Газета по-надвірнянськи
 

Від батьківського порогу – до лицарського вишколу

18 жовтня 2019, 11:15 | Рубрика: Акцент, Нація Версія для друку Версія для друку 1,544 переглядів

Прикарпатський військово-спортивний ліцей-інтернат відсвяткував свою двадцять четверту річницю. Через рік відзначатиме чверть століття від дня заснування.

клятва

День народження ліцею проходить у свято Покрови, а також у День захисника України, 77-ї річниці створення Української Повстанської Армії та в День Українського козацтва. Це символічно. Адже в ліцеї навчаються юнаки з усіх кутків нашої держави, покликані оберігати її територіальну цілісність так, як це робили відважні воїни Запорізької Січі під покровом Пресвятої Богородиці, так, як це робили воїни ОУН-УПА, так, як це роблять відважні герої російсько-української війни на сході. Двоє випускників нашого ліцею – Степан Воробець та Віктор Семчук, на жаль, загинули між Ямполем та Закитним Донецької області 19 червня 2014 року.

Цьогоріч прийняття «Клятви ліцеїста» організували на майдані Шевченка у Надвірній. Першокурсники більше місяця готувалися до цієї важливої події. Вони перед українським народом, місцевою владою, адміністрацією, педагогами і працівниками ліцею пообіцяли бути вірними і надійними побратимами, берегти честь свого ліцею, самовіддано служити Україні, сумлінно готувати себе до військової служби та до захисту незалежності нашої держави, стати вір­ними ратній славі пращурів, вимогам Девізу військових ліцеїстів: Держава, Честь, Відвага! Ніколи не зрадити вимог Кодексу Честі, завжди високо нести почесне звання ліцеїста Прикарпатського військово-спортивного ліцею, готувати себе до військової служби як українського офіцера.

ліцеїсти

Час показав, що Прикарпатський військово-спортивний ліцей-інтернат потрібний суспільству. Про це мовили гості свята – народний депутат України Зіновій Андрійович, перший заступник РДА Богдан Зеленчук, в. о. Надвірнянського міського голови Тарас Пекарський, член ради ліцею Віталій Трачук, батьки ліцеїстів, військовослужбовець 10-ї гірськострілецької бригади, учасник АТО Янко Роман та Добротовська Ірина.

На урочистому святі в актовій залі ліцею начальник навчального закладу, полковник Микола Мартинюк наголосив, що гордістю нашого ліцею є не лише його теперішні вихованці, а й випускники. Він зробив детальну презентацію історії ліцею, успіхів у різних конкурсах, олімпіадах, змаганнях. Акцентував на співробітництві з іншими військовими ліцеями України.

Працівників ліцею і кращих ліцеїстів відзначили нагородами.

Цього року більше тридцяти випускників приїхали у свій рідний дім, який дав їм знання, загартування сили волі і духу. Вдячність керівництву, педагогам, всьому особовому складу від гостей ліцею висловив випускник 1999 року Петро Заруба – суддя Дарницького суду міста Києва. Він наголосив, що створення навчального закладу відбулося у дуже складних умовах, коли проходила ліквідація армії як такої. Багато військових частин припиняли свою діяльність. А Прикарпатський військово-спортивний ліцей-інтернат одним із перших у незалежній Україні довів потребу підготовки юного покоління до захисту державного суверенітету.

Колектив ліцею привітав директор Манявського навчально-виховного комплексу, заслужений працівник освіти України, депутат Богородчанської РДА Богдан Білусяк.

Віра БОЙКО,

педагог-організатор Прикарпатського

військово-спортивного ліцею-інтернату.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!