Газета по-надвірнянськи
 

«Не ставати на коліна перед ворогом!»

4 жовтня 2019, 12:14 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 71 переглядів

В Івано-Франківську на площі біля адмінбудівлі ОДА 2 жовтня відбулося віче ветеранської спільноти міста та області, на якому прийняли резолюцію проти «формули Штайнмаєра».

Обласна і міська асоціації учасників бойових дій вийшли під ОДА, участь у вічі взяли близько 250 ветеранів російсько-української війни на Донбасі. Ветеранська спільнота Прикарпаття зібралася на публічні відкриті збори, щоб обговорити і сформувати спільну позицію з приводу останніх подій в Україні – прийняття керівництвом держави так званої «формули Штайнмаєра».

Голова обласної асоціації учасників АТО Мирослав Кріль повідомив, що у зв’язку з останніми подіями ветерани вирішили висловити свою позицію. «Ми розробили варіант резолюції, який сьогодні озвучимо і затвердимо на вічі. Передамо резолюцію через обласну раду. Коротко в ній йдеться: НІ – капітуляції, НІ – федералізації, НІ – підписанню формули Штайнмаєра. Зараз підписання цієї формули вигідне найбільше Росії. Вони оптимізують перебування військ на Донбасі. Буде новий закон про статус окупованих територій, що фактично є федералізацією. Є загроза, що це потягне за собою федералізацію Чернівецької області, Закарпаття, – є такі ризики».

Один з координаторів міської асоціації Василь Андріїв каже, що це неприпустимо, особливо перед полеглими побратимами. «Ми хочемо завтра на сесії почути позицію нашої Івано-Франківської облради, побачити, як голосують депутати не за вказівкою. Хочемо, щоб голова ОДА як офіційний представник президента України, озвучив свою позицію», – зазначив Василь Андріїв.

«Це шлях війни, фактично федералізація України. Сьогодні окуповані території, завтра – Закарпаття зможе отримати спеціальний статус. Ми можемо втратити Україну», – підтримав побратимів Степан Андрійців.

Віче розпочали хвилиною мовчання за полеглих бійців і за Героя Небесної Сотні франківця Романа Гурика. «Зараз наша ветеранська спільнота має сказати своє слово для збереження незалежності України», – виступив Мирослав Кріль.

«Формуємо резолюцію до представників влади. Такі акції сьогодні відбуваються по всій Україні, – додав Василь Андріїв. – Наша спільна мета – вести європейський курс і не ставати на коліна перед ворогом. Ми готові захищати на фронті та у мирному житті незалежність України».

Резолюцію зачитав ветеран війни Андрій Фармуга. У разі невиконання вимог ветерани готові вийти на безстрокову акцію протесту. Учасники віче закликали небайдужих побратимів завтра прийти на сесію обласної ради. Вони мають намір спитати у голів облради та ОДА про їхню позицію. Про це інформує сайт «КУРС».

***

Прес-служба обласної ради повідомила, що 2 жовтня перший заступник голови облради Василь Гладій провів нараду з представниками фракцій.

До проєкту порядку денного позачергової сесії Івано-Франківської обласної ради, яке заплановане на 15-ту год. 3 жовтня ц. р., запропоновано два питання – «Про суспільно-політичну ситуацію в Україні» та «Про звернення обласної ради щодо заборони іноземним фізичним та юридичним особам набувати у власність землі чи інші державні стратегічні ресурси України».

***

Як писав сайт «КУРС», 1 жовтня стало відомо, що Україна погодилася на так звану «формулу Штайнмаєра». Спершу про це повідомили російські ЗМІ, потім брифінг дав президент Володимир Зеленський. Він заявив, що українська контактна група у Мінську погодилася на так звану «формулу Штайнмаєра», але називає її «страшилкою» і не вважає капітуляцією. Погодження формули, за словами Зеленського, відкриває шлях до наступного засідання «Нормандської четвірки» та обміну полонених. «Усунені останні перепони до проведення саміту «Нормандської четвірки». «Формула Штайнмаєра» – це два рядки про те, що тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу вводиться за умови, коли там відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією і законодавством України та після публікації звіту ОБСЄ, що вибори відбулися… Капітуляції не буде», – заявив Зеленський.

4 жовтня – позачергова 29-а сесія районної ради

Згідно з розпорядженням голови районної ради від 2 жовтня 2019 р. № 90-р «Про скликання позачергової двадцять дев’ятої сесії районної ради», враховуючи пропозиції депутатської фракції районної ради «Всеукраїнське об’єднання «Свобода» та депутатської фракції районної ради «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», відповідно до частини 4 статті 46, пункту 1 частини 6, частини 7 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пункту 2.3.2. регламенту районної ради сьомого скликання вирішено скликати позачергову двадцять дев’яту сесію районної ради 4 жовтня об 11-й год. у залі засідань районної ради.

Рекомендувати для розгляду на сесії питання:

Про звернення районної ради (щодо недопущення надання «особливого статусу» для окупованих територій за «формулою Штайнмаєра»).

Доповідач: Сергій Штогрин – голова депутатської фракції районної ради «Всеукраїнське об’єднання «Свобода».

Про звернення районної ради (щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення).

Доповідач: Ігор Писклинець – заступник голови районної ради, голова депутатської фракції районної ради «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!