Газета по-надвірнянськи
 

Фестиваль у стилі Льодовикового періоду – в Старуні

1 листопада 2019, 12:58 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 28 переглядів

26 жовтня у Старуні Богородчанського району відбувся унікальний фестиваль «Топіарі Арт-Раут», який став одним із переможців проєкту «Малі міста великі враження». Це – конкурс культурно-мистецьких проєктів громад із населенням до 50 тисяч людей, спрямований на розвиток культурно-економічного потенціалу територій через підтримку стартапів, що пов’язані із культурною спадщиною громад. Ідея конкурсу належить ГО «Інститут культурної політики». Його уже другий рік поспіль реалізує Асоціація міст України й Український центр культурних досліджень за підтримки Мінкультури.

Мамут

Привітали учасників заходу заслужений діяч науки і техніки України, доктор геолого-мінералогічних наук, професор кафедри екології ІФНТУНГ та ідейник цього Парку Олег Адаменко, народний депутат України Зіновій Андрійович, голови Богородчанської районної та Старунської сільської рад Михайло Головчук й Іван Мосюк, виконавча директорка Асоціації сільських, селищних рад і об’єднаних громад України Наталія Ключник, які наголосили на рекреаційно-туристичному, лікувально-медичному, історико-культурному й соціально-економічному значенні феномену Старуні, а також численні жителі і гості села.

Родзинкою заходу стало відкриття Парку льодовикового періоду у стилі топіарі, де вже встигли встановити чотири великі – кроманьйонка, мамонт, носоріг та олень – і декілька малих скульптур. Саме мистецтву топіарі надали перевагу організатори, бо переконані, що це красиво і зберігає природу. Топіарі – одне з найстаріших садово-паркових мистецтв. Його майстри можуть надавати рослинам різних форм, приміром, тварин, людей, архітектурних споруд тощо («topiary» від грецького «топос» – місце, позначає візерункові або уявні фігури для ландшафту; у латинській мові topiaria – «садівниче мистецтво»).

Гостей фестивалю дивували театралізованим дійством «Вулкан життя», зокрема, вогняним і голографічним 3D-шоу, шоу мольфарів, барабанщиків, а також працювало місто майстрів і інтерактивні тематичні фотозони. Народного колориту, магії, енергії та магнетизму додав етнодует «Фолькнери». А всі бажаючі могли скуштувати смаколики Льодовикового періоду.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!