Газета по-надвірнянськи
 

Про те, що турбує виборців і законодавчі ініціативи

25 жовтня 2019, 11:48 | Рубрика: Акцент, Депутати за роботою Версія для друку Версія для друку 5,577 переглядів

Насиченим видався цей тиждень для народного депутата України Зіновія АНДРІЙОВИЧА. Парламентар провів його в рідному, 87-ому, виборчому окрузі.

нардеп

22 жовтня Зіновій Андрійович зустрівся із жителями Богородчанщини.

23 жовтня у Надвірній, на другому поверсі приміщення заводу «Бобсталь», що на вул. Вокзальній, де розташована громадська приймальня народного депутата, відбувся прийом виборців Зіновієм Андрійовичем за участі його помічника Богдана Нагорняка.

Першими на прийом завітали виборці з Богородчанського району Марковецький сільський голова Василь Мандзюк та директор Марковецької ЗОШ Ганна Скрипник (на світлині), які клопотали про нагальну потребу будівництва у селі дитячого дошкільного закладу.

Подружжя Садов`яків із Чорних Ослав не тільки просили сприяння у розв`язанні сімейних побутових питань, але й висловили низку пропозицій щодо впорядкування ситуації із наданням субсидій, інших державних допомог, щоби фінансову підтримку одержували саме ті, які реально її потребують.

Жительку м. Яремче Василину Панько привела до народного обранця тривала судова тяганина, пов`язана із незаконною добудовою на її земельній ділянці. Та перед тим 78-річна горянка подарувала Зіновію Андрійовичу календарик із зображенням Богородиці, побажавши, щоб Матінка Божа і Дух Святий надихали парламентаря творити добро для людей.

Надвірнянка Галина Семенко звернулася із проханням допомогти в реєстрації земельної ділянки.

Підприємець із Делятина Юрій Стельмащук порушив перед депутатом проблемні моменти приєднання електростанції на біогазі. Він планує продавати електроенергію за «зеленим» тарифом, однак процедура приєднання – досить дороговартісна. Водночас він висловив пропозиції щодо впровадження у початковій школі пілотного проекту зі встановлення відеокамер у класах.

Колективне звернення від громади села Красна щодо ремонту дороги Надвірна – Ланчин і моста вручила Марія Юраш.

Роман Марцінковський запропонував підготувати запит народного депутата до Національної поліції щодо ходу розслідування у кримінальному провадженні про бездіяльність службових осіб Міністерства охорони здоров`я України через тривале зволікання із державними закупівлями ліків для онкохворих дітей. Також він вручив звернення про необхідність запровадження європейських норм та кримінальної відповідальності за порушення екологічного законодавства.

Марію Бортнічук із Надвірної спонукало звернутися у приймальню затяжне проблемне земельне питання.

З усіх порушених виборцями проблем Зіновій Андрійович спільно із помічником виробив алгоритм дій їх розв`язання.

Учора, у четвер, народний депутат провів також прийом виборців у Ворохті й Отинії.

«Статус депутата для мене – захист інтересів громади»

Підбиваючи підсумки, Зіновій Андрійович зауважив: – Щомісяця маємо 4-5 днів, щоб працювати з виборцями. Але я, користуючись тим, що кожного тижня знаходжуся на території округу і не втрачаю реальний зв`язок із виборцями, стараюся допомагати, чим можу. Для мене важливо вести конструктивний діалог також між депутатами, делегованими громадою округу №87. Знаючи всю проблематику, бо 15 років працював на посаді Надвірнянського міського голови, мені добре відомий системний характер тих проблем, які для мене не є новими. Тому офіційні прийоми проводжу, щойно ступивши в межі генплану 87-го округу.

