Газета по-надвірнянськи
 

Андрій ЕЙДЕР. В обіймах волі і кохання

13 вересня 2019, 10:16 | Рубрика: Тема дня Версія для друку Версія для друку 80 переглядів

Ейдер

Наймолодший український військовик, матрос Військово-Морських Сил ЗСУ Андрій Ейдер, якому в грудні виповниться 20 років, повернувся додому. У листопаді 2018-го під час бою біля Керчі Росія захопила три українські судна. Андрій якраз перебував на бронекатері «Бердянськ» й отримав поранення.

7 вересня у рамках обміну до України повернулися 35 утримуваних росіянами українців – політв`язні і військовополонені. До Росії передали 35 громадян, яких в Україні судили за різні кримінальні злочини.

Попри те, що Міжнародний трибунал із морського права зобов`язав Росію до безумовного звільнення усіх 24-х полонених моряків, їх передали Україні (у рамках обміну 7 вересня) під особисту поруку омбудсмена Людмили Денісової, яка формально поручилася, що моряки за першою вимогою повернуться на суд над ними в Росію, де й досі залишаються … під слідством.

…В аеропорту «Бориспіль» Андрія зустріла мама Вікторія, передало «ТСН». Як відомо, батько Дмитро Ейдер проживає з новою сім`єю у Надвірній. Названа мама Євгенія повідомила телеканалу «РАI», що звістка про звільнення Андрія застала їх на фестивалі у Галичі, про що вона сповістила всіх учасників фестивалю.

Зовсім нещодавно Андрій Ейдер освідчився у коханні своїй дівчині, також одеситці, Марині, з якою знайомий вже три роки. За словами батька, ідея освідчення у сина виникла ще, коли перебував у полоні. І вже на волі, в рідній Україні, вдалося реалізувати цю найзаповітнішу мрію.

9 вересня Андрій вийшов на прямий зв`язок у «Сніданку з 1+1».

– Це найкраще відчуття, що тільки може бути, – сказав юнак про свободу. Він зазначив, що постійно розмовляє з рідними про життя, про висновки, які зробив за той нелегкий період. Дуже сумував за ними і навіть зараз, хоч вони – поруч.

На запитання про те, що було найгірше у в`язниці, Андрій зізнався, що воліє розповісти про найкраще.

– Найкраще було тоді, коли я отримував листи, – мовив хлопець. – Це дійсно допомагало мені.

Водночас Андрій Ейдер додав, що цілком переосмислив життя. Тепер для нього гроші і побутові речі – не головне. Найважливіше – перебувати поруч з рідними людьми. А ще у планах Андрія – випустити збірку власних віршів.

Зараз Андрій Ейдер перебуває у військовому госпіталі на обстеженні, уточнив п. Дмитро Ейдер.

Бажаємо Андрієві та його побратимам якнайскоріше повернутися у стрій!

За матеріалами інтернет-джерел.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!