27 вересня 2019, 11:18 | Рубрика: До відома краян Версія для друку
305 переглядів
Збирайте тільки добре відомі вам гриби. При виникненні найменших сумнівів у доброякісності його краще викинути. Не збирайте старих, пліснявих та червивих грибів, тому що вони містять небезпечні продукти розпаду. Не збирайте гриби біля залізниць, автомагістралей та у промислових зонах.
Гриби мають здатність вбирати і накопичувати токсичні речовини, набуваючи при цьому отруйних якостей. Не збирайте гриби у поліетиленові пакети, у них вони запарюються, задихаються, швидко псуються.
Особливо уважними будьте при збиранні грибів, які мають отруйних двійників. Найотруйніший гриб – бліда поганка (біла, жовта, зелена). Не беріть дуже молодих грибів, бо вони не мають чітко виражених ознак і тому їх легко переплутати з отруйними двійниками. Усі гриби перед вживанням обов’язково відварюйте, а відвар зливайте. Навіть сирий білий гриб може спричинити отруєння. Коли сталося отруєння грибами – негайно викликайте лікаря.
До його приходу дайте хворому ліки для очищення шлунку – блювотні чи проносне, а щоб розбавити концентрацію отрути – молоко чи солону воду, але в жодному разі не спиртні напої, бо алкоголь сприяє включенню отруйних речовин у кровообіг. Всім, хто з`їв підозрілу страву, хоч і почуває себе здоровим, слід звернутися до лікаря. Єдиний захист від отруєнь – досконале знання грибів та уважність.
Роман ІВАНКІВ,
санітарний фельдшер відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень
ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України».