- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Не допустити появи недоброякісної продукції у школах

Posted By Модератор On 27.09.2019 @ 12:03 In Новини | No Comments

Неприпустимо, щоб продукція недоброякісних виробників опинялася у раціоні школярів. На цьому наголосив голова облдержадміністрації Денис Шмигаль на щотижневій нараді 23 вересня ц. р., давши доручення районним відділам освіти включати до тендерної документації вимоги щодо харчування дітей у закладах освіти області, розроблені Головним управлінням Держпродспоживслужби, а також розповсюджувати серед навчальних закладів зразок паспорта харчоблоку.

«Забезпечення повноцінного, якісного та калорійного харчування для дітей у школах і дошкільних закладах, постачання безпечних та якісних продуктів харчування, відповідність санітарно-гігієнічним нормам є вкрай важливими факторами, які визначають здоров’я підростаючого покоління. Неприпустимо, щоб продукція недоброякісних виробників опинялася в раціоні школярів», – зауважив очільник Прикарпаття.

Зауважимо, що в області діє регіональна цільова програма «Дітям Прикарпаття – якісне харчування», згідно з якою проводять моніторинг постачальників сировини і готової продукції, відповідні лабораторні дослідження безпечності та якості сировини і харчових продуктів, які використовують для харчування дітей. Це дає змогу відстежувати продукцію недоброякісних виробників з метою унеможливлення попадання невідповідної продукції до харчування дітей.

Начальник Головного управління Держ­продспоживслужби в області Роман Гурський доповів, що спеціалісти його установи постійно працюють над удосконаленням програми. У цьому році заплановано впровадження мікроструктурного аналізу готової продукції з м’ясної сировини (це дослідження ковбасних виробів, зокрема, сосисок, на визначення складників, з яких вони виготовлені). Ціна питання складає близько 1,1 млн. грн., інформує прес-служба Івано-Франківської ОДА.

Від редакції. Означена очільником ОДА Денисом Шмигалем проблема, пов`язана з якістю харчування дітей у навчальних закладах, має дещо задавнений і призабутий характер. Очевидно, така вимога керівництва ОДА повинна бути взята до уваги і неухильного виконання не лише керівництвом шкіл та відповідних виробників і постачальників продуктів харчування, але й учительською та шкільною громадськістю, а також батьками. Очевидно, варто створювати своєрідні громадські пости за дотриманням якості харчування у школах і всіляко, як мовиться, громадою унеможливлювати появу й реалізацію у харчових блоках шкіл, шкільних їдалень, а також у закладах так званого «швидкого харчування», різноманітних продуктових ларках «хімічної продукції» поблизу шкіл, власники і продавці яких нібито володіють законною документацією для цього, спокушаючи нею дітей, передусім, молодших школярів. Інакше ніхто, крім нас самих, не доможеться якісного харчування та щоденної турботи про здоров`я дітей.

Редакція «Народної Волі» готова взяти участь у відповідних рейдах-перевірках означеної проблеми спільно з фахівцями Держпродспоживслужби у районі й оприлюднити справедливі вимоги щодо якісного харчування дітей та їхніх батьків.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2019/09/ne-dopustyty-poyavy-nedobroyakisnoji-produktsiji-u-shkolah/

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.