Газета по-надвірнянськи
 

Священник – Божий дар для світу

4 жовтня 2019, 12:08 | Рубрика: Акцент Версія для друку Версія для друку 48 переглядів

«Наскільки душа перевищує тіло, настільки священство вище понад усяку владу» – писав св. Іван Золотоустий. Священик є лікарем, який оздоровлює і гоїть рани людських душ, є юристом, адвокатом, який стає в обороні душ, він Божою ласкою здобуває душі для неба, він є краєм Христової одежі, яка спроваджує цілющу силу на всіх тих, котрі шукають оздоровлення.

У Ліснотарновицькій сільській бібліотеці-філії в рамках проекту «Гордість села» провели зустріч з отцем Василем Насадюком, який розповів про свій шлях до священства. Народився 11 січня 1988 року в селі Добротів. Там закінчив школу. Зростав у побожній родині, змалку молився Богу, прислуговував у церкві, тож не довго роздумував куди вступати на навчання й обрав Бучацький колегіум, а потім – Івано-Франківську семінарію. Прагнув отримати більше знань, тому навчався ще й у Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника на історичному та в інституті Короля Данила на філософському факультетах. Навесні 13 травня 2012-го прийшов служити у с. Лісна Тарновиця, у церкву Косми і Дам`яна УГКЦ.

Присутні на зустрічі жителі села мовили про свого священика не лише як про доброго пастиря, але й дбаючого, відповідального господаря. Церкву, збудовану у 1904 р., завдяки старанням о. Василя відремонтували, провели опалення, тепер в ній тепло і затишно, панує гармонія і мир. Настоятель церкви багато працює з дітьми, молоддю, створив молодіжну християнську спільноту «Віра». Організовує з молоддю походи на Говерлу, у святі місця – піші прощі до Зарваниці, Гошева, у Погоню, а цього літа паломники побували у Меджугор`ї. Молодь підтримала ініціативу духовного наставника і тепер взимку від хати до хати дзвенить юними голосами молодіжна коляда. Дуже уважно і делікатно готує о. Василь діток до першої сповіді, а обряд першого причастя вже став гарним святом у селі. Щира вдячність о. Василю за його священичу працю, старання і всі добрі справи.

Хай Господь здоров`я посилає,

Дух святий над Вами хай витає,

Бо Ви добрий пастир у нас є.

Хай додасть наснаги Вам і сили

Щоб Ви довго Господу служили!

Леся КАЧАНЮК,

завідувач Ліснотарновицької бібліотеки-філії.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!