Газета по-надвірнянськи
 

Надвірнянщина возвеличила синьо-жовтий символ незламності нації

30 серпня 2019, 13:34 | Рубрика: Державність Версія для друку Версія для друку 5,494 переглядів

Ось уже тиждень живемо із незабутніми враженнями від урочистостей, присвячених найвеличнішим національним святам – Дням Державного Прапора та 28-ї Незалежності України. Значимості святкуванням, яскравості, оригінального колориту, притаманному нашому Гуцульському краю, додав маштабний триденний етнофестиваль «Дженджур Фист» на території Пнівського замку.

Прапор--2

Минулої п`ятниці, 23 серпня, Надвірнянщина, як і вся Україна, розцвіла національними прапорами. Синьо-жовті барви віддзеркалювались у серцях і помислах краян, наповнюючи гордістю за можливість жити у незалежній Державі.

Уже традиційно цього дня громадські активісти, представники влади, іноземних делегацій, підприємств та установ району відносять полотнище національного стягу (більше 70 квадратних метрів) із будинку «Просвіти» у м. Надвірна до майдану Шевченка. Тут ведуча Галина Чуревич з великим пієтетом нагадала, що національний прапор України – це наш історичний дух, наша совість і символ незалежності. Під ним ми виборювали проголошення самостійної держави і продовжуємо боротися за звільнення східних земель від ненавис­ного агресора. Під синьо-жовтим знаменом український народ на весь світ заявив про своє прагнення до свободи, незалежності і гідного життя в єдиній сім`ї європейських народів.

Право підняти Державний Прапор України надали вихованцям Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату.

Світлою хвилиною мовчання пом`янули всіх Героїв давнини і сучасності, котрі у боротьбі за Незалежність і Волю України віддали і в наш час жертовно віддають своє життя за наше щасливе майбутнє. Пісня-молитва прозвучала у виконанні тріо Вероніки, Лесі та Уляни Боднаруків, а пісенне вітання – від Віктора Чудновського. Літературну композицію «Стань під прапор України!» підготували учасники народного аматорського драматичного колективу «Веретено» РБК (кер. Галина Чуревич).

Голова районної ради Іван Гурмак, перший заступник голови РДА Богдан Зеленчук та в. о. Надвірнянського міського голови Тарас Пекарський виконали приємну нагородну місію. З нагоди відзначення Дня Державного Прапора України відзнаки районної ради «За заслуги перед Надвірнянщиною» удостоєні вояки ОУН-УПА Михайло Юркевич, Ганна Русаловська, Микола Негрич, а спільними грамотами РДА, районної та міської рад нагороджені ветерани Другої світової війни Михайло Дем`янчук і Дмитро Борняк.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!