Газета по-надвірнянськи
 

«Великий Княжич» втретє скликав лицарів на поєдинок

18 жовтня 2019, 11:17 | Рубрика: Історія і сучасність Версія для друку Версія для друку 2,445 переглядів

Ще зовсім недавно Пнівський замок вібрував яскравою різножанровою мистецькою програмою фестивалю «Дженджур Фист». Ще не стерлися з пам`яті краян і гостей фестивальні феєрверкові миті, як на цій історичній місцині із влучною смисловою назвою «Пнівська твердиня» знову відбулося неординарне захоплююче дійство – Лицарський турнір «Великий княжич», зініційований районною станцією юних техніків за підтримки районної ради, райдержадміністрації і Надвірнянської міської ради.

Княжич

Серед уцілілих стін Пнівської фортеці у неділю, 13 жовтня, у древніх обладунках походжали мужні лицарі, яких супроводжували захопливі погляди як дітвори, так і дорослих відвідувачів. Час від часу групи людей збиралися біля фотозони зафіксувати на світлинах незвичайні події грандіозного древньовічного дійства.

Дух середньовіччя запанував повсюди, повернувши нас у давню історичну епоху. У такій своєрідній атмосфері зустріли директора Надвірнянської районної станції юних техніків Василя Гайдаша у відповідному стилізованому вбранні, який, зокрема, розповів для наших читачів: – Уже втретє проводимо дитячий турнір «Великий Княжич». Спочатку ми це робили з метою пізнавальною, виховною, щоб діти краще знали історію рідного краю, щоб вони в атмосфері позагурткової роботи могли здружитися, поспілкуватися. Задум вдався і тематично, оскільки присвячений Дням Покрови Пресвятої Богородиці, Українського Козацтва, захисника України, створення УПА.

Наступного року вирішили розширити маштаб цього заходу. Долучився тодішній Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович (нині – народний депутат України), посприявши із придбанням призів, а також районна влада, начальник відділу освіти РДА, депутат районної ради Степан Северилов. Цьогоріч також ми знайшли підтримку в організації і проведенні турніру. Адже це наша історія, а Пнівський замок може зацікавити багато істориків, туристів.

Раді, що на запрошення відгукнулися і команди із Переріслянської та Делятинської ОТГ. Вдячні також Володимирові Молдавчуку, який не тільки готує смачний бограч, а й є неперевершеним ведучим. Велика заслуга в організації «Великого Княжича» – керівника гуртка історичної реконструкції Ігоря Гаврилюка. Це не тільки його професійні заняття, а й життєве хобі. Він часто відвідує такі заходи в інших областях України, цікавиться замками. Підтримуємо його прагнення, щоб лицарські турніри на Пнівському замку сталим традиційними…

А тим часом Ігор Гаврилюк оголосив командам умови змагань. Щоб об`єднати землі, розпорошені після смерті Ярослава Мудрого, перед навалою монголо-татарів, зібралися поважні мужні для обговорення такого єднання. А очолити мав найсильніший. Аналогічно під час дитячого турніру мали визначити переможця.

Кожна із восьми команд представляла свою землю. Поєдинок тривав напружений. Бої-ігри м`якими мішками, мечами, верхи на умовних конях, стрільба з лука та ін. Наснаги учасникам гри додавали вболівальники та привітальні слова керівництва району – першого заступника голови РДА Богдана Зеленчука, заступника голови районної ради Ігоря Писклинця, начальника відділу освіти РДА Степана Северилова.

Усі команди продемонстрували неабияке завзяття, підготовку і бажання якнайкраще відстояти свою землю на ристалищі (майданчик для лицарських турнірів). Переможцями стали вихованці гуртка «Джура» Зарічанського ліцею ім. Володимира Яворського, другі – гурток «Судномоделювання» (кер. І. Косюк) і треті – гуртківці «Радіоелектронного конструювання» (кер. В. Угорчук) районної станції юних техніків. Їм дісталися кубок, призи, медалі, сувеніри, а також оплески від уболівальників, у т. ч. і гостей.

Серед гостей – одесит Павло Остапенко, який прибув у давноруському вбранні, відобразивши вигляд дружинника, який служив у князя у ХІІІ ст. Хоч працює на посаді державного службовця, здавна займається історичною реконструкцією із науковим підходом. На Пнівському замку – вперше, і вважає, що держава повинна фінансово підтримувати проекти щодо відновлення і реставрації таких святинь – частини нашої історії. Вони приваблюють туристів, у т. ч. іноземних. Завдяки таким пам`яткам, заходам, які проводимо на древніх місцях, можемо популяризувати славетну історію нашої держави. Такої ж думки відомий коваль-зброяр Дмитро Ейдер, який привіз для юних лицарів виставку, щоб продемонструвати якою ж направду зброєю володіли у Київської Русі.

Загалом лицарський турнір «Великий Княжич» перетворився на справжнє свято для дітей і дорослих. Велика дяка організаторам, учасникам і всім, хто долучився до його проведення.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!