- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Талант юного іконописця із Гаврилівки

Posted By Модератор On 23.08.2019 @ 12:22 In Новини | No Comments

Гаврилівська центральна бібліотека Переріслянської сільської ради ОТГ продовжує реалізовувати проект «Гордість села», ініційований Надвірнянською ЦРБ. У його рамках відбулася зустріч із молодим, талановитим іконописцем, ввічливим, толерантним, юним односельчанином Романом Мельником.

Із благословення о. Романа Григораша під орудою семінариста Івана Молитовника всі разом помолилися. Модератор зустрічі Марія Мельник, завідувач Гаврилівської центральної бібліотеки, запросила гостя до «круглого» столу на щиру розмову з друзями, молоддю, колегами, односельчанами й ознайомила з біографією. Зупинилась на основних тезах його невеликої діяльності.

У 2014-му Роман вступив до Прикарпатського національного університету ім. Стефаника. Навчався на державній формі за спеціальністю – іконопис. Навчання відбував у Навчально-науковому інституті мистецтв на кафедрі образотворчого мистецтва. У 2018-му здобув ступінь магістра, написавши магістерську роботу на тему «Художнє облаштування сучасних храмових інтер’єрів Івано-Франківщини» та захистив творчу роботу «Ісус Христос – добрий пастир».

Окрім малювання Роман захоплюється спортом. У 2013 році здобув перше досягнення з легкої атлетики (біг) – перше місце, а через два роки з важкої атлетики (третє місце). 2017-го вперше взяв участь у Всеукраїнському змаганні – метання та штовхання ядра, де посів третє місце. Тоді ж отримав звання кандидата у майстри спорту. У 2017-2018 роках брав активну участь у різних змаганнях, виборюючи призові місця. Плаванням займався три з половиною роки і 2014-го здобув третє місце на змаганнях.

Він – активний учасник спільноти «Агапе Божої любові», в якій є заступником голови.

Добрим словом про Романа відгукнувся семінарист Іван Молитовник, котрий побажав іконописцю натхнення, творчого доробку і кар’єрного росту.

Супроводжували зустріч слайд-презентацією картин Романа, яку підготувала Іванна Одокій. Під час перегляду презентації присутні так захопилися його творчістю, що почали задавати найрізноманітніші запитання, які їх цікавили. Приміром, до картини «Мій Ангел-охоронець» односельчанка Марія поцікавилась, чому на картині такі сумні очі? На що Роман відповів: «Я за характером такий». Чи любить свою професію? Чи тепер щось малює? Чим більше любить малювати: фарбами чи олівцем? На всі запитання гість зустрічі ввічливо відповідав. Діалог виявився жвавим і цікавим.

Музичні вітання «Коні ж мої, коні», «Букет моїх пісень» подарували гостю Іванна Одокій, Христина Хабайлюк, що додало гарного настрою учасникам зустрічі. Роман запросив усіх присутніх за солодкий стіл і почастував запашним пирогом із кавою.

Зустріч пройшла у святковій, теплій, невимушеній атмосфері. Завідувач бібліотеки подякувала за щиру розмову і побажала винуватцю свята міцного здоров’я, доброї долі, творчого натхнення.

Інф. Гаврилівської центральної бібліотеки.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2019/08/talant-yunoho-ikonopystsya-iz-havrylivky/

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.