Газета по-надвірнянськи
 

Люби, вивчай і вмій захищати свій рідний край

1 листопада 2019, 14:05 | Рубрика: Нація, Тема дня Версія для друку Версія для друку 4,611 переглядів

ліцей

До 101-ї річниці проголошення Західноукраїнської Народної Республіки

З ініціативи керівника гуртка «Військово-історичне краєзнавство», який веде у Прикарпатському військово-спортивному ліцеї-інтернаті Ігор Андруняк, 27 жовтня на чолі з начальником ліцею полковником Миколою Мартинюком відбулася екскурсійна поїздка цікавими місцями Прикарпаття і Львівщини і присвятили її 101-й річниці проголошення Західноукраїнської Народної Республіки та Листопадовому зриву 1918 року.

ліцей-1

Першою зупинкою стали Меморіальний комплекс воякам УПА у Цуцилові й історичні місця Болехова. Тут, зокрема, ліцеїсти вшанували пам’ять українського громадського та військового діяча, художника, скульптора, учасника перших визвольних змагань за волю України Михайла Гаврилка. Дізнались, яким важким був шлях до незалежності нашого краю. Багато борців жорстоко знищені. Михайла Гаврилка більшовики восени 1920 року безжально спалили у топці локомотива. Ця інформація дуже вразила екскурсантів, спонукала до роздумів про сьогодення нашої держави. Ліцеїсти вклонилися пам`ятнику видатній діячці, лідеру жіночого руху в Україні, письменниці Наталії Кобринській.

Друга зупинка відбулась у селі Лисовичі. Тут ліцеїсти віддали шану воякам Першого куреня Легіону УСС, які загинули за рідну землю у 1915-му в нерівному бою із російськими військами.

Біля-Івасюка

У Львові екскурсійний супровід делегації ліцею здійснював Василь Гурмак, професор Львівської академії мистецтв, автор пам’ятника Тарасові Шевченку у Надвірній. Ліцеїсти відвідали пам’ятні місця центральної частини міста, музей-заповідник «Личаківський цвинтар», військові поховання та могилу генерала УГА Мирона Тарнавського на Янівському цвинтарі. Вклонились місцям вічного спочинку відомого українського письменника Івана Франка, української оперної співачки Соломії Крушельницької, славно­звісного Володимира Івасюка, стрілецьких могил, пам’ятника Королю Данилу.

Несподівано цікавою видалася зустріч біля могили генерал-майора Сергія Кульчицького із добровольцем Андрієм Дробиняком (позивний «Альф»), уродженцем м. Сколе, який особисто знав Героя України і поділився своїми спогадами про нього, бо служив у батальйоні під його командуванням, а також розповів про свій бойовий шлях добровольця, учасника російсько-української війни.

Сповнені вражень, ліцеїсти дякували організаторам екскурсії, а також професору Львівської академії мистецтв Василеві Гурмаку, який у доступній формі розповів про Львів, його архітектурні та історичні пам’ятки. Любити і вивчати рідний край – велика потреба і цінність кожного свідомого українця.

Віра БОЙКО,

педагог-організатор Прикарпатського

військово-спортивного ліцею-інтернату.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!