Газета по-надвірнянськи
 

День захисника України: пом`янули загиблих, вшанували живих

18 жовтня 2019, 11:28 | Рубрика: Державність, Тема дня Версія для друку Версія для друку 5,811 переглядів

1

Сама погода, по-осінньому тепла і свіжа, сприяла відзначенню Дня захисника України, 77-ї річниці створення УПА та Дня українського козацтва цьоготижневого понеділка, 14 жовтня ц.р., у величі свята Покрови Пресвятої Богородиці.

Патріотична громадськість району спільно з духовенством та владою зібралася біля Могили борцям за волю України на вулиці Соборній у Надвірній. У почесній варті – курсанти Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату. Поруч у святковому строю нинішні воїни російсько-української війни; вояки УПА; волонтери. Власне вони своїми жертовними і відчайдушними діями творять зараз новітню історію української державності. І саме на них звернені вдячні погляди краян, котрі своєю присутністю долучилися до урочистостей.

Після спільного виконання Гімну України до Могили борцям за волю України лягли перші осінні квіти. Під мелодію пісні «Коли ви вмирали» в унісон звучали слова ведучої Галини Чуревич:

Вклонімось синам, що життя віддали,

За тебе, моя Україно.

Хай пам’ять воскресить їх імена для живих,

Освятить їх вічний спочинок.

Поминальну панахиду за душі загиблих героїв УПА, Небесної Сотні, АТО відправили декан Надвірнянського деканату УПЦ, митрофорний протоієрей о. Олег Траско та священник УГКЦ о. Андрій Василів.

До учасників урочистостей з вітальними промовами звернулися народний депутат України Зіновій Андрійович та заступник голови районної ради Ігор Писклинець.

вояки2

Передусім, найщиріші вітання Зіновій Андрійович адресував нинішнім оборонцям державного суверенітету, які своїм найдорожчим – здоров`ям і життям наближають довгоочікувану перемогу на українському сході. Парламентар зауважив, що невипадково торжество відбувається саме на вулиці Соборній. Адже тут, у братській могилі спочивають закатовані 1943-го у Ворохті й Івано-Франківську українські патріоти, чиї останки у 1993-му перепоховали завдяки товариству «Меморіал». І зараз цілі покоління українців передали свою героїчну естафету учасникам бойових дій, наголосив парламентар і закликав схилити голови перед пам’яттю загиблих та вклонитися низько нинішнім українським солдатам. Зіновій Андрійович підкреслив: – Захисник Вітчизни – це не просто слова. Це – зміст життя, це – сила, честь, гідність, відповідальність, мужність і відвага. Він побажав, щоб щира молитва, яка підноситься до небес, і Пресвята Богородиця своїм омофором захистила рідний край, Україну і наше військо.

Святим місцем, що символізує боротьбу за незалежність, назвав Могилу борцям за волю України Ігор Писклинець. Посадовець мовив, що в цей урочистий день ми повинні згадати всіх захисників України, починаючи від українських козаків, січових стрільців, бійців УПА і нинішніх учасників національних визвольних рухів, учасників революції Гідності, військових і добровольців… Завдяки їм ми живемо, працюємо і святкуємо під мирним небом. Заступник голови районної ради висловив вдячність захисникам і вклонився пам`яті полеглих борців.

Того дня відзнаки обласної ради й обласної держадміністрації «За бойову звитягу» удостоїлися: Богдан Ткачук, Дмитро Лопатчук, Юрій Кравчук, Євгеній Боднарчук, Володимир Каранаш, Василь Хопта, Анатолій Рюхін та Андрій Дереш. Почесні відзнаки «За заслуги перед Надвірнянщиною» вручили Наталії Букатюк та Василеві Бойку. Нагрудним знаком «Ветеран війни» нагородили Миколу Андріїва. Спільними грамотами Надвірнянських районних ради, держадміністрації і міської ради вшанували: Михайла Юркевича, Анну Русаловську, Олексія Білоуса, Дмитра Мельника, Марію Бойчук, Миколу Кепещука, Івана Синяка, Богдана Лучка, Лідію Власюк, Олександра Кирильчука.

Духовно-піднесену святкову атмосферу гармонійно доповнювали виступи народного аматорського вокального ансамблю «Бистрянка», яким керує заслужена артистка України Ольга Молодій, та духовного хору «Феліціо» під орудою Наталії Пришляк, які вдало реалізували творчий задум сценарію, впорядкованого методистом РБК Дарією Гринішак.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!