Для мене дуже важливо отримати ті завдання, які надає громада, мої виборці. Округ – це велика відповідальність, великий перелік проблем різного характеру і змісту. Але найголовніше те, щоб могли підготувати пріоритетні проекти, кошториси і врахувати їх у проект основного фінансового документу на наступний рік. Тому постійно працюю з громадою і роблю все для того, щоб чути громаду, кожного виборця. Докладаю всі можливі максимально зусилля для озвучення пропозицій громади у найвищому законодавчому органі влади – Верховній Раді України.

Проводимо також виїзні офіційні прийоми у містах, селищах, селах територіальних громад, об`єднаних територіальних громадах нашого виборчого округу. Намагаємося вивчити ситуацію, об`їхати всі проблемні об`єкти, про які розповідають у своїх зверненнях виборці під час прийому. І щоразу переконуємося, що у виборчому окрузі №87 треба залучати дуже багато державних інвестицій. Передусім, у сферу соціально-економічного розвитку. Це, зокрема, відбудова доріг місцевого значення і загального користування, які перебувають на балансі ДП «Дороги Прикарпаття» і є в обслуговуванні «Надвірнянського райавтодору». В їх переліку – дороги гірської місцевості, де перевізник відмовляється перевозити дітей до школи, а швидка екстрена допомога – надавати невідкладну допомогу через неможливість доїхати до важкохворих. Є питання будівництва шкіл, дитсадків, іншої освітянської інфраструктури.

Зараз постала нагальна проблема забезпечення заробітною платою працівників медичної галузі. Нині у нерівних умовах перебувають працівники первинної і вторинної ланок медичної допомоги. Сподіваюся, що 2019-й стане завершальним проблемним роком і більше такого не повториться, коли Прикарпаття, а загалом і вся Україна, має декілька сотень мільйонів гривень заборгованості із зарплати, що на сьогодні також не відповідає сучасним запитам і потребам українського суспільства. Зважаючи на те, що парламент працює не цілих два місяці, актуальним залишається продовження швидких та якісних реформ у медичній та освітянській галузях. Водночас питання транспортної інфраструктури, екології, належної підготовки до бюджету-2020 – якраз на часі поряд з ними.

Мене турбує ставлення нового Уряду і нового Прем`єр-міністра до місцевого самоврядування на державному рівні. Це, у першу чергу, стосується підготовки до Держбюджету, де не враховані всі проблеми і виклики, що турбують органи місцевого самоврядування. Іноді із місцевим самоврядуванням поводяться недостатньо повноцінно. Я це відчуваю, бо дуже важко мені дається відстоювання інтересів місцевого самоврядування на державному рівні, у стінах парламенту.

Зіновій Андрійович зазначив:

– Місцеве самоврядування – це основа основ державотворення. Я вийшов із лав місцевого самоврядування. Мені делегували право й обов`язок відстоювати його і я повернуся в місцеве самоврядування. Тому маємо нині маштабно проводити децентралізацію.

Спільно з колегами-депутатами виступаємо проти відміни пайової участі забудовників у розвитку інфраструктури населених пунктів, як це передбачав прийнятий у першому читанні законопроект №1059. Також переконаний, що треба зберегти надходження акцизного збору з пального у бюджет громади. Ми підготували законопроект №2231, що уможливлює до 2021 року продовжити норму закону стосовно зарахування акцизу до місцевих бюджетів, як і було до цього. Адже 2020-й – завершальний рік, коли остаточно сформують громади (ОТГ) і якщо його передчасно забрати, то створені ОТГ з перших днів можуть мати проблеми фінансового характеру.

Я настільки живу громадою, що усвідомлюю: статус депутата ВРУ для мене це захист інтересів громади. Це – не значок, не крісло, не мандат, це – довіра виборців мені зробити все можливе, щоб громади нарощували свою міць і стали самодостатніми.

Я боротимусь до кінця, не дивлячись іноді на інші завдання, поставлені політичними силами перед депутатами. Найважливіша політсила, яка нас делегувала, це – український народ, українські виборці, наголосив Зіновій Андрійович.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!