Газета по-надвірнянськи
 

У Надвірнянщину завітали діти з Румунії

30 серпня 2019, 12:22 | Рубрика: Акцент, Суспільство Версія для друку Версія для друку 20 переглядів

13 школярів із міста-побратима Шомкута-Маре (Румунія) у рамках міжнародного дитячого табору «Hutsul Camp 2019» завітали до Надвірнянщини.

Румунських гостей зустріли у Надвірнянській міській раді голова районної ради Іван Гурмак, перший заступник голови РДА Богдан Зеленчук, в.о. міського голови Тарас Пекарський, начальник відділу інвестиційної політики та муніципального розвитку міської ради Тарас Новосельський і начальник відділу міжнародного співробітництва, інвестицій, молоді та спорту РДА Христина Богославець.

Керівництво міста та району радо привітало на теренах нашого міста і району гостей із румунського міста-побратима, подякувало румунським побратимам за гостинний прийом українських діток і побажало гостям гарно і з користю провести час у нашому краї у рамках міжнародного дитячого табору.

Голова районної ради Іван Гурмак відзначив важливість цього дитячого табору і наголосив, що в майбутньому маленькі українці стануть друзями румунів, а румунські діти відповідно друзями українців. Обмін традиціями і культурою дозволить дітям пізнати ближче національні особливості народів. Також така співпраця є ознакою добрих відносин не тільки між містами-побратимами, а й державами.

Представники Румунії висловили сподівання, що під час цих відвідин почерпнуть для себе багато корисного та цікавого. Для гостей приготували цілу низку комплексних заходів. Діти з Румунії матимуть можливість ознайомитись з історією та культурою нашого краю, відвідати музеї, помилуватись неповторною природою Прикарпаття, поспілкуватись зі своїми однолітками тощо.

2017-го між м. Надвірна та м. Шомкута-Маре підписали Протокол про співробітництво, згідно з яким сторони зобов’язались організовувати табори відпочинку і творчої діяльності для дітей шкільного віку. Минулого року діти з Румунії гостювали у Надвірній у рамках міжнародного дитячого табору «Hutsul Camp 2018». Два тижні тому юні надвірнянці відвідали румунське місто-побратим, а сьогодні Надвірнянщина гостинно прийняла до себе дітей з міста Шомкута-Маре. Такі дитячі табори організовують з метою пізнання та навчання історії держав, спілкування зі своїми однолітками, ознайомлення з культурою та побутом, поширення здорового способу життя, обміну досвідом щодо організації спортивних змагань, культурних заходів тощо.

Інф. Надвірнянської

районної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!