Газета по-надвірнянськи
 

Високогірне вахтове містечко, в якому цвітуть чорнобривці або Як смерекова росинка надихає надвірнянських нафтовиків

13 вересня 2019, 10:04 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 204 переглядів

Як ми повідомляли, напередодні професійного свята – Дня працівників нафтової, газової і нафтопереробної промисловості – на 1280-метровій висоті 4 вересня урочисто відкрили й освятили після капітальної реконструкції сучасне вахтове містечко ГУ «Синячка» НГВУ «Надвірнанафтогаз». Така подія і виробничо-соціально-побутова новинка кардинально змінить на краще умови побуту двох десятків надвірнянських нафтовиків під час щотижневих трудових вахт. Тут до їх послуг зручні сучасні вагони з телевізорами і холодильниками – адмінбудиночок та 5 житлових вагонів, душова кімната, їдальня з електрокухнею і кондиціонером, гаряча й холодна вода (цілодобово!), система водовідведення. Кошторисна вартість такого містечка – понад 7 млн. грн.

Приємний штрих. Вода самопливом трубопроводом надходить із кринички приблизно за неповний кілометр від вахтового містечка. Лабораторний аналіз підтвердив придатність питної води з рідного карпатського джерела.

IMG_1344-1

Коли минулої середи ми їхали на ГУ «Синячка» і на природні маєтності гори Синячки з боку села Пасічна (поверталися на Делятинський напрям – дещо рельєфно складніший), то лоскотали душу й милували око гірські смерічки, окроплені перед цим нічним дощем (таким жаданим і довгоочікуваним у ці серпнево-вересневі дні!). Мовби невинно сльозинки радості і щастя скапували із цих гордих карпатських красунь, супроводжуючи нашого «Білого лелеку» – вахтовий КАМАЗ гірським складним шляхом-дорогою все вгору та вгору…

Святкову мить, чи, може, таку вимріяну і довгоочікувану подію у житті не лише першого цеху, а всього колективу НГВУ «Надвірнанафтогаз» приїхали цього дня розділити з нафтовиками директор Бізнес-підрозділу (Захід) ПАТ «Укрнафта», в. о. начальника НГВУ «Надвірнанафтогаз» Олег Мальчик, голова профкому підприємства Олександр Діканьов, очільниця обласної ради галузевої профспілки Тетяна Сульженко, радник ПАТ «Укрнафта» Володимир Чуприна. Кожний із них у своїх щирих виступах відшукав найкращі слова вдячності за працю як будівельникам групи обслуговування Західного нафтопромислового району управління будівельних робіт «Будсервіс» НГВУ «Долинанафтогаз», так і операторам з видобутку нафти й газу цеху ВНГ, водіям та екскаваторникам цеху технологічного транспорту, енергетикам, постачальникам, працівникам дільниці робітничого постачання. До щирих вітань і подяки за сумлінність, витривалість та відповідальність доєднався і начальник цеху ВНГ Ігор Дуда. Йому символічний ключ від нововідкритого містечка вручив керівник групи «Будсервісу» Роман Микитюк. Окремої подяки зі своїми підлеглими операторами заслужив майстер цеху Василь Рибарук.

IMG_1632

Зараз своєрідне сімейство вахтових містечок у НГВУ «Надвірнанафтогаз» на нафтогазовидобувних родовищах у Микуличині та Довбушанці, Луквинському у Рожнятівському та Берегометі Вижницького районах на Буковині гармонійно зі своїми комфортними умовами доповнило містечко ГУ «Синячка».

Керівництво підприємства, профспілкові активісти, безпосередні нинішні жителі містечка відзначили, що воно уособлює своєрідний відпочинковий комплекс. Адже коли проживаєш у хороших умовах, то й віддача у праці вища, відповідальніша. А якщо додати, що тут трудяться у складних високогірних умовах із різкими перепадами температур, коли дощі, грози, буревії, снігові замети не є рідкістю, то матимемо дещо повнішу і предметнішу сувору картину робочого дня і побуту на Синячці. І все це доводиться переносити нафтовикам, благословляючи яких, отець Олексій Градюк побажав їм залишатися добрими і ревними християнами, світити добром і миром у своїй праці та побуті.

IMG_1656

Віддякою нафтовикам за їхню працю, зокрема, з облаштування вахтового містечка «Синячка», стали нагороди-подяки НГВУ «Надвірнанафтогаз», які вручили його керівник Олег Мальчик та голова профкому Олександр Діканьов. Подяки, зокрема, отримали працівники групи обслуговування Західного нафтопромислового регіону УБР «Будсервіс» НГВУ «Долинанафтогаз» – майстри Володимир Германюк та Микола Ботулінський; бетонярі Микола Шпинта, Михайло Гаврищук і Микола Кузьмич; електрозварник ручного зварювання Володимир Гладиш; тесляр Іван Бенюк; столяр Володимир Худак; слюсар будівельний Дмитро Бойко; дорожній робітник Володимир Савчук; а також працівники цеху технологічного транспорту НГВУ «Надвірнанафтогаз»: водії Ярослав Корнута і Василь Вовчук та машиністи-екскаваторники Михайло Худецький і Ярослав Савчин.

