Газета по-надвірнянськи
 

Убережіться від шахраїв,..

23 серпня 2019, 12:17 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 14 переглядів

Застерігаємо щодо шахрайських схем видурювання грошей. Йдеться як про телефонні дзвінки, так і про покупку товарів через інтернет.

Найбільш «прибутковими» для шахраїв є громадяни, котрі намагаються отримати візу до однієї з країн. Зловмисники можуть діяти як особисто, так і в мережі. Сьогодні майже кожне консульство має свій сайт, на якому можна знайти візову анкету, а також повний перелік необхідних документів. Практично у всіх консульствах отримання візи вимагає особистої присутності громадянина.

Конфіденційні дані щодо ваших банківських рахунків не можна повідомляти нікому, навіть банківським працівникам. Вони не можуть запитувати у вас паролі входу до вашого електронного кабінету, пін-код картки, CVV-код тощо. Намагайтеся не оплачувати наперед товар, придбаний за допомогою мережі інтернет.

… квартирних крадіжок,..

Аби ваш дім став неприступним для злодіїв, потрібно засвоїти декілька простих та важливих правил: спершу оберіть вид сигналізації. Вона може реагувати на відкриття або розбиття вік­на; встановіть надійні двері та замки (декілька різноформатних). Мета зловмисника – легка нажива. Якщо на його шляху стоятиме лише складний замок, то він його відкриє. Якщо ж заважатимуть робити його справу якісні двері, складні замки, грати на вікнах і сигналізація, то він уже точно вирішить не чіпати вашу квартиру.

…кишенькових злодіїв

Натовп і черги – улюблені місця промислу кишенькових злодіїв. Серед десятків людей, злодії нишпорять по ваших кишенях і сумочках, при цьому залишаються непоміченими.

Щоб зменшити ризик і не стати жертвою злодіяння, стоячи у черзі, дотримуйтесь дистанції і не ставайте близько до сусіда. Тримайте мінімальні суми грошей у гаманці. Не носіть із собою без потреби відразу всі кредитки і велику суму грошей. Не тримайте цінні речі у задній кишені. Викрасти з рюкзака легше, ніж з будь-якої сумки, тому не тримайте в рюкзаку гаманці і телефони.

Обережно, діти на канікулах

Звертаємо увагу водіїв на те, що наразі тривають літні шкільні канікули і діти більше часу проводять на вулиці, іноді без нагляду дорослих.

Водіям транспортних засобів необхідно підвищити увагу до маленьких пішоходів, адже поведінка дитини на дорозі часто є непередбачуваною. Будьте уважними при проїзді перехресть, пішохідних переходів, місць відпочинку, де найбільша ймовірність раптової появи дітей на дорозі.

Шановні батьки, нагадайте своїм синам та донькам, що вони повинні рухатися тротуарами, пішохідними доріжками, переходити дорогу тільки у встановлених місцях.

Поради кіберполіції

Упродовж сезону відпусток почастішали повідом­лення про незаконні зняття коштів із банківських рахунків.

Найпоширеніша із шахрайських схем виглядає так: абоненту телефонують декілька разів (представляючись службою таксі, організаціями тощо) та схиляють абонента, щоб той перетелефонував. Далі – замовляють в оператора послугу відновлення SIM-карти, використовуючи для ідентифікації абонента номери телефону, з яких раніше телефонували. Інколи зловмисники навіть перераховують незначні суми коштів на мобільний рахунок жертви, аби точно знати дату останнього поповнення рахунку. Після отримання контролю над карткою вони використовують її для заміни паролю інтернет-банкінгу і, як результат, можуть розпоряджатися коштами потерпілого.

Інша, не менш поширена, шахрайська схема – за допомогою спеціальних скімінгових пристроїв, які встановлюють злочинці у банкомати. Для цього навіть не потрібно відкривати його. Зловмисникам достатньо декілька секунд, аби встановити мінікамеру та помістити в карткоприймач спеціальний пристрій для зчитування інформації з клієнтської картки. Ззовні такі пристрої взагалі не помітні. Їх можуть виявити лише спеціалісти банку.

Аби мінімізувати ризики викрадення коштів з вашого банківського рахунку, кіберполіція радить: використовувати окремий номер телефону для зв’язки його з карткою (фінансовий номер) та не передавати його стороннім особам; застосовувати виключно офіційні додатки мобільного банкінгу, інакше ви можете завантажити собі фішинговий додаток; у більшості українських операторів мобільного зв’язку можливо підключити послугу додаткового паролю для здійснення операцій з SIM-карткою; не передавайте картку стороннім особам під час розрахунків у закладах харчування, магазинах тощо; не використовуйте неперевірені ресурси для оплати товарів чи послуг онлайн. Вони можуть бути фітинговими; онлайн-розрахунки рекомендовано проводити через сайти із захищеним протоколом (http://).

Якщо ви все-таки стали жертвою подібних злочинів, радимо не зволікати й одразу повідомити про незаконне списання коштів працівників банку та поліції.

Небезпека купального сезону

Купальний сезон стрімко набирає обертів, а разом з тим збільшується і сумна статистика щодо загибелі людей на водоймах. З початку червня – 7 загиблих, серед яких 3 дитини.

Зважаючи на збільшення кількості надзвичайних подій біля водойм у літній період, прикарпатські правоохоронці застерігають: відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах; не заходьте у воду у стані алкогольного сп’яніння; ніколи не пірнайте у незнайомих місцях; не залишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки; не запливайте далеко; ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах; не наближайтесь до суден, човнів і катерів, як пропливають поблизу вас.

Богдан ЛОЗІНСЬКИЙ,

прокурор Надвірнянської

місцевої прокуратури.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!