Газета по-надвірнянськи
 

Село моє – краплиночка на карті

13 серпня 2019, 10:32 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 1,040 переглядів

У неділю, 14 липня, громада села Чорні Ослави (Делятинська ОТГ) відзначила 447-у річницю Дня села від першої письмової згадки за участі Делятинського селищного голови ОТГ Богдана Клим`юка, начальника відділу освіти,культури,молоді та спорту ОТГ Михайла Гаврилюка, в. о. старости Чорноославського старостинського округу Лілії Ліскевич та інших посадовців.

Чорні Ослави зустрічали потоками барвисто вбраних жителів і гостей із навколишніх міст та сіл. Село входить до Делятинської ОТГ. Від Делятина за річкою Прут добротною дорогою минаємо Заріччя, що разом в об’єднаній громаді. Далі – Білі Ослави, за ним Чорні Ослави. «А чому Ослави?» – запитували гості та туристи свята. Є чимало легенд, але завідувач клубу с. Чорні Ослави Леся Козьмин розповідала найбільш поширювану легенду . Одного разу повітовий начальник навідався у села за Прутом, які потерпіли від пожежі й одразу побачив село в білому цвітінні дерев. Видно, тут великої пожежі не сталося, а далі, де тепер наше село Чорні Ослави, вигоріло багато лісу, тоді він сказав: ці люди мають білу славу, а ті – чорну.

IMG-2cfb6eb1489273670594c5f

Поблагословили дійство священнослужителі о. Микола Грицанюк та о. Іван Лейбюк, який прибув із творчим колективом із Дори. У привітанні з нагоди 447-ї річниці Дня села голова Делятинської селищної ради ОТГ Богдан Клим`юк наголосив на важливості об’єднання громад. Депутат Івано-Франківської обласної ради Юрій Голіней акцентував увагу на перспективах розвитку, а Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович згадав славні сторінки історії села, здобутки його жителів, а майбутнє Чорних Ослав побажав творити нинішньому поколінню.

2

В. о. старости Лілія Ліскевич вручила низку грамот учасникам АТО та односельчанам за заслуги перед Україною та громадою села, відзначила також наймолодшу та найстаршу подружню пару, найстаршого та наймолодшого односельчанина села, багатодітну сім`ю. Вона щиро привітала з Днем села його громаду та гостей і зазначила, що й справді чорноославчани мають чим пишатися. Добре, що є багато молоді, в ліцеї навчаються 185 дітей, діють дві бібліотеки, клуб, ФАП, є поштове відділення. Головне – створити умови, щоб жителі села мали як реалізуватися, менше їздити на заробітки. Для цього в ОТГ розробили перспективний план розвитку туризму на основі місцевих принад. Так само кооперуються заготовачі трав, грибів, ягід, продукцію реалізують повсюди. Варто лише подбати про переробні підприємства. Тож завдань чимало. Лілія Ліскевич висловила велику подяку всім приватним підприємцям села Чорних Ослав, депутатам Надвірнянської районної ради Іванові Жигалюку та Іванові Козловському, директору Чорноославського ліцею Василеві Поповичу та заступнику директора Марії Мельник, котрі плідно долучилися до організації святкування Дня села.

«Літературну кав’ярню» організувала завідувач бібліотеки Галина Биндас, в якій висвітлила матеріали з історії рідного села, творчі таланти краю, а також твори надвірнянських літераторів, і частково пригощала запашною кавою.

Лісничий Білоославського лісництва ДП «Делятинський лісгосп» Василь Крайлюк зі своїми працівниками та односельчанами приклав низку зусиль в організації до Дня села (побудова сцени та польова кухня на святі).

Вишивка місцевого умільця Ярослава Садов`яка вабила око всіх запрошених гостей та односельців.

На спортивному майданчику відбулися волейбольні спортивні змагання з участю команди дівчат між різними участками-кутами села. Учасників змагань нагородили грамотами.

Свято набирало обертів. Серед гостей – відома співачка Софія Федина та знаменитий Ярослав Крайник, а також народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Біла криниця» села Чорні Ослави під орудою Галини Щерб`юк, місцева співачка Іванна Биндас, сестри Тетяна та Віталіна Крайлюки, вокальний дует «Гердан» із Яремчі та колективи художньої самодіяльності із Заріччя, Чорного Потоку та Делятина.

На завершення святкування в. о. старости подаровала гостям пам’ятні подарунки «з хлібом і сіллю» у декоративних пляшечках, наповнених місцевою соляною ропою, від односельчанина Володимира Козьмина та випічку малих калачиків давнього гуцульського чорноославського обряду від кухарки Наталії Дутчак.

Лілія Ліскевич,

в. о. старости Чорноославського старостинського округу

Делятинської ОТГ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!