Газета по-надвірнянськи
 

Ланчинські вогнеборці мають нове спорядження

1 листопада 2019, 12:52 | Рубрика: Акцент Версія для друку Версія для друку 150 переглядів

В Івано-Франківську 5 прикарпатських об’єднаних територіальних громад, зокрема Ланчинська, отримали спорядження для добровільної пожежної охорони, придбане за кошти Посольства Республіки Польща. Це стало можливим завдяки участі у проєкті «Вдосконалення цивільного захисту в об’єднаних громадах», зініційованому програмою «U-LEAD з Європою» та реалізованому партнером Асоціацією добровільних пожежних команд Республіки Польща.

Урочиста подія відбулася за участі першого заступника голови ОДА Марії Савки, управлінь ДСНС Івано-Франківської і Хмельницької областей та іноземних гостей – в. о. Генерального консула Республіки Польща у Львові Катежини Солик, керівника Добровільної пожежної охорони Західнопоморського воєводства Республіки Польща, координатора проєкту «Вдосконалення системи цивільного захисту в об’єднаних громадах України» генерала у відставці Марека Ковальскі.

каски

Марія Савка зазначила: «Реформа децентралізації є наймаштабнішою і найефективнішою в Україні, завдяки якій громади не тільки фінансово зміцніли, але й отримали повноваження та велику відповідальність. Одним із найважливіших напрямків діяльності влади будь-якого рівня є безпека громадян. Тож обласна влада робить усе можливе, щоб рятувальна служба була забезпечена необхідним обладнанням та технікою». Вона подякувала рятувальникам за ініціативу створення добровільної пожежної охорони, яка, за потреби, оперативно прибуде на місце небезпечної ситуації. Особливі слова вдячності адресувала представникам польської сторони за підтримку і співпрацю.

поженики

За рік проєкту його учасники від Івано-Франківщини – представники Космацької, Ланчинської, Матеївецької, Рожнівської, Старобогородчанської ОТГ не лише здобули теоретичні знання, перейняли польський досвід, створили власні добровільні команди, але й отримали по 4 комплекти бойового одягу. А за найкращі плани безпеки представники двох областей (від Прикарпаття – Рожнівська громада) отримали комплект для надання першої домедичної допомоги. Сертифікати очільникам громад вручили під час урочистих заходів.

Довідково. Програма «U-LEAD з Європою» – це програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, яка спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. «U-LEAD з Європою» робить внесок у створення багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян. Основна мета – забезпечення здоров’я і безпеки громадян та навколишнього середовища в об’єднаних територіальних громадах області шляхом створення добровільних пожежних команд.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!