Газета по-надвірнянськи
 

22 вересня – урочистості з нагоди 30-річчя першого демократичного віча на Пнівському замку

6 вересня 2019, 13:17 | Рубрика: Акцент, До відома краян Версія для друку Версія для друку 83 переглядів

Такий важливий суспільно-політичний і українсько-державницький національний захід відбудеться на Пнівському замку у неділю, 22 вересня, о 12-й год.

Про це вирішено 5 вересня на нараді з участю першого заступника голови РДА Богдана Зеленчука, голови районної ради Івана Гурмака, в. о. Надвірнянського міського голови Тараса Пекарського та організаторів віча Марії Ісопенко, Богдана Березицького, Ольги Фуфалько-Шудравої та Ярослава Лазорка.

Нагадаємо, перше демократичне віче у Надвірнянщині відбулося на Пнівському замку у неділю, 24 вересня 1989 року.

У програмі відзначення цієї пам`ятної дати і події передбачено проведення панахиди за організаторами віча, котрі відійшли у Вічність, виступи-спогади організаторів та відзначення їх і рідних померлих організаторів, концертні патріотичні виступи.

Відповідні доручення щодо проведення й організаційного забезпечення урочистостей отримали відділи культури та освіти РДА, районний будинок культури, Надвірнянський некомерційний центр надання первинної медичної допомоги, відділ поліції. Координує підготовку заходу відділ інформаційної діяльності, комунікацій із громадськістю та організаційної роботи апарату РДА.

Підтримано пропозицію організаторів про встановлення пам`ятної меморіальної дошки про проведення віча на Пнівському замку у встановленому законом порядку. Передбачено також виступи організаторів віча на виховних уроках-годинах у навчальних закладах району, влаштування тематичної фотовиставки тощо.

Оргкомітет із проведення урочистостей на Пнівському замку 22 вересня ц. р. звертається до органів місцевого самоврядування та структур виконавчої влади, депутатів усіх рівнів упродовж Незалежності України, керівників підприємств і організацій, освітянських закладів, політичних і громадських організацій, зокрема, молодіжних, передусім, членів та активістів товариства «Меморіал», Народного Руху України, «Просвіта», родин організаторів та учасників віча 24 вересня 1989 року, священнослужителів і релігійних громад, культурно-мистецьких об`єднань і гуртів Надвірнянщини та Прикарпаття, усіх краян якнайактивніше і відповідально долучитися до проведення й участі в урочистостях на Пнівському замку у неділю, 22 вересня, о 12-й год.

Віримо, що у неділю, 22 вересня, над Пнівським замком могутньо і багатоголосо злинуть Державний Славень України, «Гей у лузі червона калина», десятки стрілецьких і повстанських пісень та правдиве слово-спогад про віче 24 вересня 1989 року, яке стало серйозним поштовхом і рушійним кроком до демократичних перетворень у нашому краї.

Кожен українець, котрий вважає себе патріотом і патріотично налаштований, має найперше відчути свій національний обов`язок – взяти участь в оголошених урочистостях.

Іван ГРИДЖУК «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!