Газета по-надвірнянськи
 

Замість спалювання – закладайте компост

27 вересня 2019, 11:24 | Рубрика: До відома краян, Природа Версія для друку Версія для друку 2,018 переглядів

Не спалюйте сухе листя та бур’ян. У цій димовій завісі важко дихати астматикам, алергикам, сердечникам. Окрім шкоди здоров`ю, спалювання городніх залишків та листя впливає на екологію, разом із цим спалюються корисні комахи, руйнується грунтоутворюючий організм, забруднюється атмосфера.

компост

Коли листя тліє, з нього виділяється бензопірен, який викликає ракові захворювання. Із диму виділяється також діоксин, який є дуже отруйними для людей. Гуманний спосіб утилізації городніх залишків, які б не руйнували навколишнє середовище та здоров`я людей, є компостування.

Компост – це сильний продукт, який можете зробити самі і застосувати як добриво у господарстві: він підживлюватиме структуру грунту. Компост можна робити у чому завгодно – спеціальному ящику чи просто накупу – принципово не заглубити його в глиб, тому що вода повинна виходити, обов`язково накривати.

Спочатку даємо на низ подрібнену зелену траву, потім перекриваємо тонким шаром сухої трави, сухих обрізків і також подрібнюємо уже в ямі лопатою. Зверху можна додати шар тогорічного компосту чи плодючої землі, бо тут уже працюватимуть мікроорганізми і перероблятимуть те, що знаходиться під ними. Через рік компост – готовий.

Роман ІВАНКІВ,

санітарний фельдшер відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень

ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!