекомендацій членів колегії головним розпорядникам коштів – забезпечити виконання плану доходів на 2019 рік щодо наповнення місцевих бюджетів, пошук додаткових джерел надходжень, дотримання жорсткого режиму економії бюджетних коштів та посилення фінансово-бюджетної дисципліни. Окремі доручення адресовано міському, селищному та сільським головам.

Рішення колегії доповнили пропозицією Богдана Зеленчука зорганізувати нараду з керівниками органів місцевого самоврядування щодо ситуації зі сплатою краянами податку на нерухоме майно.

На колегії також обговорили виконання районних цільових програм. За словами Богдана Зеленчука, за станом на 1 липня ц. р. у РДА на виконанні – 36 районних цільових програм, ухвалених районною радою. На їх реалізацію цьогоріч передбачено 10434,3 тис. грн. Упродовж перших шести місяців профінансовано 22 програми на 3498,9 тис. грн. Відповідно до колегіального рішення розробникам районних цільових програм рекомендовано забезпечити виконання заходів у другому півріччі 2019 р.

Інф. РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!