Своєрідним продовженням відзначення професійного свята стала мистецько-концертна програма у клубі «Нафтовик» у п`ятницю, 6 вересня, під час якої нафтовиків привітали Олег Мальчик, Олександр Діканьов, голова районної держадміністрації Олександр Кеніз, заступник керівника виконавчого апарату районної ради Василь Андрейчук та в. о. Надвірнянського міського голови Тарас Пекарський, радник ПАТ «Укрнафта» Роман Струтинський.

IMG_2045

Вони вручили Грамоти ПАТ «Укрнафти» старшому інженеру цеху №1 Сергію Ковалю, операторам цього цеху Тарасові Грицаку та Іванові Пилип’юку; майстрові прокатно-ремонтної дільниці експлуатаційного обладнання Тарасові Заяцю; електромонтеру Ярославу Бойковичу; оператору дільниці підготовки та перекачування нафти Миколі Мельнику; оператору цеху капітального та підземного ремонту свердловин Василю Пліщуку і старшому юрисконсульту Михайлові Капаку.

IMG_2064

Оголошена Подяка Міністерства енергетики та вугільної промисловості України водію цеху технологічного транспорту Івану Лукачу; присвоєно звання «Заслужений працівник ПАТ «Укрнафта» начальнику служби по роботі з персоналом (Захід) ПАТ «Укрнафта» Олесі Мушак; присвоєно звання «Відмінник праці ПАТ «Укрнафта» керівнику адміністративно-господарської групи (Надвірнянський регіон) НГВУ «Надвірнанафтогаз» Володимиру Мандзюку.

Image-1

Нагороджені Грамотою НГВУ «Надвірнанафтогаз» працівники структурних підрозділів: Андрій Уштан, Роман Госедло, Віталій Бенюк, Василь Процюк, Сергій Гайдук, Василь Огерук, Микола Веприняк, Михайло Пуканюк, Володимир Осташ, Андрій Іванюк, Галина Петришак, Марія Дисько, Лариса Пушкар, Тетяна Якимів, Іван Вірста, Іван Веприняк, Іван Микитюк, Олександр Ференцюк, Микола Андрусяк, Анатолій Стецюк; а також члени Ради ветеранів підприємства: Марія Федорчук, Богдан Дунець, Євген Маціборко і Дмитро Рудейчук.

Відзначено також профспілкових активістів: Володимира Германюка, Марію Саврук, Андрія Каміня, Марту Бурденко, Ірину Гунду, Володимира Молдавчука, Володимира Брайляка, Василя Бенюка, Івана Боднарука та пенсіонера Володимира Зиму.

Того дня учасників свята вітали аматори художньої самодіяльності, студенти Надвірнянського коледжу НТУ, сімейне тріо Володимира Остап`юка, а також скрипаль-віртуоз Василь Кавацюк, солісти-вокалісти Оксана Атаманюк, Христина Яцюк, Вікторія Ватащук, Людмила Спас і Світлана Павлишин. Ведучий програми – головний художній керівник профкому Володимир Молдавчук майстерно поєднував стислі і влучні міні-характеристики трудововї звитяги нафтовиків і мистецький рівень кожного з виконавців пісень та музичних творів. Учасники свята переглянули відеофільм Руслана Сеніва «Портрет нафтовика» та відеосюжет про виробничі будні ГУ «Синячка», підготовлений ТРК «Надвірна».

***

І пісня, і музика, і щирі подячні слова, яких того дня удостоїлися нафтовики, безсумнівно додали їм та їх колегам бажання і наснаги трудитися ще продуктивніше і відданіше, примножуючи здобутки рідного колективу.

А мені у згадці виринули розкішні чорнобривці (пригадуєте: «Чорнобривців насіяла мати у моїм світанковім краю…»), висаджені дбайливими руками жінок-нафтовиків на клумбах, прикрашених карпатським гірським каменем, котрі в ці осінні вересневі дні звеселяють вахтове містечко «Синячка». Здається, цим чорнобривцям ні вітри, ні сніговії не стануть страшними, коли їх красою милуються і дбають про них, як і про видобуток вуглеводнів на 1280-метровій висоті, надвірнянські нафтовики. Не просто здається, а віриться у це.

Іван ГРИДЖУК «Народна Воля».

 

Світлини

Анатолія Чиркова,

інженера групи

обслуговування

Західного

нафтопромислового

регіону Управління

будівельних робіт

«Будсервіс».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!