Газета по-надвірнянськи
 

Колегія РДА: конструктивно про виклики сьогодення

1 листопада 2019, 14:01 | Рубрика: У райдержадміністрації Версія для друку Версія для друку 6,337 переглядів

Про виконання бюджету району за 9 місяців 2019 р. – таке перше питання порядку денного засідання колегії райдержадміністрації, яке відбулося 24 жовтня ц. р. під орудою першого заступника голови РДА Богдана Зеленчука з участю керівників підрозділів, управлінь районної влади, установ, організацій, підприємств району.

Із зазначеного питання доповідала начальник управління фінансів РДА Леся Свідрак. Поінформувала, що до загального фонду місцевих бюджетів району надійшло доходів (без трансфертів) 178794,7 тис. грн. або 105 відсотків до уточнених призначень на третій квартал ц. р. У бюджет району додатково надійшло 8479,2 тис. грн.

Основним бюджетоутворюючим податком бюджету району залишається податок на доходи фізичних осіб, питома вага якого в обсязі доходів загального фонду – понад 58 відсотків. За дев`ять місяців ц. р. районний бюджет поповнили 103841,4 тис. грн. цього податку.

У розрізі платежів до бюджету найбільше недовиконання плану спостерігається зі збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення (30,8 відс.). Таке відставання пояснюється тим, що цьогоріч на 16 відсотків знизився об`єм заготівлі по ДП «Надвірнянський лісгосп» у зв`язку із зменшенням попиту на ділову сировину, також зменшилася вирубка деревини проміжного користування на 30 відсотків (місцевий бюджет), проте збільшено вирубку – головного користування (державний бюджет).

План акцизного податку з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів виконано на 91,9 відс., тому що до місцевих бюджетів повністю не надійшло бюджетне відшкодування акцизного податку з виробленого в Україні та увезеного пального.

Позитивно вплинули на збільшення надходжень бюджету рентні платежі, плата за землю та ін.

Видаткова частина загального фонду бюджету району виконана на 91 відс. до уточнених призначень на 9 місяців ц. р. Із них 95,2 відс. спрямовано на фінансування захищених статей видатків. Для покриття тимчасових касових розривів, які виникають із своєчасною виплатою зарплати працівникам бюджетних установ оформлено сім короткочасних позик на 70182 тис. грн. Це дало змогу забезпечити виплату зарплати без порушень термінів.

***

Із другого питання – про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району за 9 місяців п. р. – інформував начальник відділу економічного розвитку промисловості, транспорту та лісового господарства РДА Ярослав Старків. Зазначив, що обсяг виробництва промислової продукції за січень-червень 2019-го становить 1250,6 млн. грн. (на 17,1 відсотка більше, ніж за торічний аналогічний період). Зросли обсяги видобутку нафти на 5,4 відс., газу – на 0,9 відс., виробництво меблів – у 4 рази. Знизилось виробництво плити ДСП ламінованої та необробленої, нерудних будівельних матеріалів у зв`язку з відсутністю замовлень.

Сільськогосподарське виробництво району забезпечується в основному за рахунок наявних 35,4 тис. га сільськогосподарських угідь.

***

Про стан розгляду звернень громадян за підсумками 9 місяців ц. р. відповідно до Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та місцевого самоврядування» детальну обширну довідку підготував начальник відділу документообігу та звернень громадян апарату РДА Ярослав Андріїв. За названий період до РДА та через органи влади вищого рівня надійшло 642 звернення громадян, найбільше краяни зверталися на урядову «гарячу лінію».

***

Усі інформації члени колегії взяли до уваги і прийняли конкретні рішення із врахуванням викликів сьогодення.

Інф. РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!