Газета по-надвірнянськи
 

Легалізуйте заробітну плату

30 серпня 2019, 12:27 | Рубрика: До відома краян Версія для друку Версія для друку 28 переглядів

Відносини між роботодавцями і найманими працівниками нерідко не відповідають нормам чинного законодавства. Багато роботодавців не укладають трудові договори з найманими працівниками. Не лише роботодавець винен у такому стані справ, а й сам працівник не завжди розуміє на що він погоджується.

Погоджуючись на «тіньову» зайнятість, працівники самі позбавляють себе права на основну та додаткову відпустки, на оплату «лікарняного листка», на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, на допомогу з безробіття, на гарантії за колективним договором, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та на пенсійне забезпечення.

«Нелегального» працівника можуть звільнити у будь-який час без виплати вихідної допомоги, а, можливо, і без оплати за виконану роботу.

Тому дуже важливо, щоб працівники отримували заробітну плату офіційно, бо саме у такому випадку вони будуть соціально захищеними. Трудові відносини між роботодавцями і працюючими повинні будуватися тільки на законодавчій основі.

Шановні громадяни! Не позбавляйте себе соціальних благ, забезпечте собі старість, не сприяйте порушенням трудового законодавства.

Шановні працедавці! Не чекайте проведення перевірки, своєчасно оформляйте найнятих робітників, виплачуйте і відображайте в звітності реальну зарплату.

  • Пам’ятайте: ухилення від сплати податків в усіх проявах, у т.ч. шляхом використання нелегальної найманої праці тягне фінансову, адміністративну та карну відповідальність.

Галина ФЕДОРОВИЧ,

начальник відділу праціта соціально-трудових відносин

управління соціального захисту населення РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!