Газета по-надвірнянськи
 

Хор «Феліціо» співав на прощі єпископів у Флоренції

4 жовтня 2019, 11:49 | Рубрика: Ми - українці, Світ Версія для друку Версія для друку 13,618 переглядів

Відомий хор «Феліціо» (назва якого перекладається «Щасливі разом») із Надвірної 13-15 вересня брав участь у Загальноцерковному паломництві єпископів УГКЦ в італійській Флоренції. Загальноцерковна проща єпископів Української греко-католицької церкви відбулася під проводом Блаженнішого Святослава (Шевчука) до Катедрального собору у Флоренції для вшанування мощей святого Івана Золотоустого.

Протягом трьох днів прощі, окрім концерту у відомому флорентійському храмі Orsanmichele, хор співав Акафісти до Богородиці та святого Івана Золотоустого, а також Архієрейську Божественну Літургію, яку очолив Блаженніший Патріарх Святослав (Шевчук) у головному храмі Флоренції – Катедральному соборі Санта Марія дель Фйоре.

Цьогоріч хор «Феліціо» відзначає 20 років. Його учасники виконують релігійні, світські пісні, щотижня співають літургію, а на Різдвяні свята весело та гучно колядують. Незмінним керівником хору є знана у краї громадська активістка, депутат Надвірнянської міської ради, мисткиня і багатодітна мати Наталія Байдак (Пришляк).

У межах паломництва відзначили дві історичні події: 580 років від часу проголошення Флорентійської унії (6 липня 1439 року) та 55 років візиту Блаженнішого патріарха Йосифа Сліпого до Флоренції (24–26 січня 1964 року), який хотів пройти слідами свого славного попередника, учасника Флорентійського собору (1439), Київського митрополита і першого нашого кардинала Ісидора, який тоді закликав соборових отців до взаємної співпраці, щоби «вложений труд не пішов надаремно і не став посміхом для нащадків та ворогів».

Паломництво розпочалося у п’ятницю, 13 вересня, служінням Акафісту до Богородиці у Марійському санктуарію Флоренції, у базиліці Благовіщення Пречистої Діви Марії (SS. Annunziata). У посвяті Непорочному серцю Марії українська спільнота Флоренції разом з усіма прочанами молилася за мир і припинення війни в Україні та в усьому світі. Згадали також праведного Джорджо Ла Піра, мера Флоренції 1951–1965 років, невтомного будівничого миру та свідка християнської милосердної любові, який мав дружні зв’язки з Патріархом Йосифом Сліпим. Цього року виповнюється 60 років прощі Ла Піри до Фатіми. Нею він хотів розпочати паломництво до Москви та Києва, яке відбулося 15 серпня 1959 року, щоб донести до керівників радянської влади послання Фатімської Богородиці про навернення Росії, щоби світу був дарований мир. Продовжуючи пророчу місію Фатіми, Ла Піра доручив надрукувати текст Акафісту до Богородиці, щоб розіслати всім єпископам Італії, які тоді готувалися до ІІ Ватиканського Собору, просячи їх посприяти пізнанню східної духовності для того, щоб ще більше оживити віру і надію християн та молитися за мир у світі.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!