Газета по-надвірнянськи
 

Помолилися за Україну, вшанували Героїв

30 серпня 2019, 13:07 | Рубрика: Державність Версія для друку Версія для друку 5,409 переглядів

Лише кілька днів віддаляють нас від урочистостей з нагоди Дня Незалежності, а вони встигли вже стати історією українського державотворення, яку пишемо в надії, що кожен наступний День народження держави стрічатимемо з більшим оптимізмом і радістю.

незалежність-нова

Не зраджуючи одвічній традиції, цьогорічне відзначення свята Волі і Свободи розпочалося зі щирих молитов у храмах району та міста, зокрема. На Службі Божій, прославляючи Творця, краяни водночас просили зіслати Боже благословення на весь український народ, дарувати йому кращу долю і з Божою поміччю завершити війну. Могутньо звучав в унісон із молитвами Гімн «Боже, великий, єдиний, нам Україну храни».

Зі святковим настроєм і піднесенням широка громадськість району спільно із владою зібралася 24 серпня на майдані Тараса Шевченка у Надвірній.

Дружніми колективами долучилися правоохоронці, рятувальники. По-особливому вирізнялися воїни російсько-української війни, учасники національно-визвольних змагань, викладачі і курсанти Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату, пластуни, а також міжнародні делегації з Німеччини, Румунії та Польщі.

У супроводі духового оркестру РБК під орудою Миколи Бевзюка учасники святкувань виконали державний Гімн України. Представники районних держадміністрації, ради, міської ради та міжнародних делегацій і громадськості поклали квіти до Стели Героям Небесної Сотні, Символічної могили борцям за волю України та пам`ятника Кобзарю.

отці

За загиблими Героями схилили голови у скорботній хвилині мовчання. Спільну молитву на майдані Шевченка за Україну мовили протопресвітер УГКЦ о. Андрій Бакота та митрофорний протоієрей ПЦУ о. Олег Траско.

Із 28-ю річницею Незалежності України краян привітали голова райдержадміністрації Олександр Кеніз, голова районної ради Іван Гурмак, в. о. Надвірнянського міського голови Тарас Пекарський, депутат обласної ради Михайло Іваночко, новообраний народний депутат України у в/о № 87 Зіновій Андрійович. Промовці зазначили, що упродовж багатовікової історії український народ виборював самостійність держави. Мудра, працьовита і сильна українська нація вистояла і, незважаючи на всі труднощі, Держава відродилася та продовжує утверджуватися. Зокрема, Олександр Кеніз наголосив, що в когорті борців за незалежність України – і нинішні захисники східних рубежів країни, яким співвітчизники завдячують.

Іван Гурмак виголосив вітання від себе особисто, депутатського корпусу та апарату районної ради. – Знаємо, якою нелегкою ціною здобувалася незалежність і як нелегко дається нам зараз, у ці дні, коли триває війна, – мовив голова районної ради, висловлюючи подяку всім, хто розбудовує своєю працею район, місто, державу.

  • Тарас Пекарський, адресуючи поздоровлення від імені апарату міської ради і депутатів міської ради, побажав здійснення надій, зокрема, на покращення в економіці держави, у соціальній сфері. Він зауважив: – Миру бажати важко, бо йде війна… Тому побажав, щоб наступні дні народження країни не були позначені трагічними новинами з фронту.

Не забувати свою історію. Бути сильними. Розбудовувати українську армію. Готуватися до найсуворіших випробувань. Вірити у перемогу над російським окупантом. Такі головні меседжі Михайла Іваночка, який висловив слова вдячності оборонцям державного суверенітету і наголосив на героїчному минулому відважної української нації.

  • За словами Зіновія Андрійовича, від кожного, зокрема, залежить гордість звучання ймення Україна, чиї найкращі сини і дочки захищають нині мирне майбутнє всієї Європи. Народний обранець подякував сучасним героям, які дають можливість нам творити, працювати, виховувати дітей, а також побажав, щоб серця наповнювалися безмежною любов`ю до України задля її розвою і процвітання.

Без України нема Європи – підкреслили у своєму вітальному слові староста Острудського повіту Анджей Вішковські та скарбник Лариса Заморська і наголосили, що пишаються партнерськими відносинами між двома містами та добросусідством Польщі й України загалом.

Розмаїту концертну частину святкувань представляли аматори художньої самодіяльності району: Анастасія Рудик, Христина Юрчило, Антоніна Максим`юк, Віктор Чудновський та народний аматорський чоловічий вокальний квартет «Легіт» РБК під його орудою. Їхні майстерні виступи спільно з ведучими Галиною Чуревич та Володимиром Свяглою зуміли тонко відобразити глибинну канву сценарію, впорядкованого методистом РБК Валентиною Лисюк, спрямовану на утвердження переконання у справедливому чині, прославу держави та позитивне мислення.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!