Газета по-надвірнянськи
 

«Бюджет наступного року – непростий для органів місцевого самоврядування»

22 листопада 2019, 12:27 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 295 переглядів

18 листопада на прес-конференції очільники прикарпатських громад, представники влади та експерти розповіли, як вплине Держбюджет-2020 на розвиток місцевого самоврядування.

За словами міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, бюджет наступного року буде достатньо непростим для органів місцевого самоврядування. «Підняття зарплат бюджетникам, напевно, не буде. Медична субвенція передбачена лише на три місяці. А що далі? Ми не до кінця розуміємо, як фінансуватимуться наші комунальні підприємства. Ще один факт – фонд соцекономрозвитку. Ці кошти досі не розблоковані. Прикарпаття за цієї субвенцією має отримати 163 мільйони гривень, але зараз їх немає. Невелика перемога для нас – вдалося скасувати постанову, яка не дозволяла органам місцевого самоврядування регулювати тарифи на тепло. Ще одна перемога – збереження акцизного податку для міст, сіл, селищ і ОТГ», – розповідає Марцінків.

Народний депутат України Зіновій Андрійович каже, що важливо знайти той компроміс, який дасть можливість органам місцевого самоврядування логічно продовжувати позитивні реформи. «Ми нині маємо розширити палітру місцевих податків і зборів, щоб місцеве самоврядування не стало «місцевим самовиживанням». Нам у Верховній Раді вдалося відтермінувати закон про скасування пайової участі. Бо пайова участь – це основа основ розвитку малих сіл і селищ. Щодо акцизного збору, то ми розуміли, що це – один з основних податків до органів місцевого самоврядування. Відстоювати реформу децентралізації саме в плані фінансової самостійності важко, але ми будемо продовжувати працювати над цим», – зазначив Андрійович.

Очільник Делятинської ОТГ Богдан Клим’юк мовив, що одним із найпроблемніших питань Держбюджету-2020 стало питання акцизного податку, і дуже добре, що його залишили «на місцях». «Інша проблема – зменшення розміру додаткової дотації на 50%. Ці кошти треба дофінансувати з місцевого бюджету. А ці гроші могли б піти на розвиток інфраструктури. Ще для нас важлива медична субвенція. Нестача цих коштів може «потягнути» скорочення та звільнення у медичній сфері».

Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення АМУ Юрій Стефанчук зазначив, що Асоціація продовжує працювати над проблемами, які виникають в органах місцевого самоврядування. «Ми завжди виступаємо за компенсатора. Важливим компенсатором для нас могло би бути збільшення податку на доходи фізичних осіб, але наразі до цього не доходить», – додав Стефанчук.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!