Газета по-надвірнянськи
 

ХХVIII сесія районної ради: в дусі викликів сьогодення

23 серпня 2019, 12:27 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 91 переглядів

Більше десятка основних і запропонованих профільними комісіями та президією районної ради додаткових питань обговорили й ухвалили з них рішення на ХХVIII сесії районної ради 15 серпня ц. р. під орудою голови районної ради Івана Гурмака.

На початку пленарного засідання керівник представницької влади у районі привітав Надвірнянського міського голову Зіновія Андрійовича з обранням його народним депутатом України, побажавши йому успіхів у парламентській діяльності й висловивши сподівання на тісну співпрацю з районною радою, щоб краяни могли відчути себе господарями на своїй Богом даній землі.

Депутатські запити і звернення, оприлюднені на сесії, стосувалися в основ­ному лагодження автошляхів. Андрій Гуцько клопотав про ремонт дороги Надвірна – Бистриця у межах сіл Бистриця, Зелена та Пасічна, де спостерігається найбільш загрозлива аварійність; Любов Широкова – про дорогу Тлумач – Лісна Тарновиця на ділянці с. Лісна Тарновиця, починаючи від залізниці до повороту в село, протяжність чого складає 1,5 км. Депутат районної ради Василь Білоус вчергове підняв питання ремонту дороги Надвірна – Ланчин через село Красна. У своєму запиті Андрій Карманський порушив питання надання інформації щодо уже проведеного ремонту дороги Надвірна – Парище.

Депутати затвердили звіт про виконання 36-ти районних цільових програм за І півріччя ц. р., про що доповідав перший заступник голови РДА Богдан Зеленчук. Посадовець також виступив з інформацією райдержадміністрації про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району за перші цьогорічні шість місяців. Констатовано, що обсяг виробництва промислової продукції за січень-квітень н. р. становить 868 млн. грн., що на 53,8 відсотків більше, ніж за торішній період. Зросли обсяги видобутку нафти – на 6,3 відс., газу – на 10,1 відс. Богдан Зеленчук проаналізував піврічний розвиток і здобутки у сільському господарстві, медицині та культурі району.

Виокремлено проблемні питання, над якими слід працювати. У такому переліку, зокрема, поводження з ТПВ та пошук інвестора для реалізації інвестиційного проекту зі збору, вивезення та утилізації ТПВ; капітальний ремонт доріг державного й місцевого значення; добудова та будівництво освітніх, дошкільних і медичних закладів у низці сіл району, спорудження клубу з приміщенням сільської ради у Пасічній.

В обговоренні звіту активну участь взяли депутати Андрій Карманський, Степан Северилов, Андрій Гунда та їнші їхні колеги.

Інформацію райдержадміністрації про хід виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району за І півріччя 2019 р. взято до уваги.

Про звіт голови райдержадміністрації про виконання районного бюджету за перше півріччя ц. р. доповідала начальник управління фінансів РДА Леся Свідрак. За перше півріччя надходження до загального та спеціального фондів районного бюджету склали 538815,6 тис. грн., міжбюджетні трансферти з державної та місцевих скарбниць – 457741,6 тис. грн.

Надходження доходів загального фонду райбюджету склали 75720,4 тис. грн. або 109,6 відс. До спецфонду надійшло 5353,6 тис. грн. Основним платежем до райбюджету є податок на доходи фізичних осіб.

Видатки загального та спеціального фондів районного бюджету проведено в сумі 534357 тис. грн., що складає 90,1 відс. до призначень першого півріччя 2019 р. Основні видатки – на виплати зарплати, оплату за спожиті бюджетними установами теплоенергоносії.

Інформацію про виконання піврічного бюджету взято до уваги.

Депутати своїм рішенням внесли зміни до рішення районної ради від 12 грудня 2018 р. «Про районний бюджет на 2019 рік», що зумовило водночас і внести зміни до районних цільових програм.

Окремим рішенням передбачено у цьогорічному районному бюджеті кошти у розмірі не менше 10 відсотків для співфінансування проектів, що фінансують за рахунок субвенцій з держбюджету місцевим бюджетам на будівництво амбулаторій загальної практики сімейної медицини у Биткові, Тисменичанах та Парище.

За координацією голови Фонду комунального майна району Івана Коцька обговорено та ухвалено позитивне рішення з питання про надання згоди на продовження термінів дії договорів оренди приміщень, що відносяться до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста району.

На сесії заслухали і взяли до уваги інформацію Надвірнянської місцевої прокуратури про стан законності на території району за 6 місяців 2019 р., з якою виступив перший заступник керівника Надвірнянської місцевої прокуратури Ігор Гриновецький.

Відповідно до рішень сесії призначено на 5 років на посади директорів комунальних некомерційних підприємств (КНП) «Надвірнянська центральна районна лікарня» Сергія Ємельянчука та «Дитяча лікарня Надвірнянського району Надвірнянської районної ради» Василя Монастирецького, які до цього часу очолювали відповідно ЦРЛ та районну дитячу лікарню.

Депутати підтримали звернення Верховинської районної ради щодо недопущення можливого проросійського реваншу, рішення про що надішлють Президенту України Володимиру Зеленському, прем`єр-міністру Володимиру Гройсману, голові Верховної Ради України Андрію Парубію.

На цьому 28-ма сесія районної ради завершила свою роботу.

Очікується, що на наступне сесійне засідання депутати зберуться всередині осені.

Інф. Надвірнянської

районної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!