Газета по-надвірнянськи
 

Рішуче «Ні!» – капітуляції країни і продажу української землі

25 жовтня 2019, 11:39 | Рубрика: Ми - українці, Протести, Тема дня Версія для друку Версія для друку 13,439 переглядів

капітул11

Саме такі основні вимоги пролунали на вічі 23 жовтня, зініційованому «свободівцями» на майдані Шевченка у м.Надвірна. Відкрив його депутат обласної ради, голова райорганізації ВО «Свобода» Михайло Іваночко, адресуючи слова подяки за участь у віче народному депутатові України Зіновію Андрійовичу, голові районної ради Іванові Гурмаку та його заступнику Ігореві Писклинцю, однопартійцям, членам райорганізацій ВО «Батьківщина» і Конгресу Українських Націоналістів, захисникам територіальної цілісності України та всім присутнім.

Після спільного виконання Гімну України Михайло Іваночко озвучив мету віча – донести до керівництва країни негативну позицію щодо несприйняття так званої «формули Штайнмаєра», Мінських угод, щодо недопущення надання особливого статусу територіям Донецької та Луганської областей, амністій російським окупантам та їхнім посібникам-терористам, які повинні понести покарання. Така ж чітка і рішуча позиція щодо необхідності продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до 2025 року. Земля – наше багатство, дане Господом Богом, яке ми успадкували від батьків і повинні передати нащадкам. А є велика загроза, що її мають розкупити іноземці, у т.ч. з країни-агресора. Не здамо українські інтереси! Бо за що тоді стояв Майдан, загинула «Небесна сотня» і складають голови сучасні захисники української землі на східних рубежах у війні з Московією? – акцентував обласний депутат-«свободівець» і запросив до слова керівництво представницької влади району.

Голова районної ради Іван Гурмак також підкреслив необхідність збереження землі – національного багатства. Нині пересічний українець не має змоги купити власну землю, а скуплять її олігархи, або зайди-іноземці, щоб впливати на наш суверенітет, національну гідність. Тому найвищий представницький орган Надвірнянщини – районна рада – 4 жовтня провела позачергову сесію, на якій одноголосно прийняли звернення до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України, щоб продовжити мораторій на продаж землі. Так само сказали рішуче «Ні!» капітуляції за «формулою Штайнмаєра».

Заступник голови районної ради, керівник райорганізації ВО «Батьківщина» Ігор Писклинець висловив офіційну позицію своєї політичної сили із двох питань. Перша – щодо продажу земель сільськогосподарського призначення. Уже протягом багатьох років позиція «Батьківщини» відома і події декількох останніх днів в українському парламенті довели її незмінність. Питання відкриття агроринку не знято з порядку денного. Тому так важливий голос кожного українця на захист рідної землі. Друга позиція – щодо «формули Штайнмаєра». Не всі її розуміють. А йдеться про закінчення війни, яким саме чином? Сама формула є процедурою врегулювання конфлікту на Донбасі. Україні пропонують спочатку провести там вибори і ми прекрасно розуміємо чим вони закінчаться і як окупована частина впливатиме на майбутнє нашої держави. Тому тут наша позиція співпадає із ВО «Свобода» – мир на умовах України.

Від усіх вояків-героїв, оборонців української землі слово мовив Олег Туєшин, розпочавши із сумної звістки про фронтові втрати – загибель побратимів із Долини і Коломийщини.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять всіх загиблих захисників України, після чого промовець продовжив, зокрема, про «формулу Штайнмаєра» – це просто назви. На правах учасника АТО припустив, що не буде там миру ніколи без визвольної війни. Згадав 2014-15 роки, коли наші військові клаптик за клаптиком відвойовували землю, а тепер гинуть в окопах. «Формула Штайнмаєра» – це формула Путіна. Не менш гостро висловився проти продажу землі, про ситуацію у державі, коли люди виїжджають за кордон через зневіру.

Народний депутат України Зіновій Андрійович першочергово подякував громаді за те, що шість років поспіль проявляє свій патріотичний і національно-визвольний дух, який зароджувався на переповненому майдані Шевченка у Надвірній, де починалася історія Революції Гідності. Сьогодні, на жаль, простежується байдужість. Розповів також коротко про депутатську діяльність, зокрема, на підтримку українського підприємництва. Слушними запитаннями охарактеризував минуле і сьогодення: Чому немає формули Українця? Як народився Мінськ-1 і Мінськ-2? А хіба нині немає закону про особливий статус Донецька і Луганська? Саме формула Українця має панувати в усіх куточках нашої країни. І сьогодні, коли ми пожинаємо плоди різних формул, угод, меморандумів, договорів попередньої центральної влади, не знаємо коли закінчиться війна. Закликав також не вестися на дезінформацію щодо ринку землі. Позицію громади на малій батьківщині народний обранець зобов’язався довести до колег і висловив переконання, що ринок землі повинен бути узгоджений з громадами, які не дадуть можливості скуповувати за безцінь землі сільськогосподарського призначення.

Свої погляди висловили й інші учасники віча, які стосуються несприйняття Закону про застосування касових апаратів для підприємців, а також пильнішої і предметної уваги і контролю місцевої влади, зокрема, обласної, за виділенням земель на Прикарпатті для сумнівних структур, до яких причетні антидержавні чинники.

У резолюції, адресованій Верховній Раді України та народному депутату України Зіновію Андрійовичу, звучить вимога про недопущення швидкого відкриття ринку землі сільгосппри­значення та продовження мораторію на її продаж, а також вимога до депутата в ніякому разі не підтримувати жодний законопроект, який би дозволяв продаж згаданих земель, особливо іноземцям та здачі національних інтересів і не погоджуватись на «формулу Штайнмаєра». Таку позицію підтримують майже 3/4 жителів нашого краю. Підтвердили таку ж позицію уже 8 обласних, 39 міських, 23 районних, у т. ч. Надвірнянська районна і міська та Ланчинська селищна рада ОТГ. 73 % громадян проти продажу української землі, а 74 % – за референдум з цього питання згідно з дослідженнями соціологічної групи «Рейтинг». 14 жовтня ц.р. понад 20 тисяч націоналістів разом із аграріями дали останнє попередження владі, застерігаючи не гратись з українцями, бо земля є стратегічним ресурсом, який не продається. Ключове питання нації про землю чомусь вирішують не на референдумі, а таємно збираючи профільний Комітет ВРУ та кулуарно вирішуючи це стратегічне для кожного українця питання. Така ситуація суперечить передвиборній Програмі Президента Володимира Зеленського, в якій зазначено, що народ України формуватиме основні завдання для влади через референдуми та інші форми прямої демократії та його позиції, висловленій під час «прес-марафону»: «Ситуація із земельним законом складна. Я знайшов час і зустрівся з багатьма фермерами, я їх почув і «червоні лінії» побачив. Зараз я кажу, що в ніякому разі не можна нести цей закон до Верховної Ради».

За звернення-резолюцію, озвучене Михайлом Іваночком, присутні проголосували одностайно і спільно виконали Гімн України.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!