Газета по-надвірнянськи
 

З нагоди 30-річчя виходу УГКЦ із підпілля

4 жовтня 2019, 11:33 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 567 переглядів

У неділю, 22 вересня, у м. Івано-Франківську, в обласній філармонії відбулися урочистості, приурочені 30-річчю виходу Української греко-католицької церкви із підпілля та 55-річчю відходу у Вічність Симеона Лукача.

Безимени-1

Із благословенням звернулися до присутніх від Владики Війтишина о. Олег Козюків, о. Павло Семків та ведучий о. Мішей Віхоть. Пісенні привітання адресував о. Вітольд Левицький. Духовні пісні виконали семінаристи.

Отець Ігор Пелехатий перегорнув життєві сторінки Симеона Лукача як єпископа, визнанчної постаті в Україні та світі, професора Духовної семінарії до 1945 р., який знав 8 іноземних мов. Під час перебування у Надвірній його заарештували 26 жовтня 1950-го у квартирі Магдалини Кочержук. НКВД допитував його у катівні на майдані, де тепер Музей історії Надвірнянщини, про що свідчать архівні документи.

лукач

У залі філармонії привертала увагу фотовиставка про Симеона Лукача та діяльність підпільної церкви, а також архівні документи, рукописи, які представив Михайло Лукач і навів під час виступу конкретні факти.

Із подячним словом до краян у переповненій залі звернулися Степан Гоблер із ГО «Громадсько-християнський рух «Клич» та голова громадської «Просвіти» Степан Волковецький. На жаль, на цей пам`ятний захід не прибуло духовенство Надвірнянського деканату.

P. S. Нещодавно автора цих рядків та племінницю Симеона Лукача Наталію Грицак архієпископ і митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин нагородив медалями з нагоди ювілею Блаженнішого Станіславівського єпископа кир Симеона Лукача та 30-річчя виходу УГКЦ з підпілля.

Михайло ЛУКАЧ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!