Газета по-надвірнянськи
 

Їх мистецький хист вражає краян. Підтримаймо таланти!

4 жовтня 2019, 12:15 | Рубрика: Тема дня Версія для друку Версія для друку 575 переглядів

Іванка-із-директором

Мова йде про надвірнянку Розаліну Йовни та жителку села Парище Іванну Мельник. У Музеї історії Надвірнянщини у рамках соціального проєкту із 21 вересня по 6 жовтня експоновані унікальні виставки з їхніх творчих доробків.

Розаліна Йовни – випускниця Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст № 1. У дитинстві займалася легкою атлетикою, захоплювалася грою на скрипці. Свій мистецький дар огранювала у дитячій художній школі. Брала участь у різних конкурсах. Зокрема, ми інформували про її перемоги у конкурсі «Податки очима дітей». Після 9-го класу продовжила навчання в Івано-Франківському вищому професійному училищі № 3.

У творчому доробку Розаліни переважає живопис. Працює у техніці батіку. Уміло застосовує аплікації. На виставці є півтора десятка її робіт, які позитивно оцінили відвідувачі. Зокрема, місцевий художник Дмитро Угринюк у книзі відгуків відзначив різнобарв`я полотен, своєрідний авторський стиль і вірить, що мисткиня не зупиниться на досягнутому й надалі працюватиме у творчому напрямку.

Іванка-та-Розаліна

Іванна Мельник – одна з найуспішніших випускниць Парищенської школи. Закінчила Надвірнянську дитячу музичну школу по класу скрипки. Хвороба застала її несподівано, але не відібрала жаги до життя, до серйозного захоплення фотосправою. Іванка любить дуже фотографувати навколишній пейзаж, рослинність тощо, а особливо схід і захід сонця, які зачаровують своїми барвами і надихають її. Також вона захоплюється музикою. Це допомагає їй, як твердить дівчина, не думати про свою недугу.

У цьому й мета соціального проекту. Його ініціатор художниця Галина Петрова розповіла, що це одне з її життєвих кредо – рятувати життя. Оскільки Іванка Мельник бореться з онкозахворюванням, а Розаліна Йовни також потребує нашої підтримки, мисткиня вирішила реалізувати цей проєкт.

Кожен бажаючий може долучитися до цієї важливої акції, внісши частинку благодійних коштів або придбавши світлини Іванки, яких на виставці зо три десятки. На відкритті виставки її тепло і сердечно привітав з мистецьким успіхом директор Парищенської ЗОШ І-ІІІ ст. Микола Левицький (на світлині), а також депутат районної ради Ігор Білоган. Творчість обидвох авторів виставки високо оцінили і висловили свою підтримку їх талантам однокласники й одногрупники із ВПУ № 3 й інші небайдужі краяни.

До проекту долучилася і відома надвірнянська вишивальниця Олена Даніва, яка не вперше проводить доброчинні акції. У суботу, 5 жовтня, вона проведе платний майстер-клас із вишивання гуцульської низинки та сподівається на його успішність.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!